Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (23 - 29 Ocak)

Netflix Türkiye 23 - 29 Ocak 2023 haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta Jonah Hill ve Eddie Murphy'li, "Ah Siz İnsanlar" çekerken onu 2. sırada "Inheritance" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak

1. Ah Siz İnsanlar

Orijinal İsmi: You People

Süre: 117dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Kenya Barris
Senarist: Kenya Barris , Jonah Hill
Yapımı: 2023 - ABD

Yeni bir çift ve aileleri, kültürel çatışmaların, toplumsal beklentilerin ve nesil farklarının ortasında modern aşkla baş eder. Bir Kenya Barris komedisi.

2.

Yapımı: -

Zengin ve güçlü bir ailenin reisi aniden vefat eder ve kızına, aileyi yok etme tehdidi oluşturan şok edici bir gizli miras bırakır.

3. Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven

Orijinal İsmi: Glass Onion: A Knives Out Mystery

Süre: 140dk
Tür: Gizem , Komedi , Suç
Yönetmen: Rian Johnson
Senarist: Rian Johnson
Yapımı: 2022 - ABD

Teknoloji milyarderi Miles Bron arkadaşlarını (ve dedektif Benoit Blanc'ı) Glass Onion isimli özel Yunan adasında bir "katil kim" partisine davet eder. Partide birisi hayatını kaybedince gizemi çözmek ve katili bulmak Blanc'a düşer. Film, 2019 yapımı "Knives Out"un devamı niteliğinde.

4. Çizmeli Kedi

Orijinal İsmi: Puss In Boots

Süre: 90dk
Yönetmen: Chris Miller
Yapımı: 2011 - ABD

Film, Kedi'nin meşhur Altın Yumurtlayan Kaz'ı çalmak için dahi Rafadan Kafadan ve sokakları iyi bilen Kitty ile birlikte çalışmaya başlamasının eğlenceli hikayesini anlatıyor...

5. Devotion

Orijinal İsmi: Devotion

Süre: 139dk
Tür: Aksiyon , Dram , Savaş
Yönetmen: Jack Dillard
Senarist: Jake Crane
Yapımı: 2022 - ABD

Aynı adlı çok satan kitaptan uyarlanan bir hava savaşı destanı olan Devotion, Kore Savaşı sırasında iki seçkin ABD Donanması savaş pilotunun yürek burkan gerçek hikayesini anlatıyor. Kahramanca fedakarlıkları nihayetinde onları donanmanın en ünlü uçuş pilotları yapacaktır.

6. Kayıp Köpek

Orijinal İsmi: Dog Gone

Süre: 95dk
Tür: Aile , Dram , Macera
Yönetmen: Stephen Herek
Senarist: Nick Santora
Yapımı: 2023 - ABD

Genç bir adamın çok sevdiği köpeği ortadan kaybolur. Onu bulmak ve ona hayatını kurtarak ilacı vermek için ailesiyle birlikte inanılmaz bir çaba gösterecektir.

7. Solgun Mavi Gözler

Orijinal İsmi: The Pale Blue Eye

Süre: 128dk
Tür: Gerilim , Gizem , Korku , Suç
Yönetmen: Scott Cooper
Senarist: Scott Cooper
Yapımı: 2022 - ABD

Hikaye, daha sonra dünyaca ünlü bir yazar olacak olan detay odaklı öğrenci Edgar Allan Poe'nun yardımıyla cinayetleri araştıran deneyimli dedektif Augustus Landor'u takip ediyor.

8. Şarkını Söyle

Orijinal İsmi: Sing

Süre: 108dk
Senarist: Garth Jennings
Yapımı: 2016 - ABD , Japonya

Sadece hayvanların yaşadığı bir dünyada tiyatro işleten koala Buster, maddi sıkıntılar yaşamaktadır. Bu darboğazdan çıkabilmek için bir şarkı yarışması düzenlemeye karar verir. Yarışmaya şehrin her yerinden yeteneğini sergilemek üzere hayvanlar katılır. Sonunda domuz Rosita, fare Mike, kirpi Ash, fil Meena ve goril Johnny hayallerinin peşinden sonuna kadar gidebilmek için gereken cesareti gösterecektir.

9. Matilda

Orijinal İsmi: Matilda the Musical

Süre: 117dk
Tür: Aile , Fantastik , Komedi
Yönetmen: Matthew Warchus
Yapımı: 2022 - İngiltere

"Matilda", keskin bir zihin ve canlı bir hayal gücü ile donanmış, hikayesini mucizevi sonuçlarla değiştirmek için tavır almaya cesaret eden olağanüstü bir kızın hikayesini anlatıyor. Yapım, Tony ve Olivier ödüllü müzikalin film uyarlaması.

10. Troller

Orijinal İsmi: Trolls

Süre: 92dk
Yönetmen: Mike Mitchell , Walt Dohrn
Yapımı: 2016 - ABD

Kendilerine ait kasabada mutlu ve dünyadaki diğer tehlikelerden uzak bir hayat süren 'Troll' adlı minik yaratıklar, Bergen adlı kocaman ve ancak bir Troll yediğinde kendini iyi hissedebilecek başka yaratıklarla karşılaştıklarında tamamen yok olma tehlikesiyle karşılaşırlar. Kasabanın işgal edilmesinin ardından kendilerini son anda kurtarabilen, bir Troll için bile fazla neşeli ve iyimser Puppy ile son derece titiz ancak karamsar Branch, hiç uyuşamasalar da mecburiyetten maceralı bir yolculuğa birlikte adım atacaktır.