"Ateş Kuşları" Karakterlerini ve Oyuncularını Tanıyalım

13 Ocak akşamı ATV'de başlayan, başrollerinde İlayda AlişanHande Soral ve Görkem Sevindik'in bulunduğu yeni dizi "Ateş Kuşları"na gelin yakından bakalım! 

Yönetmenliğini Benal Tahiri'nın üstlendiği dizi, kadere karşı koymayı başaran sokak çocuklarının hikayesini anlatıyor. Kendilerine "Köksüzler" diyen grubun en büyüğü 13, en küçüğü 6 yaşında, biri kız, biri otistik olan beş sokak çocuğundan oluşuyor. Çöplükte kırk günlük bir bebek bulmalarıyla ise hayatları farklı bir yola sapıyor. Dizide, bu çocukların "Köksüzler"den "Ateş Kuşları"na dönüşme yolculuğunu izliyoruz. Senaryoyu ise Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme alıyor.

Başarılı kadrosu ve ilgi çekici konusuyla kaçırılmaması gereken bir dizi olan “Ateş Kuşları”, her cuma 20.00'de ATV'de!

Peki "Ateş Kuşları" dizisinin oyuncuları ve karakterleri kim?

1. İlayda Alişan

İlayda Alişan

"Ateş Kuşları" dizisi Gülayşe Ateş kimdir?

Ateş Kuşları'nın en küçük üyesi olan Gülayşe, Eyüboğlu konağının kaybolan bebeğidir. Bir kadın tarafından bir gece sokağa bırakılan Gülayşe, "köksüzler" tarafından çöpte bulunur ve büyütülür. Mercan'ı annesi, Ali'yi babası olarak bilir. Zıpkın, Kara ve Sabit'i ise abileri olarak görür. 

"Ateş Kuşları" dizisinin Gülayşe'si İlayda Alişan kimdir?

İlayda Alişan (26 Şubat 1996), Türk oyuncu  İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Anne tarafından Erzincanlı, baba tarafından Trabzonludur. Behçet Kemal Çağlar Lisesi ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Moda Tasarım'dan mezun olmuştur.

2. Hande Soral

Hande Soral

"Ateş Kuşları" dizisi Mercan Ateş kimdir?

Ateş Kuşları'nın annelik görevini üstlenen Mercan, Ali'ye olan büyük aşkını kalbine gömmüştür. En büyük korkusu Çatal tarafından bulunmaları ve Gülayşe'yi kaybetme ihtimalidir. Tüm hayatını adadığı bu ailenin bir gün dağılmasından endişe duyar.

"Ateş Kuşları" dizisinin Mercan'ı Hande Soral kimdir?

Hande Soral, dizi ve sinema oyuncusu. 1987'de Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. Kardeşi Bensu Soral da oyunculuk yapmıştır. Ayrıca Bensu Soral'ın ikizi Bedirhan adında bir kardeşi daha vardır. Turgutalp Anadolu Lisesi ve İstanbul Bilgi Üni. Psikoloji Bölümü'nü bitirdi. Oyunculuğun hayatına girmesi, 2008 yılında seyirci olarak katıldığı Tolga Çevik'in Komedi Dükkanı programından sonra gerçekleşti. Sahneye çağrılan ve Tolga Çevik'in dikkatini çekmeyi başararak sahnede normalden çok daha uzun kalan Soral, daha sonra yapımcıların da dikkatini çekti ve ilk dizi rolünü o yıl, Küçük Kadınlar'daki Armağan karakteriyle aldı. Sonrasında Çalıkuşu, Alev Alev, Fatih, Yılanların Öcü gibi dizilerde oynadı. İlk sinema deneyimi, 2014 yapımı Birleşen Gönüller oldu. 2017'de Biz Size Döneriz adlı gençlik-komedi filminde başrolde yer aldı. 2017 yılının Ekim ayında aktör İsmail Demirci'yle evlendi.

3. Burak Tozkoparan

Burak Tozkoparan

"Ateş Kuşları" dizisi Barbaros kimdir?

Barbaros cesur bir polistir. Ömrünü yanında büyüdüğü, her şeyini borçlu olduğu Nizam Eyüboğlu'na bir şekilde kızı Lara'yı bulup getirmeye adar.

"Ateş Kuşları" dizisinin Barbaros'u Burak Tozkoparan kimdir?

Burak Tozkoparan, İstanbul doğumlu oyuncu ve müzisyendir. Okan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun olan Tozkoparan, ilk kez "Paramparça" dizisiyle ekran karşısına geçmiştir. Aynı zamanda bir bateristlik yapan Tozkoparan, son yıllarda "Mesti Aşk", "Destan" ve "Ateş Kuşları" projeleriyle karşımıza çıkmıştır.

4. Görkem Sevindik

Görkem Sevindik

"Ateş Kuşları" dizisi Ali Ateş kimdir?

Ateş Kuşları'nın koruyucusu olan Ali, köksüzlerin babası rolünü üstlenir. Gülayşe'nin bütün hayatının değiştiği gecenin sırrının yükünü taşır. Duyduğu vicdan azabı ve Mercan'a duyduğu imkansız aşk ile kalbi yanmaktadır.

"Ateş Kuşları" dizisinin Barbaros'u Görkem Sevindik kimdir?

Görkem Sevindik, Adana doğumlu sinema ve dizi oyuncusu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi alan Sevindik, ilk kez 2011 yılında kamera karşısına geçmiştir ve 5 sezon boyunca rol aldığı "Kurtlar Vadisi Pusu" ile ünlenmiştir. Son yıllarda Kırmızı KamyoBandırma Füze Kulübü ve Ateş Kuşları gibi yapımlarda yer almıştır.Görkem Sevindik, Adana doğumlu sinema ve dizi oyuncusu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi alan Sevindik, ilk kez 2011 yılında kamera karşısına geçmiştir ve 5 sezon boyunca rol aldığı "Kurtlar Vadisi Pusu" ile ünlenmiştir. Son yıllarda Kırmızı KamyoBandırma Füze Kulübü ve Ateş Kuşları gibi yapımlarda yer almıştır.

5. Erdem Şanlı

Erdem Şanlı

"Ateş Kuşları" dizisi Zıpkın Ateş kimdir?

Yetimhaneden kaçarken ablası gibi gördüğü Mercan'ın elini tutan Zıpkın, bir daha da elini asla bırakmamış. Mercan'ı, sonrasında da Ateş Kuşları'nı hep ailesi olarak görmüş.

"Ateş Kuşları" dizisinin Zıpkın'ı Erdem Şanlı kimdir?

Erdem Şanlı, İzmir doğumlu oyuncu. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü'nde okumaya başlamıştır. Televizyon projelerinde kamera arkasında reji olarak da çalışan Şanlı'nın kamera önüne geçtiği ilk proje "Avlu" oldu. Bulunduğu diğer projeler arasında Son YazKovala ve Ateş Kuşları vardır.

6. Emir Çubukçu

Emir Çubukçu

"Ateş Kuşları" dizisi Sabit Ateş kimdir?

Adıyla çelişen bir yapısı vardır, hiç yerinde durmaz. Otizmli olduğu için babası tarafından sokağa bırakılınca saatlerce sallanarak beklemiş. Ali onu bulduğundan beri ona düşkün. Bütün Ateş Kuşları'nı sahiplense de Gülayşe'nin yeri ayrıdır.

"Ateş Kuşları" dizisinin Sabit'i Emir Çubukçu kimdir?

Emir Çubukçu, İstanbul doğumlu oyuncu ve yazardır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Çubukçu, "Karadayı" dizisiyle ünlenmiştir. Son yıllarda bulunduğu projeler arasında TebessümAteş KuşlarıRüya vardır.

7. Ahmet Saraçoğlu

Ahmet Saraçoğlu

"Ateş Kuşları" dizisi Çatal kimdir?

Çatal, sokak çocuklarını çalıştırıp akşamları paralarını alan kötü kalpli bir adamdır. Para için her şeyi yapar. Yıllardır her yerde henüz bebekken izini kaybettiği Gülayşe'yi arar. Ateş Kuşları ise 21 yıldır Çatal'dan saklanıyor, Gülayşe'yi kimselere vermek istemiyorlar.

"Ateş Kuşları" dizisinin Ahmet Saraçoğlu kimdir?

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde eğitim gören sanatçı, çeşitli tiyatro topluluklarında çalışmasının ardından, 1995 yılında kamera karşısına geçerek sinema ve dizi filmlerde de rol aldı. 2005 yılında bir grup sanatçıyla birlikte İstanbul Kraliyet Tiyatrosu'nu kurdu. Halen çalışmalarını sürdürmektedir.