Popüler Dizi "Yargı"nın Oyuncularına Yakından Bakalım

2021 yılında Kanal D'de yayınlanmaya başlayan "Yargı" dizisi, yayınlanmaya başladığı günden beri reyting rekortmeni olmayı sürdürüyor. Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz'in bulunduğu "Yargı" dizisinin oyuncularının hayatlarına yakından göz atmak istedik.

Sema Ergenekon'un yazdığı ve Ali Bilgin'in yönettiği popüler dizide; yolları bir cinayet davasıyla kesişen bir avukat ve bir savcı, katili bulmak için birlikte çalışmak zorunda kalır. Bu onların hayatlarında geri dönüşü olmayan bir kırılma noktasına sebep olur. Şu an 2. sezonunda olan dizinin şimdiye kadar 50'den fazla bölüm yayınlandı.

Her pazar 20.00'de Kanal D'de yayımlanan "Yargı"nın önceki bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Peki "Yargı" dizisinin oyuncuları ve karakterleri kim?

1. Kaan Urgancıoğlu

Kaan Urgancıoğlu
Doğum Tarihi: 9 Mayıs 1981

"Yargı" dizisi Ilgaz Kaya kimdir?

Ilgaz dürüstlüğüyle bilinen, kurallara sonuna kadar bağlı ve mesleğinin en iyilerinden olan başarılı bir savcıdır. Babası Metin’in kendisine öğrettiği değerleri tüm benliğiyle özümsemiş, doğrudan şaşmayan bir yapıya sahiptir. İşinde soğukkanlı, mesafeli, prensip sahibidir ama ailesine karşı sevgi dolu, koruyucu kollayıcı biridir. Bütün çabasına rağmen kardeşi Çınar’la kuramadığı kardeşlik bağını kız kardeşi Defne ile en saf ve duygu dolu hâliyle yaşar. Kendi kuralcılığının tersine doğanın kuralsızlığına hayrandır, gerçek bir doğa tutkunudur.

"Ateş Kuşları" dizisinin Ilgaz'ı Kaan Urgancıoğlu kimdir?

Kaan Urgancıoğlu, İzmir doğumlu Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa Bölümü'nden mezun olan Urgancıoğlu, oyunculuğa öğrenciliği sırasında "Kampüsistan" ve "Karaoğlan" dizilerinde başrol oynayarak başladı. Üniversite eğitimi sonrası New York'ta Stella Adler Studio of Acting'de oyunculuk eğitimi almış, Türkiye'ye dönünce de Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü'nde yüksek lisans yapmıştır. "Yargı" dizisinde canlandırdığı Ilgaz Kaya karakteri ile iyice popülerlik kazanmıştır.

2. Pınar Deniz

Pınar Deniz
Doğum Tarihi: 4 Kasım 1993

"Yargı" dizisi Ceylin Erguvan kimdir?

Ceylin hukuk okurken babası uğradığı bir haksızlık sonucu hapse girmiştir. Bu duruma isyan eden Ceylin, kural tanımaz ve inandığı doğrular uğruna sınırları zorlayan, tuttuğunu koparan bir avukat olmuştur. Gerçek adalete erişebilmek uğruna için yapamayacağı bir şey yoktur. Babasının yokluğunda bütün ailesini ayakta tutmaya çabalamıştır, hâlâ ailesinin direği gibidir. Babası Zafer’e ve kız kardeşi İnci'ye çok düşkündür.

"Yargı" dizisinin Ceylin'i Pınar Deniz kimdir?

Pınar Deniz, Türk oyuncu. 1993 yılında Adana'da düynaya gelen Pınar Deniz, iki yaşından itibaren İstanbul, Tarabya'da büyümüştür. İstanbul Üniversitesi'nde  Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü okumuştur. Oyunculuk hayatına 2014 yılında Star TV'de yayımlanan Sil Baştan adlı dizide Evrim karakterini canlandırarak başlamıştır. 2016-2018 yılları arasında Kanal D'de yayımlanan Vatanım Sensin adlı dizide Yıldız karakterini canlandırarak üne kavuşmuştur. Aşk 101 ve Yargı dizileriyle popüleritesi artan oyuncu aynı zamanda İnsanlar İkiye Ayrılır ve Kardeşim Benim 2 gibi filmlerde oynamıştır.

3. Hüseyin Avni Danyal

Hüseyin Avni Danyal
Doğum Tarihi: 12 Nisan 1961

"Yargı" dizisi Metin Kaya kimdir?

Ilgaz’ın babası olan Metin, Emniyet'te cinayet büro amiridir. Dürüstlüğüyle bilinen, kurallara sonuna kadar bağlı, saygı duyulan bir polistir. Bu değerleri büyük oğlu Ilgaz’a da öğretmiştir. Fakat sürekli başı belaya giren oğlu Çınar’la o sevgi dolu ilişkiye sahip olamamıştır. Birkaç yıl önce kaybettiği karısının ölümü için de Çınar'ı sorumlu tutmaktadır.

"Yargı" dizisinin Metin'i Hüseyin Avni Danyal kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Hüseyin Avni Danyal, Ankara Devlet Tiyatrosu ve Bursa Devlet Tiyartrosu'nda uzun yıllar sahne almıştır. Kurtlar Vadisi, Çemberimde Gül Oya, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Vatanım Sensin, Şahsiyet, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerde ve Beyaz Melek, Güz Sancısı, New York'ta Beş Minare ve Delibal gibi filmlerde rol almıştır. 

4. Mehmet Yılmaz Ak

Mehmet Yılmaz Ak
Doğum Tarihi: 8 Şubat 1986

"Yargı" dizisi Pars Seçkin kimdir?

Pars, Ilgaz ile aynı yerde çalışan bir savcıdır. Ilgaz ile arasında okul yıllarında başlayan tek taraflı bir rekabet sürmektedir. Aynı zamanda Ilgaz’ın yeni ayrıldığı nişanlısı Neva’nın abisidir. Hırslıdır, kaybetmeye tahammülü yoktur. İçten içe Ceylin’i beğenmektedir.

"Yargı" dizisinin Pars'ı Mehmet Yılmaz Ak kimdir?

Mehmet Yılmaz Ak, 1986 Diyarbakır doğumlu oyuncu ve oyun yazarıdır. İlk oyunculuk deneyimini Ben de Özledim isimli TV dizisinde yaşamıştır. ÇukurKırık Kalpler BankasıYargı gibi popüler yapımlarda bulunmuştur.

5. Zeyno Eracar

Zeyno Eracar
Doğum Tarihi: 5 Aralık 1970

"Yargı" dizisi Gül Erguvan kimdir?

Ceylin’in annesi olan Gül, ev hanımıdır. Pasif bir karakter gibi görünse de aslında manipülatör bir kişiliğe sahiptir. İstediklerini yaptırmak için izlediği yol sürekli hastaymış gibi davranmaktır. En büyük çocuğu olan Aylin’le diğer çocuklarına göre daha yakındır.

"Yargı" dizisinin Gül'ü Zeyno Eracar kimdir?

Zeyno Eracar, tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. İstanbul Şehir Tiyatrosu ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda sahneye çıktı. Çiçek Taksi'deki Esin, Öyle Bir Geçer Zaman Ki'deki Neriman, Kara Sevda'daki Fehime rolleriyle akıllardadır. Lucy Liu, Catherine Zeta-Jones, Susan Sarandon, Marisa Tomei, Patricia Arquette, Angelina Jolie, Jodie Foster ve Meryl Streep gibi çok sayıda ünlü oyuncuyu seslendirmiştir.

6. Uğur Aslan

Uğur Aslan
Doğum Tarihi: 9 Şubat 1972

"Yargı" dizisi Eren Duman kimdir?

Ilgaz'ın en yakın arkadaşı olan Eren, Emniyet'te cinayet bürosunda komiserdir. Gözü kara ve iyi bir polistir. Eğlenceli ve komik kişiliğiyle herkes tarafından çok sevilir. Ilgaz’ı kardeşi, Metin’i babası gibi görür. Eşi Esra'ya ve kızları Eylül’e büyük bir sevgiyle bağlıdır.

"Yargı" dizisinin Eren'i Uğur Aslan kimdir?

Uğur Aslan, Hatay doğumlu müzisyen ve dizi, sinema, tiyatro oyuncusu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olan Aslan, En iyi "Yargı" dizisinde canlandırdığı Komiser Eren rolü ile tanınır. 1999 yılında senarist Sema Ergenekon ile evlenmiştir. Bu evliliklerinden ikisi kız biri erkek üç çocukları olmuştur. 

7. Arda Anarat

Arda Anarat
Doğum Tarihi: 2 Nisan 1999

"Yargı" dizisi Çınar Kaya kimdir?

Ilgaz’ın kardeşi olan Çınar, evin sorunlu çocuğudur. Bir üniversitenin kantininde çalışmaktadır. Geçmişte adam yaralamak ve uyuşturucu satıcılığı suçları üzerine yargılanmıştır. Bu olaylar ve annesinin kalp krizinden ölümü sebebiyle babası ve Metin’le ilişkileri oldukça zedelenmiştir. Ağabeyi Ilgaz’ın kusursuzluğunun baskısıyla ezilir. Evde sadece kız kardeşi Defne ile iyi anlaşır.

"Yargı" dizisinin Çınar'ı Arda Aranat kimdir?

Arda Anarat, İstanbul doğumlu sinema ve dizi oyuncusu. Oyunculuğa 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mehmet rolünü canlandırarak başladı. Birkaç sezon Diriliş: Ertuğrul dizisinde rol alan Arda Anarat, son yıllarda Yargı ve Sıcak Kafa gibi yeni projelerde yer almıştır.

8. Pınar Çağlar Gençtürk

Pınar Çağlar Gençtürk
Doğum Tarihi: 6 Mart 1982

"Yargı" dizisi Aylin Erguvan Yılmaz kimdir?

Aylin, Ceylin’in ablasıdır ve çocukluğundan itibaren annesi Gül’ün gözdesi olmuştur. Dört yıl önce oğlunu kaybetmesinin ardından bir türlü toparlanamamıştır. Ceylin’le aralarında kendisinin yarattığı çekişmeden kaynaklı bir gerginlik vardır.

"Yargı" dizisinin Aylin'i Pınar Çağlar Gençtürk kimdir?

Pınar Çağlar Gençtürk, Kocaeli doğumlu oyuncu. Tiyatroya Kocaeli Bölge Tiyatrosu'nda başlayan Gençtürk, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü burslu kazanıp birincilikle bitirmiştir. Aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi'nde Film ve Drama Yüksek Lisans'ı yapmıştır. "Yalnızlar Kulübü" oyunundaki performansıyla 17. Afife Tiyatro Ödülleri’nde "Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Yardımcı Kadın Oyuncusu Ödülü"nü kazanmıştır. Aynı oyun ona aynı zamanda "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Sadri Alışık Ödülü"nü kazandırmıştır. "Yargı" dizisinde Aylin karakterini canlandırmaktadır.

9. Ece Yüksel

Ece Yüksel
Doğum Tarihi: 6 Ekim 1997

"Yargı" dizisi İnci Erguvan kimdir?

İnci Ceylin’in küçük kardeşidir. Üniversitede iç mimarlık bölümünde ikinci sınıf öğrencisidir. Küçük yaştayken babası hapse girdiği için onu ayrıntılı tanıma fırsatı bulamadan büyümüştür. Ablası Ceylin’e çok düşkündür, ebeveynlerinden çok onu rol model olarak alır. 

"Yargı" dizisinin İnci'si Ece Yüksel kimdir?

Ece Yüksel, İstanbul doğumlu oyuncu. 7 yaşındayken tiyatroya olan ilgisi sebebiyle kursa gitmeye başlayan Yüksel, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. Oyunculuğa 2008 yılında "Bıçak Sırtı" dizisiyle başlamıştır. 2019 yılında Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü dahil pek çok ödül kazanmıştır. "Av Mevsimi", "Çekmeceler", "Kız Kardeşler" gibi yapımlarda yer almıştır.

10. Onur Durmaz

Onur Durmaz
Doğum Tarihi: 13 Haziran 1991

"Yargı" dizisi Engin Tilmen kimdir?

Engin, Ceylin’in en yakın arkadaşıdır ve Ceylin gibi avukattır. Güçlü ve zengin bir avukat olan babası Yekta’nın itirazlarına rağmen sınıf arkadaşı Ceylin ile çalışmaya devam eder. Ceylin ile zor zamanlarda hep birbirlerine destek olmuşlardır. Babası Yekta’yla ise bitmek bilmeyen bir çatışmanın içindedir.

"Yargı" dizisinin Engin'i Onur Durmaz kimdir?

Onur Durmaz, Kocaeli doğumlu sinema ve dizi oyuncusudur. Üniversite eğitimini Viyana Konservatuarı'nda tamamlayan Durmaz, 2014 yılında Türkiye'ye dönmüştür. En iyi "Yargı" dizisinde canlandırdığı Engin Tilmen karakteriyle tanınır.