Son 5 Yılın En Efsanevi Komedi Dizileri

Modunuzu anında yükseltecek, birbirinden ilgi çekici bu komedi dizilerini mutlaka izlemelisiniz!

Yorgun bir iş gününün ardından eve geldiğimizde izlemeye koştuğumuz, yemek yerken karşımızda açtığımız hatta uzun yolculuklarda telefonlarımıza indirdiğimiz o eşsiz dizi türlerinden biri komedi dizisidir. Bu diziler insanı neşelendiren olayları, bazen onlar olmadığımıza sevindiren şanssız başrolleri ve pek çok zaman diğer türlere göre daha hafif konularıyla insanı "Ne izlesem?" derdinden kurtarıp güvenli bir cevap olarak karşımızda belirir. Bazı komedi dizileri çerezlik olarak izlense de bazıları zeki esprileri, senaryoları ve hayran bırakıcı oyunculukları ile sahnelerini tekrar tekrar izleme isteği yaratır. Biz de sizler için son yıllarda bu şekilde fark yaratmış komedi dizilerini bir araya topladık.

Karşınızda son 5 yılın en efsanevi komedi dizileri!

İyi seyirler!

1. Ghosts

Güzel bir kır evinin kendilerine miras kalmasıyla hayallerinin gerçekleştiğine inanan güzel çift Samantha ve Jay, büyük bir sürpriz ile karşılaşır. Evde yalnız olmadıklarını fark eden çift, daha önce ölen bir grup insanla aynı evde yaşamaya başlar.

2. Hacks

Bol ödüllü dizi, sektördeki gücünü kaybetmek istemeyen efsanevi Las Vegas komedyeni Deborah Vance (Jean Smart) ile onun yanında çalışmaya başlayan, gözden düşmüş genç yazar Ava'nın (Hannah Einbinder) hikayesini anlatıyor.

3. Muhteşem Bayan Maisel

1958 yılında geçmekte olan dizi, New York’un Yukarı Batı Yakası’nda yaşayan, harika bir aileye sahip sıradan bir ev hanımı olan Miriam ”Midge” Maisel’ın (Rachel Brosnahan) hayatının birden bire nasıl değiştiğini işlemektedir. Mrs. Maisel hayatını tamamen eşi Joel Maisel’a (Michael Zegen) ve eşinin eğlence için yaptığı stand-up gösterilerinin başarısına adamıştır. Eşi Joel Maisel’ın onu terk etmesiyle birlikte Miriam’ın hayatı adeta bir dönüm noktasına girer ve her şey terk edildiği akşam kendisini sahnede başından geçen olayları komik bir şekilde anlatırken, birdenbire alkışları toplamasıyla başlar. 

4. Ted Lasso

Orijinal İsmi: Ted Lasso

Tür: Dram , Komedi
Yapımı: 2020 - ABD

Bir Amerikan Futbolu koçu olan Ted Lasso (Jason Sudeikis), Londra’da bulunan bir futbol takımına antrenör olur. Futbolda hiç tecrübesi bulunmamasına rağmen takımı başarıya götürmeyi kafasına koyan Ted, bu yolculukta birçok garip olay yaşar.

5. Our Flag Means Death

Orijinal İsmi: Our Flag Means Death

Süre: 30dk
Tür: Aksiyon , Dram , Komedi
Yapımı: 2022 - ABD

Yıl 1717. Zengin toprak sahibi Stede Bonnet bir orta yaş krizi yaşar ve korsan olmak için rahat hayatından vazgeçmeye karar verir. Ve bu adım hiç iyi gitmiyor. Gerçek bir hikâyeye dayanmaktadır.

6. The Righteous Gemstones

Orijinal İsmi: The Righteous Gemstones

Süre: 60dk
Tür: Dram , Komedi
Yapımı: 2019 - ABD

HBO’nun yeni komedi dizisi “The Righteous Gemstones”, TV aracılığı ile misyonerlik yaparak Yüce İsa adına bağış toplayan Gemstone ailesinin hayatına odaklanıyor. Dizi, bir şekilde dünya çapında büyük bir üne kavuşan ailenin hikayesini oldukça eğlenceli bir dille ekrana taşıyor.

7. The Flight Attendant

Orijinal İsmi: The Flight Attendant

Tür: Dram , Gizem , Komedi
Senarist: ıan Weinreich
Yapımı: 2020 - ABD

Cassandra Bowden, uçuş görevlisi olarak çalışan genç bir kadındır. Bir gün Dubai’de bir otel odasında uyandığında kendisini korkunç bir durumun içinde bulur. Uyandığında yanında bir ceset bulan Cassandra, olanlara bir türlü anlam veremez. Polisi aramaktan korkan Cassandra, hiçbir şey olmamış gibi davranmaya karar verir ve hayatına kaldığı yerden devam ederek havaalanına gidip diğer uçuş görevlileri ve pilotların arasına katılır. Ancak New York’a gittiğinde karşısında bir FBI ajanını bulur. Olanları hatırlamaya çalışan Cassandra bir süre sonra katil olabileceğinden şüphelenmeye başlar. (18 yaş ve üzeri için uygundur.)

8. After Life

Orijinal İsmi: After Life

Süre: 30dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Ricky Gervais
Senarist: Ricky Gervais
Yapımı: 2019 - İngiltere

Tony (Ricky Gervais) mükemmel bir hayata sahiptir. Fakat karısı Lisa'nın ölümünden sonra onun için her şey değişir. Kendine yeni bir yol çizmeye karar veren Tony, çok uzun yaşayarak dünyayı cezalandırma niyetindedir. Yaşadığı sürece canı ne isterse onu yapacaktır. Kendisini ve hiç kimseyi umursamamanın bir süper güç olduğunu düşünür. Ancak etrafında tanıdığı herkes eskiden iyi bir adam olarak bildikleri Tony'ye destek olmaya kararlıyken bu yeni hayatı sürdürmesi hiç de kolay olmayacaktır. 

9. Upload

2033, Brooklyn. Nora bir sanal gerçeklik (VR) şirketinde çalışmaktadır. Bu şirket müşterilerinin ölümden sonra istedikleri şekilde bir sanal gerçeklikte yaşamalarını sağlayan bir hizmet vermektedir. Los Angeles’lı ve partilemesiyle ünlü Nathan araba kazası sonucu hayatını kaybeder. Kız arkadaşı tarafından Nora’nın çalıştığı şirketin VR dünyasına yüklenen Nathan’ın yeni “hayatı” artık Nora’nın elindedir.

10. What We Do in the Shadows

Orijinal İsmi: What We Do in the Shadows

Süre: 20dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Jemaine Clement
Senarist: Jemaine Clement
Yapımı: 2019 - ABD

Aynı adlı komedi filminden uyarlanan "What We Do in the Shadows", bir grup vampirin gündelik hayatını gözler önüne seriyor. New York’ta geçen hikâye, yüzyıllardır insanlarla birlikte yaşayan vampirler Guillermo ve Nandor’ın maceralarını ekrana taşıyor.