Netflix'te İzlemeniz Gereken Kore Dizileri!

Netflix'iniz varsa bu Kore dizilerini hemen izlenecekler listenize eklemelisiniz!

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'yi de kasıp kavuran "Kore Dramaları", Netflix'in ev sahipliğiyle daha da erişilebilir oldu. Orijinal Netflix dizileri olan bu diziler, tek sezondan oluşmakta. Bu dizilerle daha uluslararası bir kitleye ulaşmayı hedefleyen dramalar, daha kapsayıcı senaryolara sahip. Peki Netflix'teki Kore dizileri, alıştığımız Kore dramalarının başarısını yakalamış mı? Sizler için bu soruyu cevaplayacağını düşündüğümüz güzel yapımları bir araya getirdik.

Karşınızda Netflix'te izlemeniz gereken Kore dizileri!

1. The Fabulous

Orijinal İsmi: 페뷸 러스

Süre: 56dk
Tür: Dram , Komedi
Yapımı: 2022 - Güney Kore

Zorlu işler, romantik ikilemler ve şehirdeki çılgın geceler arasında denge kurmaya çalışan dört arkadaş, modanın rekabetçi dünyasında hayallerinin peşine düşer. The Fabulous, kendilerini moda olarak yazılıp tutku olarak okunan moda sektörüne adamış gençlerin hayallerini, aşklarını ve arkadaşlıklarını ekrana taşıyan son derece gerçekçi bir aşk öyküsü.

2. My ID is Gangnam Beauty

Orijinal İsmi: ID: Gangnam Beauty

Süre: 65dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Choi Sung-Bum
Yapımı: 2018 - Güney Kore

Dizi, iki üniversite öğrencisinin etrafında dönmektedir. Kang Mi-Rae (Lim Soo-Hyang), çirkin olduğu için insanlar tarafından sürekli aşağılanmış ve zorbalığa uğramış birisidir. Bu duruma daha fazla katlanamaz ve estetik ameliyatı olur. Yeni güzel yüzü ile üniversiteye başlayan Mi-Rae’ye insanlar kaba davranmaya devam eder. Onu 'Gangnam Güzeli' olarak aşağılayıcı bir şekilde çağırır. Mi-Rae ile aynı üniversiteye giden Do Kyung-Seok (Cha Eun-Woo) insanların dış güzelliğinden daha çok iç güzelliğine önem veren birisidir. Kyung-Seok zamanla Mi-Rae’ye âşık olur.

3. Law School

Orijinal İsmi: Law School

Süre: 65dk
Tür: Dram , Gizem , Suç
Yönetmen: Kim Suk-yoon , Christine Ko
Senarist: Seo In
Yapımı: 2021 - Güney Kore

Güney Kore'nin en prestijli hukuk okullarından birinde profesörlerden biri öldürülünce, okuldaki profesörler ve öğrenciler şüpheli hâline gelir.

4. It’s Okay to Not Be Okay

Orijinal İsmi: Psycho But It's Okay

Süre: 75dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Park Shin-woo
Senarist: Jo Yong (i)
Yapımı: 2020 - Güney Kore

Dizi, psikiyatri bölümünde çalışan bir adam ile popüler ama antisosyal kişilik bozukluğu olan kadın bir çocuk kitabı yazarının etrafında dönmektedir. Adam, aşkı reddetmektedir. Kadın ise aşk hakkında hiçbir şey bilmemektedir. Ancak, ikisi birbirlerine aşık olur. Aşk sayesinde zorlukların üstesinden gelir, kayıp ruhlarını ve kimliklerini yeniden keşfeder.

5. The Uncanny Counter

Orijinal İsmi: The Uncanny Counter

Süre: 64dk
Tür: Aksiyon , Dram , Gizem
Yönetmen: Yoo Sun-dong
Yapımı: 2020 - Güney Kore

Kendilerine “Counter” ismini veren bir grup süper güçlere sahip genç, kimliklerini gizlemek için bir noodle restoranında çalışmaktadır. Asıl yaptıkları iş ise dünyayı tehdit eden şeytani ruhlarla savaşmaktır.

6. Navillera

Süre: 63dk
Tür: Dram
Yönetmen: Han Dong-Hwa
Senarist: Lee Eun-Mi
Yapımı: 2021 - Güney Kore

70 yaşında bir adam 23 yaşında yetenekli bir genç balet olma yolculuklarında birbirlerine destek olurlar ve zorlukların üstesinden gelirler.

7. Mystic Pop-up Bar

Orijinal İsmi: Ssanggab Cart Bar

Süre: 70dk
Tür: Bilim Kurgu , Dram , Komedi
Yönetmen: Jeon Chang-geun
Senarist: Ha Yoon-ah
Yapımı: 2020 - Güney Kore

Gecenin ilerleyen saatlerinde bir binanın çatısında ortaya çıkan bir pojangmacha (yiyecek-içecek satılan seyyar tezgâh) olan "Ssanggab Cart Bar"da gerçekleşen olayları konu alır.  'Ssanggab Cart Bar'ın müşterileri sadece yaşayan insanlar değildir, aynı zamanda ölüler de müşteri olarak gelmektedir.

8. Mr. Sunshine

Orijinal İsmi: Miseuteo Shunshain

Süre: 75dk
Tür: Dram
Yönetmen: Lee Eung-bok
Senarist: Kim Eun-sook
Yapımı: 2018 - Güney Kore

1900’lü yılların başında, Kore’nin Japon işgalinden (1910-1945) önceki dönemde geçmektedir. ABD’nin 1871 tarihinde Joseon'daki seferi sırasında, Joseonlu bir çocuk bir Amerikan savaş gemisi tarafından kurtarılır ve Amerika'ya götürülür. Bir yetişkin olduğunda Joseon’a geri döner. Burada bir Amerikan askeri olarak konuşlandırılır ve bir aristokrat aileden gelen kadına aşık olur.

9. Run On

Süre: 70dk
Tür: Dram
Yönetmen: Lee Jae-hoon
Senarist: Park Shi-Hyun
Yapımı: 2020 - Güney Kore

Pistlerde tam bir yıldız olan adamın hayatı bir film çevirmeni ile tanışınca tamamen değişir. Adam, ilk defa kendi hayatının kontrolünü eline alacaktır.

10. Sweet Home

Orijinal İsmi: Sweet Home

Tür: Bilim Kurgu , Dram , Suç
Yapımı: 2020 - Güney Kore

Dizi, izole edilmiş bir alanda, canavarlaşmış insanlar ile mücadele eden bir grubun etrafında dönmektedir.

11. Record of Youth

Orijinal İsmi: Chungchungirok

Süre: 70dk
Tür: Dram
Yönetmen: Ahn Gil-ho
Senarist: Ha Myung-hee
Yapımı: 2020 - Güney Kore

İki oyuncu ve bir makyöz hayallerinden çok geldikleri yerlere önem veren bir dünyada kendi yollarını çizmeye çalışmaktadır.