Sinemalar.com
2019-07-04T13:54:43+03:00 2019-07-05T18:02:02+03:00

Disney+'ın Yayına Hazırladığı Heyecan Verici Projeler

 

Disney, geçtiğimiz yıllarda yaptığı satın almalar ile birçok büyükprojenin imtiyazına sahip oldu. Bununla birlikte yapabileceklerinin sınırı iyice azalanmedya devi, Disney+'ı Kasım ayında Amerika'da yayına alacak, peki bu platformda neler izleyebileceğiz? Bu listede Disney+ üzerinden izlenebilecek heyecan verici projelere göz atacağız, iyi seyirler!

1. The Underground Railroad

‘'The Man In The High Castle'’ ile alternatif tarih tarzını başarılı biçimde diziye uyarlayabilmiş olan Prime Video, bu tarzda başka bir projeye daha imza atacak gibi duruyor. 19. Yüzyıl Amerika’sında geçicek dizi, bir kölelikten kaçış hikayesi anlatacak. Bir kitap uyarlaması olan The Underground Railroad Project, Amazon'un güvendiği dizi projelerinin arasında yer alıyor. 

2. Invincible

Amazon da çizgi roman uyarlamaları kervanına yeni yapımlar katmak istiyor, ancak kendi tarzıyla! The Walking Dead’in yazarı Robert Kirkman’ın kaleminden çıkan Invincible, bu animasyon dizinin kaynak materyali olacak! Invincible’ın 2020 yılından önce yayın şansı bulması mümkün gözükmüyor.

3. Wheel of Time

Robert Jordan’ın fantastik kurgu tarzındaki kitap serisi The Wheel of Time - Zaman çarkı, türünün başyapıtlarından biri olarak kabul ediliyor! İşte bu serinin televizyona uyarlanması uzun süredir konuşulan bir konuydu ve hayranları bu sürüncemeden kurtaran 2018 yılında Amazon Studios oldu. Nasıl bir dizi ortaya çıkacağını herkes merakla bekliyor!

4. Them

Them, 1950’lerde Los Angeles’ın tamamı beyazlardan oluşan bir mahallesinde yaşayan siyahi bir ailenin hikayesini anlatacak! Dizide bu ailenin gerçek ve doğaüstü korku unsurlarıyla başa çıkışını - ya da çıkamayışını - izleyeceğiz!

5. Loki Dizisi

Avengers film serisinde kahramanların bazen düşmanı, zaman zaman da dostu olan Loki, Disney+'ta kendi dizisine sahip olacak. İnsanlık tarihi boyunca Loki'nin hayatını anlatacak olan dizide, ana karakteri alışık olduğumuz üzere Tom Hiddleston canlandıracak. Dizinin yapımcılığını Marvel Studios üstlendi. Bakalım Loki, Marvel evrenini küçük ekranda başarıya ulaştıracak mı?

6. The Mandalorian Dizisi

Disney'in eline geçtikten sonra en çok tartışılan serilerden bir tanesiydi Star Wars. Film serisi dışında ilerleyen Clone Wars gibi animasyon yapımlar ile eski hayranlarının da gönlünü hoş tutan Star Wars, The Mandalorian ile galaksinin fazla keşfedilmemiş kısımlarından gelen bir savaşçının hikayesini anlatacak. Mandalorian kültürünün en öne çıkan karakterleri Jango ve Boba Fett idi, bunun dışında filmlerde derinlemesine işlenmeyen ancak galakside önemli bir yer tutan bu gezegene ve kültüre The Mandalorian dizisi ile ısınacağız gibi gözüküyor.

7. Hawkeye Dizisi

Marvel Sinematik Evrenin filmlerinin sonlanmasının ardından dizilerde yaşayacak kahramanlardan bir tanesi de Hawkeye. Dizide Jeremy Renner’ın canlandırdığı Hawkeye’ın varisini yetiştirmesi ve aralarındaki ilişki konu alınacak. Bazı Marvel hayranlarına göre Avengers: Endgame ile derinlik kazanma potansiyelinin harcanmış olduğu düşünülen Hawkeye, belki de bu dizi ile hakettiği hikayeye sahip olacak. 

8. WandaVision

Marvel Sinematik Evreninde en beklenmedik çiftlerden bir tanesi de yapay zekalı Vision ve telepatik güçlere sahip Scarlett Witch Wanda Maximoff olmuştu. 1950lerde geçecek olan dizide Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’yi izleyeceğiz. Avengers: Endgame'deki olaylar sırasında ''geri dönenlerden'' biri olmayan Vision'ın hikayesinin nasıl şekilleneceği ise hala merak konusu.

9. Obi-Wan Kenobi Mini Dizisi

Star Wars Evreninin en önemli karakterlerinden bir olan Obi-Wan, bir mini dizide yeniden hayranlarla buluşacak. Kenobi'yi canlandıran Ewan McGregor'un da projede yer almak istemesi de hayranların rahat bir nefes almasını sağladı. Bakalım Disney Eski Star Wars hayranlarını bu mini diziyle birlikte geri kazanmayı başarabilicek mi?

10. Earthkeppers

Disney+’ın heyecan verici belgesel projesi Earthkeepers, hayvanlar alemine sıradışı bir bakış atmamızı sağliycak. Disney’in satın aldığı imtiyazlar arasında national geographicin de olduğunu hatırlatalım. Earthkeepers, belgesel konusunda tecrübeli bir yapımcı ekibine emanet edildi ve belgeselseverleri tatmin edebilecek bir yapıma benziyor.

11. Stargirl

Bir roman uyarlaması olan Stargirl, küçük bir kasabaya taşınan herkesten farklı bir kızın hikayesini anlatıyor. Kasabaya taşındıktan sonra herkesin hayatını değiştiren bu karakteri 15 yaşındaki pop yıldızı Grace VanderWaalt canlandıracak. 

12. Falcon And Winter Soldier

Avengers: Endgame filminin sonuyla birlikte öne çıkan iki karakteri içeren dizi, Avengers hayranlarını ekrana kilitleyecek gibi görünüyor. Bir anlamda Kaptan Amerika’nın anısını yaşatıcak bu dizi için büyük ihtimalle en azından 2020yi beklememiz gerekecek.

 

13. Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi (2019)

Yeni Star Wars üçlemesini sonlandırıcak olan Star Wars: The Rise of Skywalker, Aralık ayında vizyonda yerini alacak. Aynı zamanda Disney+ üzerinden de izlenebilecek olan bu filmin ardından Disney, yeni Star Wars filmleri çekme planları yapmadığını açıklamıştı.

14. The Hunt

Bu projenin ardında Amerikan Sinemasının şu aralar en başarılı isimlerinden Get Out ve Us filmlerinin yönetmeni Jordan Peele var. The Hunt, 1977’de New York sokaklarında Nazi avlayan bir grubun hikayesini anlatacak. The Hunt’ı izlemek için ise büyük ihtimalle 2020’yi beklememiz gerekecek.

15. Utopia

Listede yer alan iddialı bir gençlik dramı olan Utopia, okült bir romanı ellerine geçirdikten sonra peşlerine düşülen bir grup gencin hikayesini anlatıcak. Utopia’da yer alıcak oyuncular arasında The Office’den tanıdığımız Rainn Wilson’ın yanı sıra usta oyuncu John Cusack de bulunuyor. Esasen bir İngiliz dizisi olan Utopia, anavatanında büyük beğeni toplamıştı ve eleştirmenlerden tam not almıştı.

Görüşleriniz