Jack O'Connell

8,5 107 oy

Jack O'Connell Biyografi

Jack O'Connell, İngiliz aktör. Skins dizisindeki James Cook karakteriyle ün kazanmıştır.

1990'da Derby'de doğdu. İrlandalı babası Johnny Patrick O'Connell demiryollarında, İngiliz annesi Alison O'Connell ise havayolu şirketi British Midlands'de çalışmıştı. Kız kardeşi Megan O'Connell da oyunculuk yapmıştır.

Çocukluk yıllarında özellikle dedesinin de etkisiyle futbolcu olma hayalleri kuran, hatta bölgenin en büyük takımı Derby County'nin seçmelerine de giren O'Connell, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle futbol kariyerine devam edemedi. Ailesi tarafından orduya girmesi yönünde teşvik edilse de yaşadığı sorunlu gençlik yılları ve çok temiz olmayan sicili nedeniyle askerlik seçeneği de gerçekleşmedi. Okulda pek parlak bir öğrenci olmasa da zorunlu drama dersleri sırasında oyunculuğa ilgi duyan O'Connell, Londra'daki oyunculuk işleri için seçmelere girmeye başladı. 2006 yapımı This is England filmindeki Pukey rolüyle büyük beğeni kazandı. Televizyon dizisi Skins'in 4. sezonuna James Cook rolüyle dahil olan oyuncu, şöhretini bu rolden sonra çok artırdı.

İlk gençlik yıllarında, kendi yaşadığı olayların benzerlerini yaşamış sorunlu karakterlerle adından söz ettiren O'Connell, 2014'ten itibaren büyük Hollywood projelerinde de kendini göstermeye başladı. 300 serisinin 2. filmi 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi'nde Calisto'yu canlandırdıktan sonra, Angelina Jolie'nin yönettiği ve başroldeki Louis Zamperini'yi canlandırdığı Boyun Eğmez (Unbroken) filmleriyle Amerikan izleyicisinin de radarına girdi. 2016'da Para Tuzağı (Money Monster) filminde başrolü George Clooney ve Julia Roberts'la paylaştı. 2017 yapımı Tulip Fever'da da başrolde yer aldı.

Devamını Oku