Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Kaya Yanar

Kaya Yanar profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
5.4/ 10
6 oy
2 kullanıcının favorisi

Kaya Yanar

Almanya

20 Mayıs 1973

Biyografisi

Kaya Yanar, Türk ve Arap kökenli Alman komedyen.

Antakya'dan 1965'te Almanya'ya göç etmiş bir ailenin çocuğu olarak Frankfurt'ta doğdu. Kaya Yanar temel eğitimini Almanya'nın Frankfurt kentinde Humanistisches Heinrich-von-Gagern-Gymnasium okulunda tamamladı. Almanya'da yaşayan Türkleri çok iyi gözlemleyen Kaya Yanar, toplumsal sorunları Alman toplumuna mizahi bir şekilde yansıtabilmek için komedi şeklinde anlatımın çok daha iyi olabileceğini düşündü ve sağ liberal komedyen olarak eğitim almaya karar verdi.

2001 yılında Almanya'nın ünlü televizyon kanalı Sat1'de Was Guckst du? adıyla program yapan Kaya Yanar, sosyal konuları işlediği, Türk toplumunu Alman toplumuyla kıyaslayarak yaptığı esprileriyle Alman kamuoyunun ilgisini çekti. Bu program sayesinde çeşitli Alman kuruluşları tarafından kendisine ödüller verildi.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (1)
Avatar
aliultrAslan03 (Figuran) | 4 Temmuz 2009, 00:53

Süper Adam bu ya cok hosuma gidiyor.Keske Kaya Yanar'da bir sinema Filmi cekse. Mario Barth gibi.Mario Barth'i bilmeyen varsa oda Almanyada Ünlü bir Komedyen Kaya Yanar gibi.O bir Film yapti "Männersache" diye "Erkek Adam işi" anlamina geliyor ve Yaptigi is yani bir Komedyeni canlandiriyor. Tavsiye ederim izlemenizi.Film daha bu senenin yani 2009'un.Ben daha izlemedim yarin izlegecegim ama cok tavsiye edildi arkadaslar tarafindan.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz