Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

The Undetaker

The Undetaker profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.2/ 10
14 oy
8 kullanıcının favorisi

The Undetaker

ABD

24 Mart 1965

Biyografisi

Mark William Calaway (d. 24 Mart 1963, Houston, Texas)

Calaway, 1990 Survivor Series ile WWE kariyerine başladı.sahne adı Undertaker olan Mark William Calaway ilk kez 1984 yılında güreşe başladı.Federal güreş federasyonlarında güreştikten sonra sırayla ECW ve WCW da güreşti. 1990 senesinde ise Mark William Calaway WWE ile görüşmeye gider ama Vince Mcmahon ona uygun bir karakter bulamaz. Sonradan bir gün telefonda Vince,Mark\'a \"Acaba Undertaker ile mi görüşüyorum?\" der. Bundan sonrada Undertaker karakteri başlar. Undertaker adı ile ilk kez maç yaptığında yanında menajeri Brother Love vardır. Undertaker ismiyle dövüşen güreşçi 4 kez WWE şampiyonu, 2 kez World Heawyweight şampiyonu, 5 kez Dünya Tag Team şampiyonu, 1 kez de Hardcore Şampiyonu oldu. Üvey kardeşi Kane ile Brothers of Destruction Tag Team takımını kurmuştur.

Wrestlemania\'da 17-0\'lık yenilmezlik rekorunu elinde bulunduran güreşçi, yaklaşık 18 seneden beri WWE\'de dövüşerek en uzun süredir bu sporu faal bir şekilde devam ettiren sporculardandır. WrestleMania 24 te dövüşmek için Edge\'i seçmiştir. Bu maçı Submission ile kazanarak hakettiği World Heavyweight Şampiyonluğunu almıştır. Birkaç kez Batista ile Tag Team maçlarına da çıkmıştır. WCW Şampiyonluğu da vardır. Spikerler kendisini anons ederken ülkesini \" Death Valley \" (Ölüm Vadisi) olarak anons eder.

Haftalık \"Smackdown!\" programında Batista ile yaptığı Steel Cage maçında beraberlikler ayrılmış ama sonra Mark Henry gelip maçtan sonra ona saldırmıştır. Bu fırsatı kaçırmayan Money In The Bank şampiyonu Edge hakkını kullanarak yeni World Heavyweight Champion\'u olmuştur.sonra gözden kaybolmuştur. Eylül ayında yapılan Unforgiven programında geri dönen Undertaker 16 Eylül gecesi maçı kazanmıştır. Daha sonra Vickie Undertaker ile Edge arasında bir maç ayarlamış ve \"Bu maçı yenersen güreşe devam edeceksin ama yenilirsen güreşi bırakacaksın.\" der ve Undertaker kabul eder. Edge maçı hile ile yener ve Undertaker WWE\'den atılır. Daha sonra Edge Vickie\'yi sekreteri ile aldatınca Vickie Undertaker\'a bir şans daha verir ve Summerslam\'da Undertaker Edge ile Hell in a Cell maçında karşı karşıya gelir. Maçı Undertaker kazanır ve güreşe devam eder.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (3)
Avatar
kemiklerin-efendisi (Profesyonel) | 10 Mayıs 2011, 19:54

Kendisini tanıyanlar bilir hani ortalık kararır ve birden görünür ya ringin ortasında işte o zaman koşarak gidiyormuş ringe ve işi bitince ışıklar sönünce de ringin altına giriyormuş :)
Eski karısının ismi Sarah'tır
Undertaker ve Kane nin gerçek saç renkleri turuncudur

Cevap Yaz
0
0
twoandahalfmn (Figuran) | 29 Nisan 2010, 15:45

Ya aDaM ÇoK qÜçLü aMa Bn NeDeNse KoRKuYoRm BaKıŞı FLn Çok iTici

Cevap Yaz
0
0
tHeUnderTaker (Artist) | 26 Ağustos 2009, 12:32

Bu siteye üye olma sebebim bu adam. Sırf bu adamın foto galerisine adam gibi bişiyler ekleyebilmek için bu siteye üye oldum. Şimdi de Profesyonel olmaya çalışıyoruz... :)-

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz