Terence Chang

6,4 12 oy

Terence Chang Biyografi

Terence Chang Hong Kong 1949 yılında doğdu. O, Oregon ve sinema University of New York Üniversitesi\'nde mimarlık okudu. Uzak Doğu, Altın Hasat, üretimleri Bruce Lee uluslararası bir eylemi simgesini stüdyo katılmadan 1970\'lerde Hong Kong film endüstrisine girdi. 

Altın Hasat Chang, yeniden düzenleme ve yerel kitle beğenisine uygun film güncelleme meşguldü. Yani Üyesinin John Woo ilk kez görüştü. Ama onların ayrı yollardan gittim. 

Chang, yerel bir televizyon istasyonu ve bir film şirketinin satış ve pazarlama departmanları bir kaç yıl çalıştı. 1986 yılında Tsui Hark Üyesinin film şirketi, Film Atölyesi bir yönetici oldu. Orada, o ve Woo tekrar bir araya geldi ve işbirliği yapmaya karar verdi. Etkili A Better Tomorrow ve onun devamı: Birlikte, daha anlamlı bir film yapmaya başladı. 

Bir noktada, Chang ve Woo Tsui, AOS klan terk etmeye karar verdi. Milestone Resimler kurdu ve Chow Yun-fat ile üç gişe: A Thief sonra; Sabit Haşlanmış ve You Don, AOT, Aşk bakınız. 

Erken 1990, 1997 tehdidi ile AOS başgösteren teslim Woo ve Chang Hollywood taşındı. Onlar, Michelle Yeoh Kirk Wong, Ronny Yu ve Chow Yun-fat gibi pek çok Hong Kong yeteneklerini, ile takip edildi. 

Chang O zamandan beri, ABD\'ye taşındıktan tüm Hong Kong ünlüler başlatılması ve yönetimi meşgul olmuştur (bir eğilim daha fazla, kanama gibi). 
Örneğin, fırlatma Chow Yun-yağ, 1990\'ların başlarında Amerikan kariyer AOS yardım eden Chang. Film sözleşmeleri (Anna and the King, The Replacement Killers) anlaşmalı en prestijli Hollywood yetenek ajansı William Morris Ajansı, onu Chow tanıttı ve Kuzey Amerika, geliştirilen onu kim onu ​​Chow Üyesinin Filmler retrospektiflerinin organize oydu özellikle Chow (X-LA, Charlie Apana ve Lost in Translation) betikleri. 

Chang hatta daha fazla bir danışman, bir yapımcı ve bir arkadaş gibi, John Woo Üyesinin kariyer için tahsis edilmiştir. O, onun sanatsal kararlarını eylem ana destekledi. Garip çift Hong Kong ve Hollywood gişe fethetti. 2007 yılında, yıllar içinde biriken tüm film yapımı uzmanlık eve geri getirmek için zamanı gelmişti. Onlar tek Çin, Red Cliff şimdiye kadar yapılan en pahalı süre destanlar yaptı.

Devamını Oku
Bu sanatçı için henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!