Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Terence Chang

Yüz Yüze
Terence Chang profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.4/ 10
12 oy
2 kullanıcının favorisi

Terence Chang

Bilinmiyor

Bu bilgi mevcut değildir.

Terence Chang Biyografisi

Terence Chang Hong Kong 1949 yılında doğdu. O, Oregon ve sinema University of New York Üniversitesi\'nde mimarlık okudu. Uzak Doğu, Altın Hasat, üretimleri Bruce Lee uluslararası bir eylemi simgesini stüdyo katılmadan 1970\'lerde Hong Kong film endüstrisine girdi. 

Altın Hasat Chang, yeniden düzenleme ve yerel kitle beğenisine uygun film güncelleme meşguldü. Yani Üyesinin John Woo ilk kez görüştü. Ama onların ayrı yollardan gittim. 

Chang, yerel bir televizyon istasyonu ve bir film şirketinin satış ve pazarlama departmanları bir kaç yıl çalıştı. 1986 yılında Tsui Hark Üyesinin film şirketi, Film Atölyesi bir yönetici oldu. Orada, o ve Woo tekrar bir araya geldi ve işbirliği yapmaya karar verdi. Etkili A Better Tomorrow ve onun devamı: Birlikte, daha anlamlı bir film yapmaya başladı. 

Bir noktada, Chang ve Woo Tsui, AOS klan terk etmeye karar verdi. Milestone Resimler kurdu ve Chow Yun-fat ile üç gişe: A Thief sonra; Sabit Haşlanmış ve You Don, AOT, Aşk bakınız. 

Erken 1990, 1997 tehdidi ile AOS başgösteren teslim Woo ve Chang Hollywood taşındı. Onlar, Michelle Yeoh Kirk Wong, Ronny Yu ve Chow Yun-fat gibi pek çok Hong Kong yeteneklerini, ile takip edildi. 

Chang O zamandan beri, ABD\'ye taşındıktan tüm Hong Kong ünlüler başlatılması ve yönetimi meşgul olmuştur (bir eğilim daha fazla, kanama gibi). 
Örneğin, fırlatma Chow Yun-yağ, 1990\'ların başlarında Amerikan kariyer AOS yardım eden Chang. Film sözleşmeleri (Anna and the King, The Replacement Killers) anlaşmalı en prestijli Hollywood yetenek ajansı William Morris Ajansı, onu Chow tanıttı ve Kuzey Amerika, geliştirilen onu kim onu ​​Chow Üyesinin Filmler retrospektiflerinin organize oydu özellikle Chow (X-LA, Charlie Apana ve Lost in Translation) betikleri. 

Chang hatta daha fazla bir danışman, bir yapımcı ve bir arkadaş gibi, John Woo Üyesinin kariyer için tahsis edilmiştir. O, onun sanatsal kararlarını eylem ana destekledi. Garip çift Hong Kong ve Hollywood gişe fethetti. 2007 yılında, yıllar içinde biriken tüm film yapımı uzmanlık eve geri getirmek için zamanı gelmişti. Onlar tek Çin, Red Cliff şimdiye kadar yapılan en pahalı süre destanlar yaptı.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (1)

Avatar
Zeyna-rock (Jön) | 18 Temmuz 2011, 15:13

Lee Min Ho film teklifi yapmış :)))
Aktör Lee Min Ho Hollywood’un yeni Koreli yıldızı olmaya mı aday?Starhaus Entertaiment’ın açıklamasına göre Hollywood’un ünlü yapımcısı Terence Chang, Lee Min Ho’nun oyunculuk potansiyelini gözlemlemek için SBS’de yayınlanan “City Hunter” dizisinin setini ziyaret etti. Lee Min Ho’nun çekimler arasında Chang ile tanışıp konuşma fırsatı bulduğu açıklandı.Lee Min Ho’nun ajansından gelen açıklamaya göre; Terence Chang, Lee Min Ho’yu dizi çekimleri sırasında gözlemleyip onunla sette tanışmak istediğini, sette Lee Min Ho’yu görüp, performansını izledikten sonra da çok yetenekli bir oyuncu olduğunu söyledi. Chang eğer mümkün olursa ilerde bir projede Lee Min Ho ile birlikte çalışmak istediğini söyledi.Lee Min Ho’nun ajansı Chang’ın bir sonraki filminde Min Ho’yu oynatıp oynatmayacağını ya da filmin konusu hakkında bilgileri olmadığını, ama yapımcının genç oyuncu için olumlu düşüncelere sahip olduğu izlenimi verdiğini açıkladı.Hong Kong ve Amerikan film yapımcısı Terence Chang’ın en ünlü filmleri “Mission Impossible 2” ve “Face Off”.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz