Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Tülay Bursa

Musallat 2 Resmi Fragman
Tülay Bursa profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8/ 10
16 oy
1 kullanıcının favorisi

Tülay Bursa

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Tülay Bursa, 1959 doğumlu sinema ve tiyatro sanatçısı. Ankara Devlet Konservatuarı’ndan 1977 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Devlet Tiyatroları’nda oyuncu olarak çalıştı. Oynadığı oyun ve müzikallerden bazıları: Demir, Mutlu Son, Bahar Noktası, Beğendiğiniz Gibi, Sevgili Palyaço, Cimri, Kurban, Yunus Emre, Ay Işığında Şamata, İstanbul Efendisi, Bütün Menekşeler Annem Kokar, Öp Beni Kate.

Ay Işığında Şamata adlı oyundaki rolüyle Sanat Kurumu Övgüye Değer Kadın Oyuncu, Sevgili Palyaço ve Beğendiğiniz Gibi oyunlarındaki rolleriyle de Sanat Kurumu Yılın Kadın Oyuncusu ödüllerini aldı.

Ayrıca dizi ve seslendirmeleriyle de tanıdığımız Bursa'nın en tanınmış seslendirmesi, 1985-90 yılları arasında yayınlanan Mavi Ay (Moonlighting) dizisinde Cybill Shepherd'ın canlandırdığı Maddy Hayes karakteriydi.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (1)

Avatar
scarlettj (Efsane) | 25 Nisan 2010, 22:18

Çok başarılı bir seslendirme sanatçısı ve tiyatro oyuncusudur.Filmlerde pek çok ünlü aktriste sesini vermiştir.Son dönemde ise Asi, ıhlamurlar altında ve kasaba gibi dizilerde de  karakterler oyunculuğu yapmaktadır.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz