Ariel Winter

7,9 45 oy

Ariel Winter Biyografi

Ariel Winter Workman, 1998 doğumlu Amerikalı aktris. Modern Family dizisinde canlandırdığı Alex Dunphy karakteriyle ünlenmiştir.

Chrisoula "Chrystal" ve Glenn Workman çiftinin en küçük çocuğu olan Ariel Fairfax, Virginia'da doğdu. Annesi ev hanımı, babası iletişim sektöründe çalışan bir firma işletmecisidir. Ablası Shanelle Workman ve ağabeyi Jimmy Workman da oyunculuk yapmıştır. Çok küçük yaşlarda reklam filmlerinde oynayarak oyunculuğa adım atan Winter, 7 yaşında televizyon dizilerinde oynamaya başladı. Listen Up!, Tickle U, Freddie, Monk, Bones ve ER gibi dizilerde rol aldı. 2009'da Modern Family dizisiyle büyük ün kazandı ve ekip olarak aldıkları ödüllere katkı sağladı.

Winter beyazperdede de kendine yer buldu, ilk filminde Robert Downey Jr. ve Michelle Monaghan ile Kiss Kiss Bang Bang'de oynadı. Aynı zamanda başarılı bir seslendirme sanatçısı olan genç oyuncu, Bambi II, Ice Age: Meltdown, The Dark Knight Returns, Scooby-Doo! Stage Fright ve Mr. Peabody & Sherman gibi animasyon filmlerinde dublaj yaptı.

Devamını Oku