Sıdıka Sezon 1

Sıdıka (1997) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9
/ 10
669 oy

AileDramKomediGençlik

85 Dak.PT85M

Atilla Atalay

630 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Postmodern ev kızı olan Sıdıka Saka Dünyanın başka ülkelerinde de evinde oturmaktan başka yapacak işi olmayan genç kadınlara “ev kızı” ismiyle tanıtımaktadır.Örgü hırkası ve patiklerinin üzerinde giydiği ev terlikleri; terimlerle süslediği uzun, iğneli, hoşa gitmez cümleleri vardır Sonra, ülkemin hemen her yerini kaplayan ama yinede “kenar” sıfatıyla nitelendirilmekten kurtulamamış mahallelerden birinde oturmaktadır. Telefon sapığı ve belalısının adı da “Kenar” dır ayrıca. Sürekli olarak “ocakta yemeği olan” komşuları vardır. Tek derdi erkek olan komşu kızları vardır ve Sıdıka bu tip kızlardan pek haz etmemektedir. Abisi futbol düşkünü bıçkın Türk delikanlısı, babası namus düşkünü bir akşamcı, annesi ise terliğini silah olarak kullanabilen tam bir Türk kadınıdır. Sıdıka’nın içinde yaşadığı dünya, evdeki akvaryumun içinde yaşayan balıkların dünyasına benzemektedir. İşin kötü yanı Sıdıka bunun farkındadır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen killers
Popüler Yorumlar
EniGMaTiCo (Dublör) | 08 Kasım 2012, 12:59

Cennet Mahallesi yada Arka Sokakların bilmem kaçıncı tekrarlarını vermek yerine bu diziyi yayınlasalar iyi iş yapmış olurlar.

0
+9
gunesinem (Amatör) | 04 Temmuz 2012, 12:52

çok iyi bir diziydi keşke tekrar yayınlansa kaliteli işle izlemek giderek zorlaşıyor. sıdıka: kız anne çıkıp kardan adam yapsak ya??? anne: koca gelinlik kızsın, komşunun gözü önüne yapılmaz öle ''içi adam çekiyo'' derler. sıdıka: saçımı kestirdim baak nasıl olmuş? samim: g.tüme benzemişsin... sıdıka: yaa anne g.tüme benzemişsin diyoo! samim: öyle mi dedim pardon g.tüme hakaret etmişim... sıdıka: ya annneeee! anne: kız sıdıka, sen elifsuyla fazla arkadaşlık etme, evde bilgisayar başında bi çubuğu mıncıklıyormuş. sıdıka: öff anne... coystik o, tetris oynuyo onunla. anne: neee? elalemin testisiyle mi oynuyo? aman allahım... sen oynamadın di mi? sıdıka: hayır yaa, ben mausla oynadım. anne: koş git gusül abdesti al, baban parçalar vallahi. sıdıka: anne seviyorum ben yaşar nuri öztürk'ü bi kerem. anne: kız baban duymasın üçünü de öldürür onların. sıdıka:anne ya,babamın son zamanlarda ruhsal sorunları var biraz.. safiye(anne):psikiyatrik tanı koyma babaya,kaltak! sıdıka:alem uzaya gidiyo ben daha camdan bakacak teknolojiye sahip değilim.. anne:gir kız içeri! pencere kaltağı! safiye: kız ne dilek diledin marpuçcu baba hazretlerinden? sıdıka: park yeri. safiye: neden araba değil de park yeri? sıdıka: bu devirde park yeri olmadan arabayı nereye koyacağız? safiye: uğraştırmasana kız hazreti. marpuçcu baba hazretleri senin park kahyan mı? kaltak.

0
+6
Tüm yorumlar (233)
eceba (Amatör) | 11 Nisan 2014, 21:34

Sıdıka'nın abisi samim'in titanik filmine taytanik deyişi vardı, hiç unutmam. Garip ve sevimli bir aileydi. Çıksada izlesek :)

Cevap Yaz
0
0
ShadyLady (Figuran) | 31 Ekim 2013, 20:26

Harika bir diziydi tekrarları bile heyecanla izlenirdi keşke yine yayınlasalar dediğim dizilerden .Başlarken çalan müzik ve animasyon bile ayrı keyifle izlenirdi Samim'in ağzına kadar uzanan faulleri, Safiye'nin Sıdıka'ya terlik atma şekli bile hala aklımda :)

Cevap Yaz
0
0
erayyunall (Dublör) | 27 Ağustos 2013, 05:15

Bi ayrı güzeldi ya çocukluğuma denk geldi tam çok hoşuma giderdi.

Cevap Yaz
0
0
yakazadakendisi (Profesyonel) | 13 Ağustos 2013, 01:06

Samim elinde deodorantla gelir. Sıdıka kız bak koltukaltına sıkıyorum deyim evdeki kotuğun altına sıkar. Ondan sonra 1 hafta bu espriye maruz kalmıştım (:

Cevap Yaz
0
2
ShadyLady (Figuran) | 31 Ekim 2013, 20:18

Haha evet onu bende hatırlıyorum :)

0
0
bluesstar (Dublör) | 03 Ağustos 2013, 21:51

Hakan Tanfer'in bir yıldız gibi parlayıp sonradan kaybolduğu dizi Sıdıka'yı arada sırada izleyip hala keyif alıyorum.

Cevap Yaz
0
0
Reklamı Aç
Görüşleriniz