Benimle Kal

Stand By Me

Benimle Kal (1986) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
207 oy

1986 - ABD

DramMacera

89 Dak.PT89M

Bruce A. Evans Raynold Gideon

201 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Stand By Me (Benimle Kal) gerilim ve Korku yazarı Stephen King'in 'The Body (Ceset) adlı romanından sinemaya uyarlanmış. King bu hikayesini kendi çocukluğundan esinlenerek kaleme almış. 1950'lerde geçen film, ergenliğe yeni girmiş dört kafadar gencin Oregon ormanlığında kayıp bir çocuğun cesedini aramalarını konu ediniyor. Yol boyunca daha da yakınlaşan çocuklar, birbirleri hakkında pek çok şey keşfedeceklerdir. Ancak kasabanın serserileri de onların peşindedir.

Filmi Ekleyen Bay-Cinema
Popüler Yorumlar
Milenaa (Efsane) | 11 Ekim 2013, 11:04

'' TEK İSTEĞİM KİMSENİN BENİ TANIMADIĞI BİR YERE GİDEBİLMEK '' Tesadüfler sonrası keşfettiğim bir film, malum sene 1986 ben doğmadan 1 yıl evvel çekilmiş, keşfetmek için bir hayli beklemişim. Stephen King dehasının elinden çıkmış olmasıyla 1-0 galip başlıyor izleyicisine karşı, başarılı işlenişi, etkili performansları ile izleyicisini sonuna kadar etkilemeye devam ediyor. Neden bilmiyorum çok fazla sevdim bu filmi, Stephen King, gerilimde başarılı olduğu kadar dramda da başarılı, bu film bana bunu kanıtladı. 12 yaşındaki 4 çocuğun dostlukları görülmeye değerdi, hayat adil davranmıyordu, her birinin hikayesi yaralıyıcıydı. Filmde ki genç oyuncular hiçte yabancı değil izlediğinizde ve araştırdığınızda anlayacaksınız. River Phoenix, bu filmin en çarpıcı çocuk yıldızı '' Yaşasaydım eğer, tozu dumana katardım '' der gibi oyunculuğu. İster istemez keşke diyor insan bu kadar erken vazgeçmeseydin yaşamdan. Keanu Reeves'in en iyi arkadaşlarından biriymiş kendisi, bir başka değerli arkadaşı Johnny Depp'in sahip olduğu barda, aşırı dozdan ölmüş, Johnny Depp'in kendini toplaması zaman almış, yaşadığı bu ağır tecrübeden sonra uzaklaşmaya kara vermiş beyaz rüyadan. Eskilerin naifliğini hissetmek isteyenler kesinlikle kaçırmasın...

0
+4
Tüm yorumlar (78)
CONVAYNE (Artist) | 23 Nisan 2014, 16:13

Mükemmel bir film, oyunculuklar yaşlarına rağmen şahane. Küçük oyuncuların hemen hepsi şu an ünlü birer film ve ya dizi yıldızı oldular; filmde önemli bir rolü olan River Phoenix' ise 23 yaşında ölmüş olması üzücü. Filmin en heyecanlı ama sinema açısından en sıradan bölümlerinden biri tren sahnesi olmasına rağmen film o kadar etkileyici ki ne olacağını bilseniz bile heyecanlanıyorsunuz. seksenleri işte bu yüzden seviyorum, insanının içine işliyor; artık böyle filmler yok malesef. Filmden bir mesaj almak gerekirse çocukken ve çocukluk arkadaşlarıyla yapılan herşeyin ki bir ceset peşinden gitmek bile olsa ; herşeyin güzel bir hatıra olduğu.

Cevap Yaz
0
0
By (Jön) | 05 Nisan 2014, 16:57

Unutulmuş birer birer eski dostlar, eski dostlar, ne bir selam, ne bir haber eski dostlar, eski dostlar. Hayal meyal düşler gibi, uçup giden kuşlar gibi, yosun tutan taşlar gibi eski dostlar, eski dostlar. Unutulmuş isimlerde, bilinmez ki nasıl, nerde, şimdi yalnız resimlerde eski dostlar, eski dostlar.

Cevap Yaz
0
0
kaderoz (Figuran) | 16 Mart 2014, 09:59

Filmin başına oturup, şimdi çok süper şeyler izleyeceğim gibisinden kendinizi hazırlamayın. Bende yorumlardan yola çıkarak izledim. Şunu bilin ki kesinlikle izlediğinize pişman olmayacaksınız. Çocukluktaki arkadaşlara bağlılığı bizlere tekrardan hatırlatıyor. Hele o ağaçların arasından giden tren yolunu bulup bütün gün yürümek isterdim, bana göre o manzara amazing' ti :)) Bir kaç tanıdık isminde gençlik hallerini görmek çok ilginçti. Kısacası; Çocukluğa dair içten ve sıcacık bir film sizi bekliyor... 10/7

Cevap Yaz
0
0
McMurphy1975 (Figuran) | 30 Ocak 2014, 11:09

Güzeldi. Arada veletler epey güldürüyor insanı. :D

Cevap Yaz
0
0
connally (Dublör) | 27 Ocak 2014, 09:36

boş zamanınız da izleyebilirsiniz ama çok şeyde beklemeyin. biraz televizyon filmi tarzında olmuş.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz