Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
808 oy

28 Ekim 2011

AksiyonGizemSuç

110 Dak.PT110M

Emrah Serbes

607 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Yapılan bir ihbar üzerine Gençlik Parkı’na giden cinayet büro ekipleri, gömülü bir tabut bulurlar. Tabutun içinde yaşlı bir kadın vardır. Yapılan ilk incelemede kadının canlı canlı gömüldüğü ortaya çıkar. Hayata karşı işlenen suçlar uzmanı Behzat Ç., ilk defa bu tür bir cinayetle karşılaşmaktadır.
 
Yaşlı kadının neden bu biçimde öldürülmüş olabileceğine ilk başta bir anlam verilemez. Yaşlı kadın emekli bir polisin annesidir. Behzat Ç. emekli polisi araştırmaya başladıkça bir takım engellemelerle karşılaşır. Emekli polis, teşkilat içinde Avarel Memduh olarak bilinmektedir, suçu üstlenen kişi ise kendisine Red Kit demektedir.
 
Behzat Ç., Harun, Hayalet ve Akbaba’dan oluşan ekibiyle Ankara’yı didik didik ederek Red Kit’in suç ortakları olan Gorbaçov Hasan ve Pembo’ya ulaşmaya çalışır. Olay Yeri İnceleme Şubesi’nin genç komiserlerden Songül de bu olayda onlara yardımcı olmaktadır.
 
Bu esnada şüpheli tavırlarıyla dikkat çeken bir görgü tanığına ulaşırlar. İsmi Süleyman olduğu halde kendisini Ahmet olarak tanıtmaktadır. Kendini Ahmet Sanan Süleyman’ın çelişkili ifadeleriyle iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alır.
 
Behzat Ç. araştırmalarını derinleştirdikçe emniyet içinde yasa dışı yollarla faaliyet gösteren bir örgütün varlığına ulaşır. Bu örgüt 90’lı yıllarda pek çok yargısız infaz yapmıştır. O zaman alt kademelerde görev yapan bu örgüt elemanları şimdi üst mevkilere gelmiştir. Dolayısıyla bu olayın ortaya çıkmasını istememektedirler. Behzat Ç., bir yandan gizemli ve zeki bir katil olan Red Kit’e ulaşmaya çalışır, diğer yandan ise bu olayların açığa çıkmasını istemeyen gizli örgütten kendisini ve ekibini korumaya çalışmaktadır.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Filmi Ekleyen jokerxxx
Popüler Yorumlar
fk52 (Profesyonel) | 30 Ekim 2011, 21:59

beklenen yerli filmlerden birisi kadro ve konu güzel zaten diziside tutulan bir dizi yerli film olması dolayısıyla beğeniyorum

5
+27
calamity jane (Amatör) | 29 Ekim 2011, 21:29

yorumları beğendim bende bi gidiyim baaari ;)

4
+22
Tüm yorumlar (411)
salamanto (Dublör) | 13 Nisan 2014, 09:56

Açıkçası izlerken hiç film izliyormuşum hissine kapılamadım, sanki Behzat Ç.'nin sıradan bir bölümünü izliyor gibiydim.

Zira dizinin bazı bölümleri bu filmden daha uzundu.

Eda biraz fazla geri planda kalmış gibi geldi bana, Seliminse zaten konu mankeni gibi durmak dışında repliği bile yoktu filmde.

Ama ne olursa olsun, sıkılmadan zevkle izledim. Dizinin ne kadar muhteşem oldugunu şimdi daha da anlamış oldum. Her bölümü bir film kalitesinde olunca, filmide ister istemez sıradanlaşıyor tabi ki

Cevap Yaz
0
0
Q7CAN (Profesyonel) | 12 Nisan 2014, 23:51

Behzat amirimizi seviyoruz filmlerin devamını bekliyoruz.

Cevap Yaz
0
0
yunus-9 (Profesyonel) | 12 Nisan 2014, 12:56

mükemmell 10/8

Cevap Yaz
0
0
arthuro_rca (Amatör) | 22 Mart 2014, 04:04

izlemeyen çok şey kaybeder

Cevap Yaz
0
0
izzetoguzhan (Amatör) | 28 Ocak 2014, 21:28

iyi filmmm

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz