Karanlık Operasyon

Zero Dark Thirty

Bütün Fragmanlar ►
Karanlık Operasyon (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.6
/ 10
241 oy

08 Şubat 2013

2012 - ABD

DramGerilimKorku

157 Dak.PT157M

Mark Boal

Bin Ladin'i Öldürmek, Kill Bin Laden

68 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

11 Eylül'ün katilleri Amerika halkında yeni bir korku ve nefret psikolojisinin doğmasına neden oldular . Aynı zamanda bu olay , katillerin dahil olduğu organizasyon olan El Kaide ve başlarındaki Bin Laden'in peşine düşülmesinin de başlangıcı oldu.Oscar ödüllü Kathryn Bigelow (The Hurt Locker) bu zamandan Bin Laden'in ölümüne kadar yaşanan zamanın kronolojik olarak altını çiziyor. 'Zero Dark Thirty'nin başrollerini ise Joel Edgerton ,Jessica Chastain , Chris Pratt , Mark Strong ve Jennifer Ehler paylaşıyor.

Filmi Ekleyen JkR-heath

"Karanlık Operasyon" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
Semyy (Profesyonel) | 27 Ocak 2013, 00:34

Zero Dark Thirty ,2013 Yılının en bölücü, ABD propagandası filmi ilan edilsin. Yabancı filmlere olan tercihimi, bu tarz senaryolar buz gibi ediyor. Bizim yerli sinema alt yapısı maalesef yetersiz.Bakıyorum hint sineması kendini aşmış,lakin bizim yerli filmler hala aynı vasatlıkta devam ediyor. Yabancı filmlerde papa,vatigan,polis..vb eğer hatalıysa,suçluysa senaryoda bunu ifşa etmekten kesinlikle kaçınmıyorlar. Peki ya bizde? Bir imam,görevini kötü kullanan din adamı veya emniyet mensubunu hadi karala....Soluğu içerde alırlar!. 'Benim Adım Khan 'filmi rekor kırdı.11 Eylül saldırılarından sonra ABD'de yaşayan müslümanların yaşadıkları manevi taciz,işkenceleri senaryoya aktaran ve bunu korkmadan deşifre eden Hint sineması oldu TÜRK sineması değil!. Kathryn Bigelow; Zero Dark Thirty filminin yönetmeni zaten müslüman düşmanı bir kadın,sorunu var galiba müslümanlarla.Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan eleştirmenler ödülünü aldıracaklar nedeni ise yönetmeni ön plana çıkarmak için.Neden? çok iyi müslümanları karalıyor bunun ödülümü? Bin Ladin'in ölümü ile ilgili bu film neyin izahını yapacakmış allahaşkına? Bin Ladin'i ABD yarattı daha sonra ABD öldürdü....Boşversenize siz ya. Filmde veya reelde, bin ladin ve onun türleri beni alakadar etmiyor.Beni alakadar eden,müslümanları terorist olarak göstermeleridir.Bizlerde susup,izlemekle yetiniyoruz.Aferim bize be! Çirkin bir şey bu. Filmin başında işkence edilen adamın sözleri anlamlıydı 'Ellerim bağlı olduğu için beni dövmek kolay' Susup kaldığımız sürece ,dangoz yönetmenler,senaristlerinde bu tarz beynelmilel senaryolarla müslümanları yerden yere vurmalarını izleriz. Hadi yasak koyulsun bu tarz müslümanları karalayan filmelre Türkiye'de gösterime alınmasın hatta nette bile izlemeye yasak getirsinler o zaman görelim bakalım. En başta ABD filmleri olmak üzere gerek bu sitede gerek ımdb sitesinde oy verenler çekin oylarınızı vermeyin Türk halkının bu filmlere katkısı ne kadar büyük biliyormusunuz? çekin desteklerinizi.... Ben bu filme 10/ -0 veriyorum arkadaş.

2
+18
zeynepglct (Amatör) | 07 Şubat 2013, 10:04

Değil bu filme gitmek elimden gelirse TÜRKİYE sınırları içine sokmam.Bu ülkede bu filmi izletenler kesinlikle MÜSLÜMAN karşıtıdır.Bu filme güzel diyenler iyice konusunu okuyup anlayın nasıl bir konuyu ele aldıklarını.İzlemeden 0 puan.NE MUTLU TÜRKÜM NE MUTLU MÜSLÜMANIM.

4
+13
Tüm yorumlar (139)
TetraGrammaton (Amatör) | 16 Nisan 2014, 22:18

Bu film Müslüman karşıtı değildir. Bilmediğiniz, araştırmadığınız şeyler hakkında salt bir nefret, tahammülsüzlük, çekememezlik psikolojisi ile yorum yapmayın. Film gayet gerçekçi. Kahraman Amerika falan yok filmde. 4 kişinin olduğu binaya 70 askerle operasyon yapan bir Amerika var. Çatışmada sırasında kadın öldüren bir Amerika var. İşkence yapan, aşağılayan bir Amerika var. Bu film ABD senatosundaki Cumhuriyetçilerden tepki toplamış, senatörler imza toplamıştır bu filme karşı.

Bin Ladin konusunda ise içi boş komplo teorilerinizi bırakın. Bin Ladin'in, El Kaide'nin tarihini, İslami terörün çıkışı ve gelişimini, Afganistan-Pakistan-S.Arabistan iç siyasetini, tarihini ayrıntılarıyla bilmeden, öğrenmeden, araştırmadan, merak bile etmeden bu meseleler hakkında ahkam keserseniz size sadece gülümserler. Komplo teorisi aşağılık kompleksinin bir ürünüdür. Amerikalılara karşı kronik nefret ve çekememezlik taşıyan çevrelerin manipülatif kitaplarını okuyarak bir yere varamazsınız. Sadece hoşunuza giden masallar dinler, kendinizi tatmin edersiniz. Her işin ardında olağanüstü gizemli bir şeyler arayan bir psikolojiye sahipsiniz. Ancak gerçek o kadar basit ve sıradan ki. Bunu bırakın kabullenmeyi, düşünmek bile istemiyorsunuz.

Bin Ladin'in ölümünü El Kaide, Hamas, Hizb-i İslami, Eş-Şebap ve Pakistan'daki aşırı İslamcı grupların hepsi doğruladı ve tepki gösterdi. Komplo teorilerine sadece Türkiye, Suriye, Kuzey Kore, Rusya, İran gibi Batı karşıtlığının prim yaptığı yerlerde itibar ediliyor. Çünkü böyle masallar hoşunuza gidiyor, içinizdeki köhne duyguları tatmin ediyor.

Neyse filme gelirsek. Çatışma sahnesine kadar olan bölümü anlamak için Ortadoğu'daki istihbarat örgütlerine ve ilişkilerine, CIA'in çalışma yapısına ilgili olmanız gerekebilir. Fazlasıyla ayrıntılı ve karmaşık gelebilir. Çatışma sahnesi ise çok gerçekçi çekilmiş. İzlediğim en realist çatışma bölümü olduğunu söyleyebilirim. Zaten olması gereken de böyle. Özel askerler müthiş savaşçılar değildir. Sadece diğerlerine göre biraz daha yetenekli, tecrübeli ve işi bilen kişilerdir. Umarım bu tip çatışmanın gerçekçi biçimde sunulduğu filmlerin sayısı artar.

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 18 Mart 2014, 22:06

Amerikanın; amacı petrolünü, uranyumunu, kauçuğunu sömüreceği İslam ülkelerine doğru yola sokma yalanıyla yaptığı ve yapacağı çıkarmaları haklı göstermek amacıyla çekilmiş bir propaganda filmi. İki buçuk saat geçmek bilmedi malesef...

Cevap Yaz
0
0
MaRsHaLL (Amatör) | 09 Şubat 2014, 14:28

Film gerçekden cok güzeldi aldığı ödüllerin fazlasıyla hakkını vermiş burdaki sözde müslmanların dediklerine bakmayn

Cevap Yaz
-6
+4
cihad_bektes (Amatör) | 10 Mart 2014, 16:35

Sen hiç değilsin galiba ?

-1
+0
MaRsHaLL (Amatör) | 14 Mart 2014, 20:03

hayırdır Müslüman deilsem senmi yapıcan?

0
1
kyletyson (Figuran) | 25 Ocak 2014, 00:25

iyi iyi

Cevap Yaz
-1
+2
todlord (Amatör) | 12 Ocak 2014, 20:19

Bigelow un mayası tutmuyor... ;)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz