Uzun Sürücüler

The Long Riders

Uzun Sürücüler (1980) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3
/ 10
10 oy

1980 - ABD

BiyografiSuçTarihWestern

99 Dak.PT99M

Stacy Keach James Keach Steven Smith Bill Bryden

4 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Vahşi batının efsaneleşmiş çeteleri James, Younger, Miller ve Ford biraderleri anlatan filmde tüm kardeşleri Hollywood’un kardeş aktörleri canlandırıyor. Çeteler arası hesaplaşmaları konu ediliyor..
İMDB : 7.0

Filmi Ekleyen blondy
Tüm yorumlar (3)
Telvinater (Dublör) | 28 Ekim 2013, 08:39

Young ve James kardeşlerinin birlikte hareket ettikleri, oluşturdukları çeteleri ve yaşadıklarını anlatıyor, aralarda bazı soru işaretleri bırakmıyor değil; çünkü Jessie James hikayesi öyle kolayca tüketilmemesi gerektiği düşünülüyor demek yapımcılar tarafından ki diğer senaryolara da bir şeyler kalsın. Günümüze kadar devam ettirmişler bu hikayeden konu ve senaryolar çıkartabilmeyi, düşünün Brad Pit te en son suikastının oynamamış mıydı ? Güzel bir film, izlerken sıkılmadım, denk gelirse izleyin derim...

Cevap Yaz
0
0
kemerlee (Artist) | 31 Temmuz 2011, 20:01

Onlarcası çekilmiş olan James çetesi hikayelerinden biri.Oldukça iyi başlamasına rağmen her karakteri tanıtıyım biraz hayatlarını gireyim derken baya konuyu dağıtıyo anlattığı şeyleri doğru düzgün bağlayamaması bir çok açık nokta olmasını ve filmden uzaklaşmanızı sağlıyor, çatışma sahneleri oldukça kaliteli olmasına ve bilinen bir çok gerçeği doğru şekilde anlatmasına rağmen beklentimin altında kalan bir western.
10/7

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 20 Temmuz 2011, 11:12

İyi bir western ve farklı bir bakış açısı; yani bu sefer heyecanını sonuna yaşayacağınız kahraman şerifiniz ile çete arasıda ki bir kovalamaca değil. Olay tam anlamıyla bir suç filmi ve sinirleri bozmaya yetiyor. Hikaye ise Jesse James (hani bir brad pitt filmi vardı) çetesinin ve suikastinin temellerine dayanıyor, olaylar neden ve nasıl gelişti gibi cevaplar veriyor. Genel olarak diyaloglar üzerine kurulu olsa da sona doğru hareketlenme artıyor ve beraberinde kaliteli sahneleri ve üst düzey çekim teniklerini beraberinde getiriyor; bu bölüm de oldukça gerçekçi sahneler var sanki o anı yaşıyormuş gibi oldum ve atlarla çekilen sahneler hayvan severleri sinir edecek nitelikte bir 15 dakika boyunca küfür ettik yanılmıyorsam. Bir western severin mutlaka izlemesi lazım.

Cevap Yaz
0
1
kemerlee (Artist) | 20 Temmuz 2011, 15:23

Bir western hastası olarak tavsiyen için teşekkürler kardeş hemen indirip seğredicem.

0
0
CONVAYNE (Artist) | 21 Temmuz 2011, 09:52

Rica ederim.

0
0
Görüşleriniz