Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Kenan İmirzalıoğlu

Uzun Hikaye fragmanı 2
Kenan İmirzalıoğlu profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.2/ 10
2406 oy
3269 kullanıcının favorisi

Kenan İmirzalıoğlu

Türkiye

18 Haziran 1974

Biyografisi

Kenan İmirzalıoğlu, aktör. Kariyerine modellikle başlayan İmirzalıoğlu, sonra oyunculuğa geçmiş ve Deli Yürek dizisindeki Yusuf Miroğlu rolüyle Türkiye'nin önemli oyuncuları arasına girmiştir.

1997 yılında Best Model of Turkey'nin elemelerine katılıp ve 4000 kişinin arasından ilk 20'ye seçilmiş, sonra da Türkiye Finalinde birinci seçilmiştir. Daha sonra birinci olduğu için Best Model of The World'e katılmış, birinci olmuş ve ilk defa bir Türk Erkeği Best Model of The World olmuştur.

 

Deli Yürek adlı dizide canlandırdığı Yusuf Miroğlu karakteriyle yıldızı parladı. Alacakaranlık adlı dizide Uğur Yücel ile başrol paylaşmıştır.Yazı Tura adlı filmde rol almış ve Acı Hayat dizisinde Selin Demiratar ile başrol paylaşmıştır.2008 yılında Kabadayı adlı filmde Şener Şen ve Aslı Tandoğan ile başrol oynamıştır. Son Osmanlı Yandım Ali adlı filmde ise Cansu Dere ile başrol paylaşmıştır.2009 yılında Ejder Kapanı adlı filmde Uğur Yücel ve Berrak Tüzünataç ile başrol . 2009'da başlayan Ezel adlı dizide Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Berrak Tüzünataç, Tuncel Kurtiz ve Haluk Bilginer ile başrol paylaşmıştır.2012'de Osman Sınav'ın Yönetmenliğini üstlendiği Tuğçe Kazaz ile Başrollerini paylaştığı Uzun Hikaye adlı Sinema Filminde oynamıştır. 2012 de başlayan karadayı filminde Mahir KARA karakterini canlandırmış ve dizi halen devam etmektedir

 

2012'de yeni dizisi için 4.000.000$ alarak Türkiye'de bir dizi oyuncusu için en yüksek ücreti aldı.

2016'nın Mayıs ayında aktris Sinem Kobal ile evlenmiştir.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
LOsTGrL (Star) | 30 Ağustos 2013, 15:58

Artık kendisini hiç sevmiyorum...

7
14
Araszade (Figuran) | 26 Kasım 2012, 20:32

Bazı kızlar diyo ya hani işte şu yakışıklı bu yakışıklı diye . Genelde de erkekler karşı çıkar o yakışıklı mı falan diye . Erkek olarak söylim işte bu adam çok yakışıklı . Hani salak salak millete ağzının salyası akarak bakan kızlar bakıcaksanız bu adama bakında bizde karşı çıkmayalım . Jason Statham adını nerde görsem filmini izlerim . Aynısı Kenan İmirzalıoğlu içinde geçerli benim adıma . Çok çok severim ve hayranlık duyarım . Allah yolunu açık etsin Türkiyede sayılı oyunculardan birisi .

2
7
Tüm yorumlar (698)
Avatar
TylerDurDennnn (Dublör) | 3 Ağustos 2016, 15:47

Televizyonlarda fizik be tip olarak gerçek bir Türk erkeği arıyorsanız işte aradığınız adam budur

Cevap Yaz
1
0
Mert1215Joker (Figuran) | 29 Haziran 2016, 21:13

hocam yap bir kabadayıdaki role benzer birşey psikopat rolü çok yakışıyor

Cevap Yaz
0
0
Emsallsiz (Jön) | 3 Haziran 2016, 15:10

Sinemaya bir türlü ağırlık veremedi, oysaki oynadığı filmlerde iyi işler yapmıştı hünerleri olan karizması olan bir oyuncu ama kullanmıyoruz harcanıp gidiyor malesef..

Cevap Yaz
0
0
isavural_EUQ8 (Figuran) | 31 Mayıs 2016, 19:03

son 5 yıldır yokları oynuyor. yok eski kalitesi

Cevap Yaz
0
0
Nazlhilal (Amatör) | 14 Mayıs 2016, 21:28

İzlemediğim dizisi olmayan filmlerinin hiç birinin nedense izlemediğim adam: Kenan İmirzalıoğlu,
Bence olduğu yeri hak etmeyen (noldu? hafif şaşırdın bakıyorum okuyucu ) ve maalesef yapımcıların bir türlü koydukları kalıptan çıkmasına izin verilmeyen ve kadri kesinlikle yıllar sonra anlaşılacak Yeşilçam oyunculuk gücüne hakim bir oyuncu, ama gel gör ki yapımcı ve senaristlerin elinde savrulan ve yeteneğinin ortaya çıkmasına izin verilmeyen bir aktör !! yani şu adama sürekli bir şeyleri çözme mecburiyetin de bırakılması gerçekten tam anlamıyla bir dramdır !

ya akıl işimi taa Acı Hayat'tan bu yana bu adam hep intikam peşinde gezen bir deli fişek olmak zorunda mı ? Ezelde Acı Hayat'ta kendisini terk eden nişanlı dramı devam eder zavallının hep terk edilir hep intikam alır !!
(Alacakaranlığı unuttum sanma)
Karadayı desen 3 sezondur bir adamın kabadayılığa giden efsanesinin yanından geçmeyen bir hikayeyi izler durur Türk izleyicisi ,aslında bu Kenan İmirzalıoğlunu tanıdığımız O pazarertesi gecesinin verdiği bir alışkanlıktır ki (bu Deli Yürek le başlamıştır ) kimse fark etmez! izler durur bu diziyi .

Filmin koptuğu yerde işte burasıdır !! ya bu adamın gülüşü çok güzel (sadece gülüş güzelliği için değil yeteneği olduğu için) komedi oynatsak ne olur demez nedense kimse yazık günahtır be; ne istiyorsunuz bu güzelim insandan bırakın şu adamın yakasını !! yıllarca komedi oynayan adamlar dram yapmaz dediniz adamlar bir dram filminde oynadı gişeler yıkıldı.

BKNZ: Şener Şen, Kemal Sunal, Şevket Altuğ, Uğur Yücel; örnekleri çoğalmak mümkün, malesef ki Kenan İmirzalıoğlu bu trajedinin tam tersidir.
dram dram neye kadar !! bırakın bu adamı da önü açılsın ya !! güldürür bu adam ama işte kafalar değişmeyince bir sonraki sezonda gene bir atlama-zıplama,sağımıza dönüp bir silah tutma, onun bunun kafasına sıkma falan filan, işte acı hayat devam eder gider böyle..

Cevap Yaz
1
0
Görüşleriniz