Tôkyô!

7.9 19 oy

Tôkyô! Film Konusu

Bugünün sinemasının en olağanüstü ve kendine özgü üç yeteneğinden Tokyo hakkında üç düşsel film: Bong Joon-Ho (Cinayet Günlüğü, Yaratık), Leos Carax (Köprüüstü Aşıkları, Kötü Kan) ve Michel Gondry (Rüya Bilmecesi, Sil Baştan). Tokyo Sallanıyor'da Bong Joon-Ho, Japonya'da hikikomori adı verilen, asla evini terk etmeyen ve dünya ile bütün ilişiğini kesmiş birinin öyküsünü anlatıyor. Bir deprem anında eve pizza getiren kız bayılınca, inanması zor bir durum gerçekleşiyor ve karakterimiz aşık oluyor. Kızın evden çıkıp gitmesi ise, akla hayale sığmayan bir adıma neden oluyor. Leox Carax'nın Bok'unda, kentin kanalizasyonunda yaşayan bir adam garip ve kışkırtıcı hareketlerle Tokyo'nun sokaklarına karmaşa salıyor. Michel Gondry'nin İç Mimari ise yeni bir gelecek için Tokyo'ya taşınan genç bir çiftin öyküsü. Hiroko'nun hayattaki arzusunun film yapmak olduğu açık; ama Hiroko sanki yavaş yavaş kayıyor ve kendi yaşamı üzerindeki kontrolünü kaybediyor. Hiroko bir sabah uyandığında göğsünde bir boşluk olduğunu fark ediyor. Akşam ise herşey iyice sarpa sarmış oluyor.
Bu üç garip öykü birlikte izlendiğinde, dünyanın en güzel kentlerinden birini bambaşka bir gözle görmenizi sağlayacak üç bölümlük bir rapsodi halini alıyor.

Devamını Oku

Tôkyô! Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yönetmen: Senaryo: Michel Gondry Bong Joon-ho Leos Carax Gabrielle Belle Yapımcı: Favori: 4 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 6 kullanıcı Tôkyô! filmini izledi Filmi Ekleyen: celine105