Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Cezalandırıcı

Demolition Man

Cezalandırıcı (1993) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0 / 10
524 oy

8 Ekim 1993

1993 - ABD

Bilim KurguAksiyonSuç

115 Dak.

Yekta Kopan Sezai Aydın Haldun Boysan Fatih Özacun Aydoğan Temel

Daniel Waters Peter M. Lenkov Robert Reneau

448 kullanıcının favori filmi

669 kullanıcı, Cezalandırıcı filmini izledi.

Cezalandırıcı Film Konusu

1990'larda metropol teröristi Simon Phoenix (Wesley Snipes), kamuya karşı işlediği suçlardan ötürü dondurularak buz içine hapsedilir. Onu adelete teslim eden ve sert metotlarıyla ünlü polis memuru John Spartan (Sylvester Stallone) da Phoenix tarafından kurulan bir komploya kurban gider ve bir otobüs dolusu masum sivili öldürmekle suçlanarak aynı akıbete uğrar.

2032 yılında, şiddetten temizlenmiş ve sinir bozucu derecede sorunsuz görünen San Angeles'te (Los Angeles'in 2023'teki adı) Phoenix yanlışlıkla serbest kalır ve şiddetle başetmeye hiç de alışık olmayan polis teşkilatı dehşete kapılarak Spartan'ı da uykusundan uyandırır ve yardımını istemek zorunda kalır. Burada sempatik kadın polis Lenina Huxley (Sandra Bullock) ile uyumsuz bir çift oluştururlar.

Şakacı tavırları ve aksiyonperver mizacı ile Spartan şehrin, yeraltında yaşayan evsiz isyancılarla dolu bir sahte cennet olduğunu zaman geçmeden anlayacaktır. Filmin sonunda, şehrin her iki kanadını oluşturan kesime kolaycı ve maço bir şekilde yol gösterirken meşhur repliğini söyleyecektir: 'siz biraz temizlenin, siz de biraz kirlenin'

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen blue67
Görüşleriniz