Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (15 - 21 Mayıs)

Netflix Türkiye 15 - 21 Mayıs 2023 haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta da "The Mother" çekerken onu 2. sırada "Kurak Günler" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak: Netflix Top 10

1. The Mother

Orijinal İsmi: The Mother

Süre: 117dk
Tür: Aksiyon , Gerilim
Yönetmen: Niki Caro
Yapımı: 2023 - ABD

Tehlikeli saldırganlardan kaçarken, bir suikastçı daha önce terk ettiği kızını korumak için saklandığı yerden çıkar.

2. Kurak Günler

Orijinal İsmi: Kurak Günler

Süre: 129dk
Tür: Dram , Gerilim
Yönetmen: Emin Alper
Senarist: Emin Alper

Genç bir başsavcı olan Emre, küçük Balkaya kasabasına yeni atanır. Kendini büyük bir ciddiyetle işine verir ve başta belediye başkanı Selim olmak üzere şehrin ileri gelenleri onu büyük bir saygıyla karşılar. Ancak bu sıcak karşılamaya rağmen, ilk andan itibaren bir takım garip ve gergin etkileşimler yaşar. Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeler gün geçtikçe artar.

Cannes Film Festivali 2022 resmi seçkisine seçilen film Belirli Bir Bakış bölümünde gösterildi.

3. Hızlı ve Öfkeli 9

Orijinal İsmi: F9: The Fast Saga

Süre: 143dk
Tür: Aksiyon , Macera , Suç
Yönetmen: Justin Lin
Yapımı: 2021 - ABD

Hızlı ve Öfkeli serisinin son filminde Cipher, Dom ve ekibinden intikam almak için Dom'un küçük kardeşi Jakob'dan yardım istiyor.

4. Faithfully Yours

Orijinal İsmi: Faithfully Yours

Tür: Gerilim
Yönetmen: André Van Duren
Senarist: André Van Duren
Yapımı: 2022 - Hollanda

En iyi arkadaşlar Bodil ve Isabel, görünüşe göre mutlu bir evliliğe sahiptirler ama birbirlerini mazeret olarak kullanarak gizli işler için gizlice kaçarlar. Birlikte olmaları gerekirken Isabel öldürüldüğünde. Bodil kendi yalan ağına kapılır.

5. Müjdemi İsterim

Orijinal İsmi: Müjdemi İsterim

Süre: 104dk
Tür: Komedi
Yapımı: 2022 - Türkiye

Bulut, nişanından bir gece önce Müjde'nin çalıştığı gece kulübüne gider ve burada hamile olduğunu iddia eden eski aşkına denk gelir. Leyla'dan ayrılmazsa gazetecilere her şeyi anlatacağını ve birçok skandala sebebiyet vereceğini söyler. İki durum arasında kalan Bulut, nişandan bir nevi kaçmaya karar verir. Müjde'yle nişanda işlenen bir cinayet sebebiyle de polisin kendilerini takip ettiğini öğrenirler. Hayatlarının normale dönmesi için ise kendilerinden habersiz işlenen bu cinayeti çözmeleri gerekir ve olayın iç yüzünü öğrendikçe her şey daha da karmaşıklaşır.

6. Büyük Günahlar

Orijinal İsmi: High Crimes

Süre: 115dk
Tür: Dram , Gerilim , Gizem , Suç
Yönetmen: Carl Franklin
Yapımı: 2002 - ABD

Güçlü bir avukat olan Claire ve basarili bir müteahhit olan kocasi Tom, Marin County’deki güzel evlerinde mutlu bir iliski yasamaktadirlar. Fakat bir gün evlerinde yasanan bir hirsizlik ve cinayet, bu mutlu tabloyu yikan olaylar zincirini baslatir.

7. Mahalleden Arkadaşlar

Orijinal İsmi: Mahalleden Arkadaşlar

Süre: 91dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Senarist: Selçuk Aydemir
Yapımı: 2019 - Türkiye

2015 yılında Selçuk Aydemir'in aynı isimli kitabından uyarlanan "Mahalleden Arkadaşlar", zıpır bir çocuğun gözünden 90'lı yılların başındaki bir mahallenin ortamını ele almaktadır.

8. Ketenpere

Orijinal İsmi: Ketenpere

Süre: 108dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Kamil Çetin
Senarist: Şafak Sezer
Yapımı: 2017 - Türkiye

Kalender diziler için figüran koordinatörlüğü yapan, zaman zaman kendisi de küçük roller alarak geçimini sağlayan bir adamdır. Uzun yıllardır bu sektörün içinde olmasına rağmen bulunduğu konumdan ileri bir adım atamamıştır. Bütün bunların üstüne yıllar sonra geri dönen mafya babası Vefa'nın ketenpereye getirdiği Kalender için işler iyice karışacaktır.

9. Fedai

Orijinal İsmi: The Sentinel

Süre: 108dk
Tür: Aksiyon , Gerilim , Suç
Yönetmen: Clark Johnson
Yapımı: 2006 - ABD

Pete Garrison, 20 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri Başkanı'nın hayatını, kurşunların önüne atlayarak kurtarmış, sevilen ve sayılan gözde bir Amerikan Gizli Servis ajanıdır. Kariyerine artık Başkanın karısının özel koruması olarak devam edecektir. Fakat bir gün başkan'a bir süikast düzenleneceği anlaşılır ve Pete bir anda bir numaralı şüpheli haline gelir. Pete artık hem başkanı korumak hemde kendi ismini temizlemek zorundadır.

10. Kolpaçino 3. Devre

Orijinal İsmi: Kolpaçino 3. Devre

Süre: 93dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Şafak Sezer
Senarist: Şafak Sezer
Yapımı: 2016 - Türkiye

Özgür, Sabri'den yediği kazığın ardından eşinden ayrılmıştır. Tek geçim kaynağı film çekimi için evini kiralayan yapımcılardır. Bir tartışma sırasında ünlü mafya babası 'Başkan'ın adamlarından biriyle telefonu karışır. Yine elinde kalan zarfta kirasını umarken 20 tane 1 milyon dolarlık banknot bulur. Parayı alıp kaçmaya heveslenen Özgür'ün peşini, Başkan ve adamları bırakmayacaktır.