Disney Plus'ta İzleyebileceğiniz En İyi Pixar Animasyonları!

En beğeneceğiniz Pixar animasyonları bu listede!

Üç boyutlu animasyonları seviyorsanız, Pixar animasyonlarını da seviyor olma olasılığınız oldukça yüksek! Aynı zamanda şirketin tarihi de filmleri kadar ilgi çekici. 1986 yılında şirketin hisselerinin çoğuna Apple'ın eş kurucusu Steve Jobs sahipti. 2006 yılında ise Disney, Pixar'ı bünyesine kattı. 27 uzun metraj filme sahip olan bu stüdyonun Disney Plus'ta izleyebileceğiniz en güzel filmlerini aşağıda bulabilirsiniz!

İyi seyirler.

1. İnanılmaz Aile

Orijinal İsmi: The Incredibles

Süre: 115dk
Yönetmen: Brad Bird
Senarist: Brad Bird
Yapımı: 2004 - ABD

Bir zamanların en büyük süper kahramanlarından biri olan Bob Parr, Mr. Incredible adıyla tanınmaktadır. İnsanları kurtaran ve kötülüklerle savaşan Bob, işlerden elini ayağını çeker. Özel bir programa bağlı olarak ailesiyle birlikte sessiz sakin bir yaşam sürmeye başlayan Bob, 15 yıl aradan sonra çok özel bir görev alır. Ancak, işler umulduğu gibi gitmeyince, Bob'un karısı ve çocukları da olaya dahil olur. Sadece Bob değil, sayısız masum insan da tehlike altındadır.

2. Sevimli Canavarlar

Orijinal İsmi: Monsters, Inc. 3D

Süre: 92dk
Tür: Animasyon , Aile , Komedi
Yapımı: 2001 - ABD

Toy Story'nin yaratıcılarından bomba gibi bir animasyon daha: CGI teknolojisi ile ve Disney ortaklığıyla gerçekleştirilen dördüncü Pixar filmi Monsters Inc., Canavarlar Dünyası adlı kendilerine has bir diyarda yaşayan ve enerji toplamak için arada bir insanların bulunduğu ortamlara gelmek zorunda kalan canavarların öyküsünü anlatıyor. Geliyorlar, çünkü Canavarlar Dünyası'nın enerji kaynağı, canavarlar tarafından korkutulan insanların attığı çığlıklar. Gerçekte kötü niyetli olmayan bu tuhaf yaratıklardan Sully (ses: John Goodman) günün birinde kazara küçük bir kızı da Canavarlar Dünyası'na getirince, tek gözlü arkadaşı Mike (ses: Billy Crystal) başta olmak üzere tüm canavarlar dehşete kapılıyor. Neden mi? Çünkü Canavarlar Dünyası'ndaki inanışa göre insanlar toksik etki yapıyorlar ve küçük kızın varlığı onlar için bir salgın hastalık tehdidi anlamına geliyor.

3. Oyuncak Hikayesi

Orijinal İsmi: Toy Story

Süre: 81dk
Tür: Animasyon , Aile , Komedi , Macera
Yönetmen: John Lasseter
Yapımı: 1995 - ABD

Buzz Lightyear adlı yeni çıkan oyuncak, Andy'e hediye edilir. Oyuncağı çok seven Andy, eski gözdesi Şerif Woody'e olan ilgisini yitirir. Bir gün Buzz yanlışlıkla pencereden aşağı uçunca, herkes Woody'nin onu öldürdüğüne inanır. Woody, kendisini kurtarabilmek için Buzz'ın arkasından giderek onu geri getirmeye karar verir. Fakat ikiliyi dış dünyada büyük tehlikelerle dolu maceralar beklemektedir.

4. Coco

Orijinal İsmi: Coco

Süre: 105dk
Yönetmen: Lee Unkrich , Adrian Molina
Yapımı: 2017 - ABD

12 yaşındaki Miguel, hayranı olduğu müzisyen Ernesto de la Cruz gibi olabilmenin hayalleriyle yaşamaktadır. Ancak ailesinin müzikle ilgilenmesine yönelik anlaşılmaz bir yasağı vardır. Tuhaf olaylar sonucunda kendini Ölüler Diyarı'nda bulan Miguel, burada ailesinin mazisiyle ilgili gizli kalmış şeyleri öğrenecek, bir yandan da müzikteki yeteneğini ispatlamaya çalışacaktır.

5. Ratatuy

Orijinal İsmi: Ratatouille

Süre: 111dk
Yönetmen: Brad Bird , Jan Pinkava
Yapımı: 2007 - ABD

Remy adındaki bir fare, ailesinin onaylamamasına ve bir fare olmasına rağmen, Fransa'da büyük bir aşçı olma hayalleri kuruyor. Kader Remy’i Paris’in kanalizasyonlarına attığında, Remy kendini, usta aşçı Auguste Gusteau sayesinde ünlenmiş bir restoranın altında buluyor. Eşsiz bir Fransız restoranının mutfağındaki hoşlanılmayan ve hatta kesinlikle istenmeyen bir misafir olmanın getirdiği tehlikelere rağmen, Remy’nin aşçı olma arzusu; tüm olayları alevlendirerek Paris’in yemek dünyasını tepe taklak ediyor inanılmaz bir macera başlatıyor.

6. Kayıp Balık Nemo

Orijinal İsmi: Finding Nemo

Süre: 100dk
Tür: Animasyon , Aile
Yapımı: 2003 - ABD

Dünyaya gelir gelmez annesini kaybeden Nemo babası tarafından büyütülmektedir. Artık İlkokul çağına geldiğinde babasının ilgisinden sıkılmaya başlar. Bir süzgeci küçük olduğu için babası Okyanusta yüzmeyi Nemo' ya yasaklamıştır.Bir gün Nemo, Okyanusta yüzebileceğini ve o sırada yüzeyde duran cisme dokunabileceğini iddaa eder ve kendini bir anda bir insanın ellerinde bulur. Oğlunun insanlar tarafından yakalanıp götürüldüğünü gören babası, çok kararlıdır ne olursa olsun Nemo' yu bulacak ve eve geri gecektir. Fakat Okyanus sandığından çok daha tehlikelidir.

7. Ters Yüz

Orijinal İsmi: Inside Out

Süre: 95dk
Tür: Animasyon , Aile , Dram , Komedi , Macera
Yapımı: 2015 - ABD

Babasının yeni işi nedeniyle Amerika'nın orta kesiminden San Francisco'ya taşınan Riley (seslendiren Kaitlyn Dias), yeni ortamına uyum sağlamakta güçlük çekmektedir. Hepimiz gibi davranışları, duygularından etkilenen Riley'nin beynindeki duygu merkezinde yaşayan Neşe, Öfke, Korku, Tiksinti ve Üzüntü, genç kızın hareketlerinde büyük pay sahibidir. Yeni yaşamındaki çalkantılar duygu merkezinde bir krize neden olmuştur. Neşe, olaylara olumlu yanından bakmaya çalışsa da diğer duygular yeni şehir, okul ve yaşama karşı farklı reaksiyonlar gösterir.

8. Yukarı Bak

Orijinal İsmi: Up

Süre: 96dk
Tür: Animasyon , Aile , Komedi , Macera
Yönetmen: Pete Docter , Bob Peterson
Yapımı: 2009 - ABD

Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika'nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen'ın hikayesinin anlatıldığı yeni bir komedi. Ancak Carl, yolculuğa başladıktan sonra en büyük kabusunu da yanında götürmekte olduğunu fark eder: Fazlasıyla iyimser, doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel'ı.

9. Vol-İ

Orijinal İsmi: Wall-E

Süre: 98dk
Yönetmen: Andrew Stanton
Yapımı: 2008 - ABD

Dünya gezegenini terk eden insanlar tarafından unutulduktan sonra, uzun yıllar boyunca yapayalnız yaşayan ve bu süre içinde programlandığı işle (çöp tasnifiyle) uğraşan robot WALL-E, günün birinde EVE adlı çok güzel bir arama robotuyla karşılaşır ve hayatı aniden yepyeni bir anlam kazanır. WALL-E’nin elinde gezegenin geleceğinin anahtarının olduğunu keşfeden EVE, artık başka bir gezegende yaşayan ve dünyaya güvenlik içinde geri dönüş haberini heyecanla beklemekte olan insanlara bu bilgiyi rapor etmek için müthiş bir uzay yolculuğuna çıkar. Ancak WALL-E’ de boş durmamış, çok beğendiği EVE’in peşine takılarak onunla birlikte galaksiye açılmıştır. Sinema dünyasındaki gelmiş geçmiş en heyecan verici ve en yaratıcı komedi macera böylece başlar. Geleceğin daha önce hiç hayal edilmemiş vizyonlarını içeren bu filmde WALL-E’ye, aralarında bir hamamböceği ile bozuk robotlardan oluşan kahraman ruhlu bir topluluğun da yer aldığı birbirinden ilginç karakterler eşlik eder.

10. Soul

Orijinal İsmi: Soul

Süre: 102dk
Yönetmen: Pete Docter , Kemp Powers
Yapımı: 2020 - ABD

Şehrin en iyi caz kulübünde çalmak üzere hayatının şansını yakalayan müzik öğretmeni Joe Gardner, bir yanlış adım ile kendini, New York sokaklarından, yeni ölümüşlerin ruhlarının gittiği fantastik bir yer olan Önceki Dünya’da bulur. Joe, insan olmanın cazibesini hiç kavrayamamış olan Ruh 22’nin yardımıyla dünyadaki hayatına geri dönmeye çalışacaktır.

11. Elemental: Doğanın Güçleri

Orijinal İsmi: Elemental

Süre: 103dk
Tür: Animasyon , Komedi , Macera
Yönetmen: Peter Sohn
Yapımı: 2023 - ABD

Disney'in yeni animasyonu Elemental; ateş, su, kara ve hava elementleri sakinlerinin bir arada yaşadığı bir şehirde Ember (Ateş) ve Wade'i (Su) konu almakta. Bu şaşırtıcı ikili, yolculukları sırasında aslında ne kadar çok ortak noktaları olduğunu keşfedeceklerdir.

12. Hadi Gidelim

Orijinal İsmi: Onward

Süre: 103dk
Yönetmen: Dan Scanlon
Yapımı: 2020 - ABD

Film, iki elf kardeşin, babalarını son bir kez görebilmek adına dünya üzerinde hiç sihir kalıp kalmadığını keşfetmek üzerine çıktıkları macerayı anlatıyor.