Gerçek Hayattan Uyarlanmış Korku Filmleri

İnanması zor ama bu filmler yaşanmış hikayelerden esinlenerek çekilmiş... Filmde geçen sahnelerin korku dolu olması yetmezmiş gibi bir de gerçek hayatta yaşanmış olmaları bu filmleri daha da korku dolu hale getiriyor. Birazdan okuyacağınız film listesi, bu sekiz filmi izlemek için büyük merak uyandırabilir!

1. Lanetli Ev (2009)

Gerçek hikayeye dayanan dehşet dolu filmin başrollerinde Wendy rolüyle Amanda Crew, Poessessed Witch rolüyle ise Kyle Galiner yer alıyor. Campbell ailesinin karanlık ve doğaüstü güçlere karşı verdiği tüyler ürperten gerçek mücadeleyi anlatan filmde, Viktorya tarzı şirin evlerinin rahatsız edici bir geçmişi olduğunu öğrenmeleriyle dehşet dolu hikaye başlıyor...

2. Korku Seansı (2013)

Paranormal olayları araştıran Ed ve Lorraine Warren'ın nasıl dünyaca ünlü olduklarını anlatan korkutucu hikayenin senaryosu Chad Hayes Carey W. Hayes'a ait. 2013 ABD yapımı filmin başrollerinde ise Vera Farmiga, Patrick Wilson ve Mackenzie Foy yer alıyor.

3. Bizi Kötüden Koru (2014)

Başrollerinde Eric Bana ve Olivia Munn'un yer aldığı tüyler ürperten Bizi Kötüden Koru, gerçek bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyan bir başka korku filmi. Film, New York Polis Departmanı (NYPD) memurlarından Ralph Sarchie'nin, ailevi sorunlar yaşadığı bir dönemde dahil olduğu bir cin çıkarma davasında olayların içine çekilmesini konu alıyor. 

4. Şeytan Tohumu (2012)

Genç bir kızın antika bir kutu alması üzerine kutunun içinden gelen sesler eski bir ruhun habercisidir. Genç kızın ailesi, kızlarını ruhun köleliğinden kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Filmin gerçek olaylardan feyz alınaral ayzıldığı iddialar arasında yer alıyor.

5. Ayin (2011)

Başrollerinde Oscar ödüllü ünlü oyuncu Anthony Hopkins'in yer aldığı, gerçek bir hikayeden uyarlanan bir dram , gerilim ve korku filmi: Ayin. Vatikan'a Peder Lucas'ın yanına gönderilen İlahiyat Fakültesi öğrencisi Michael Kovak'ın hikayesine odaklanan filmde genç öğrenci Kovak, cin çıkarma ayinlerini araştırırken karşılaştığı açıklanamaz olaylarla hayatı ve inancını sorguluyor. 

6. Amerikan Büyüsü (2005)

Zengin ve saygıdeğer Bell ailesine dadanan ve aileden birinin ölümüne sebep olan ruhun korkunç hikayesini alatan filmin oyuncu kadrosunda Rachel Hurd-Wood, Donald Sutherland ve Sissy Spacek yer alıyor.

7. Black Water (2007)

Başrollerinde Diana Glenn, Maeve Dermody, Andy Rodoreda gibi isimlerin yer aldığı, gerçek bir hikayeden uyarlanan korku filmi Black Water 2007 yapımı bir film. Bu dehşet verici korku filmi, Kuzey Avustralya'da tatil yapan bir çiftin Blackwater Barry turuna katılmalarını ve başlarına gelen felaketleri konu alıyor. 

8. Çıkış Yok (2007)

Arabası ile birine çarpıp kaçan genç bir kadının (Suvari), kendi kaderinin, çarptığı adamın kaderine bağlı olduğunu fark ettiğinde hiç umulmadık olayların yaşandığı filmde Mena Suvari, Stephen Rea ve Wayne Robson'u izliyoruz.