İçinizi Isıtacak En Tatlı Filmler

Kötü bir gün geçiriyorsanız, keyfinizi yerine getirecek bir şeyler izlemeye ihtiyacınız varsa veya sadece kafanızı yormayacağınız tatlı bir film izlemek istiyorsanız bu listedeki herhangi bir filmi açıp izleyebilirsiniz. Aşk, dram,komedi ve fantezi. Envai çeşidiyle sıcacık filmler için buyurun listemize!

1. Jules ve Jim (1962)

Ünlü Fransız yönetmen François Truffaut'nun sımsıcak aşk filmi Jules et Jim, Henri-Pierre Roché'nin aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanmış. Siyah beyaz bir ilişki yumağının konu alındığı bu naif Avrupa filmi, arkadaşlık ve aşkı birbirinden ayıran çizginin kimi zaman oldukça silikleşebildiği 3 kişilik bir hikayeyi konu alıyor. Filmin başrollerindeyse  Jeanne Moreau, Oskar Werner ve Henri Serre yer alıyor. 

2. Paris'te Gece Yarısı (2011)

Ünlü yönetmen Woody Allen'ın tatlı mı tatlı filminin başrollerinde Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Kathy Bates, Adrien Brody, Carla Bruni ve Michael Sheen yer alıyor. Paris'in büyüleyici manzaralarıyla gözlere şenlik veren masalsı film Paris'te Gece Yarısı, izleyiciye evli bir çiftin Paris'e gelişine paralel fantastik bir ikinci hikaye de sunuyor. 

3. Özel Bir Kadın (1990)

Kendisine popüler kültürde çokça yer edinmiş bir romantik komedi olan Özel Bir Kadın, Julia Roberts ve Richard Gere'in başrollerinde yer aldığı sımsıcak bir hikaye. Klasikleşmiş sahneleri, Julia Roberts'ın içinizi ısıtan gülüşü ve güzelliği ve etkileyici hikayesiyle Özel Bir Kadın, sosyetede tanınan bir hayat kadınıyla bir aşk oyunu oynayan varlıklı işadamı Edward'ın komik ve romantik hikayesini konu alıyor. 

4. Çikolata (2000)

Başrollerinde Lena Olin, Juliette Binoche ve Johnny Depp'in yer aldığı gerçekten de çikolata tadında olan romantik film Chocolat, küçücük bir Fransız kasabasında geçen bir aşk hikayesini konu alıyor. Yönetmenliğini Lasse Hallström'ün üstlendiği filmde, kızıyla birlikte renksiz bir kasabaya taşınıp kasaba halkını hiç tatmadıkları lezzetlerle tanıştıran bir çikolata dükkanı açan bir kadının hem zorlu ve hem de keyifli olan hikayesi anlatılıyor.

5. Yıldız Tozu (2007)

Fantastik ve romantik türde bir film olan Yıldız Tozu'nun başrollerinde Robert DeNiro, Michelle Pfeiffer ve Claire Danes gibi isimler yer alıyor. Keyifle vakit geçireceğiniz, Shakespeare'in ünlü kitabı Romeo ve Juliet'in hikayesiyle yer yer benzerlikler taşıyan bu büyülü film, aşık bir adamın aşık olduğu kadını elde etmek için ona kayan bir yıldızı yakalayıp getireceğine söz vermesiyle başlıyor. 

6. Sevimli Canavarlar (2001)

Pixar'ın popüler kültüre mal olmuş animasyonlarından bir diğeri olabilmiş olan sıcacık animasyon filmi Sevimli Canavarlar, Oyuncak Hikayesi'nin yaratıcılarının elinden çıkmış bir başka hediye. Seslendirme kadrosunda John Goodman, Billy Crystal, Steve Buscemi ve Mary Gibbs'in yer aldığı, yetişkinlerin de keyifle izleyebileceği bu animasyon şaheseri çocukları korkutan bir canavar şirketinde çalışan iki arkadaşın Boo isminde tatlı mı tatlı bir kız çocuğuyla tanıştıktan sonra insanlara karşı bakış açılarının değişmesini konu alıyor. 

7. Umut Işığım (2012)

Terk edilmiş ve yalnız hisseden iki kişinin aileleri aracılığıyla tanıştırılması sonrası gelişen sıradışı aşk hikayesinin anlatıldığı filmin başrollerinde Bradley Cooper, Jennifer Lawrence ve Robert DeNiro yer alıyor. 2013 yılında Oscar'ları silip süpüren Umut Işığım, bir aşkın kırıklıklarını ancak başka bir aşkın sarabileceğini trajikomik bir şekilde anlatıyor. 

8. Küçük Gün Işığım (2007)

En İyi Özgün Senaryo Oscar'ına sahip bu sıcacık aile filminin başrollerindeyse Abigail Braslin, Steve Carell, Paul Dano ve Alan Arkin yer alıyor. Amerikan Bağımsız sinemasının eşsiz örneklerinden olan bu sade ve sıcak film Benim Küçük Günışığım'da dışarıdan tipik bir Amerikan ailesi gibi görünen bir ailenin küçük, akıllı ve hafif toplu kızlarının bir güzellik yarışmasına katılma isteğini kıramayıp yollara düşmeleri konu alınmış. Karakterlerindeki samimiyete aşık olacağınız bu yol filmi izleyende uyumadan önce ılık ballı bir bardak süt içiyormuş hissi uyandırıyor.

9. Love, Rosie (2014)

Tatlı mı tatlı bir aşk filmi olan Love,Rosie'nin başrollerinde Lily Collins ve Sam Claflin yer alıyor. Çocukluktan beri çok yakın iki arkadaş olan Alex ve Rosie'nin aralarındaki bağın yerini aşka bırakması ama hayatın onları bir türlü bir araya getirmemesinin sıcacık bir hikayeyle anlatıldığı Love,Rosie, aşka inancınızı körükleyecek türden bir film.

10. Aşıklar Şehri (2016)

2016'nın en çok konuşulan filmlerinden olan Aşıklar Şehri'nin başrollerinde, aralarındaki kimya önceden de tescillenmiş olan Emma Stone ve Ryan Gosling yer alıyor. İlk filmi Whiplash'le de Akademi Ödülleri'ne damga vuran genç yönetmen Damien Chazelle'in ikinci müzikle dolu Hollywood filmi olan Lala Land, Los Angeles'ta hayallerinin peşinden giden iki gencin birbirine aşık oluşunu konu alıyor. Filmdeki renkler, müzikler ve romantizm tüm dertlerinizle birlikte sizi alıp götürecek. Fimin sonunda duygularımızla oynayan senarist gibi film ekibinin duygularıyla da 2017 Oscar'larında oynanmıştı. En İyi Film dalında ödüle layık görüldüğü açıklanarak sahneye davet edilen Aşıklar Şehri kadrosuna bir yanlışlık olduğu ve ödülün asıl sahibinin Moonlight olduğu söylenmişti. 

11. Serseri Mayınlar (2010)

İtalya'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek'in en bilinen filmlerinden olan Mine Vaganti'nin bu kadar biliniyor ve seviliyor olması boş yere değil. Güney İtalya'nın içinizi ısıtacak manzaraları, samimi oyunculuklar ve yer yer içinizi deşse de sizi evinizde hissettirecek senaryosuyla bu Ferzan Özpetek filmi, pek iyi hisetmediğiniz bir anda izlediğinizde sizin ilacınız olabilir. Filmin başrollerindeyse Riccardo Scamarcio, Ilaria Occhini, Lunetta Savino, Ennio Fantastichini, Nicole Grimaudo ve Alessandro Preziosi yer alıyor. 

12. Aile Arasında (2017)

Başrollerinde Engin Günaydın, Demet Evgar, Gülse Birsel, Ayta Sözeri ve Erdal Özyağcılar'ın yer aldığı Türk yapımı aile filmi Aile Arasında Gülse Birsel'in son bombalarından. Çok beklediğimiz ve beklediğimize değen, Gülse Birsel'in kaleminden çıkma bu zekice yazılmış komedi filmi, sizi kahkahalara boğarken duygusal sahneleriyle de içinizi ısıtacak. Tesadüflerin bir araya getirdiği birbirinden deli karakterlerin yer aldığı, ailenin illa ki kan bağıyla değil sevgiyle de pek güzel oluşabileceğini anlatan Aile Arasında'nın yönetmeniyse Ozan Açıktan.