İzlerken Bir Şehirde Geziyormuşsunuz Hissi Veren En İyi Şehir Filmleri

Bayram tatili bitmiş ve önümüzdeki yaza da daha çok varken, seyahat etmeye doyamamış olanlara özel bir liste hazırlayalım dedik. İnanılmaz manzaralara mı sürükleyici hikayelere mi odaklanacağınızı şaşıracağınız ve izleyene filmin geçtiği şehrin sokaklarında dolaşıyormuş hissi veren en iyi şehir filmlerini sizler için derledik.

1. Barselona, Barselona

Yine Woody Allen, yine güzel bir şehirde geçen bir aşk filmi. Bu sefer Barselona'yı arka planına alan ve bir aşk üçgenini konu alan Woody Allen filmi Barselona, Barselona'nın başrollerinde Scarlett Johansson, Penélope Cruz ve Javier Bardem yer alıyor. 

2. Elveda Las Vegas

Mike Figgis'in yazıp yönettiği, Las Vegas'ta geçen ve depresyondaki bir senaristi merkezine alan sürükleyici hikayesiyle sizi alıp götürecek olan Elveda Las Vegas'ın başrollerinde Nicolas Cage, Elisabeth Shue, Julian Sands gibi isimler yer alıyor. 

3. Seni Seviyorum New York

Gerek yapım gerekse oyuncu kadrosu oldukça kalabalık olan dram-komedi filmi Seni Seviyorum, New York'un yönetmenlerinden biri de Alman asıllı Türk yönetmen Fatih Akın. ABD'nin en büyük ve kalabalık şehri New York'ta geçen birbirinden farklı hayatları konu alan filmin başrollerinde Natalie Portman, Orlando Bloom, Bradley Cooper, Shia LaBeouf, Blake Lively, Uğur Yücel, Ethan Hawke, Hayden Christensen ve John Hurt gibi birçok ünlü isim yer alıyor. 

4. Venedik Taciri

Filmin adından da anlaşılabileceği üzere 16. yüzyılın Venedik'inde geçen ve William Shakespeare'in aynı adlı eserinden beyaz perdeye uyarlanan Venedik Taciri'nin yönetmeni Michael Radford. Ortaçağ Avrupası manzaralarına doyacağınız filmin başrollerinde Al Pacino, Jeremy Irons, Joseph Fiennes ve Lynn Collins yer alıyor. 

5. Gün Doğmadan

Ethan Hawke ve Julie Delpy'nin başrollerinde yer aldığı, ilişkiler ve hayat adına inanılmaz diyalogların ve Viyana'nın akıl almaz güzelliğinin yer aldığı film Gün Doğmadan'ın yönetmeniyse Richard Linklater.

6. Bir Konuşabilse

Başrollerinde Scarlett Johansson ve Bill Murray'in yer aldığı Sofia Coppola filmi Lost in Translation, aynı anda Tokyo'da bulunan bir kadın ve bir adamın kurduğu bağı ve Tokyo'yu beraber keşfedişlerini sıcacık bir dille anlatıyor. 

7. Paris'te Gece Yarısı

Yönetmen Woody Allen, filmlerinde arka plana şehirleri koymayı sever. Tablo gibi bir şehir ve Paris sayesinde ortaya çıkan tablo gibi, fantastik bir Woody Allen filmi daha: Paris'te Gece Yarısı! Başrollerinde Owen Wilson, Rachel McAdams, Michael Sheen ve Marion Cotillard yer alıyor. 

8. In Bruges

Başrollerinde Colin Farrell, Ralph Fiennes, Clémence Poésy gibi isimlerin yer aldığı Martin McDonagh filmi In Bruges, Belçika'nın Ortaçağ'dan kalma güzel şehri Bruge'da geçen bir kovalamacayı anlatıyor.