Sinemalar.com
2018-08-29T14:45:28+03:00 2018-08-29T11:31:38+03:00

İzlerken Bir Şehirde Geziyormuşsunuz Hissi Veren En İyi Şehir Filmleri

Bayram tatili bitmiş ve önümüzdeki yaza da daha çok varken, seyahat etmeye doyamamış olanlara özel bir liste hazırlayalım dedik. İnanılmaz manzaralara mı sürükleyici hikayelere mi odaklanacağınızı şaşıracağınız ve izleyene filmin geçtiği şehrin sokaklarında dolaşıyormuş hissi veren en iyi şehir filmlerini sizler için derledik.

3. Seni Seviyorum New York

Gerek yapım gerekse oyuncu kadrosu oldukça kalabalık olan dram-komedi filmi Seni Seviyorum, New York'un yönetmenlerinden biri de Alman asıllı Türk yönetmen Fatih Akın. ABD'nin en büyük ve kalabalık şehri New York'ta geçen birbirinden farklı hayatları konu alan filmin başrollerinde Natalie Portman, Orlando Bloom, Bradley Cooper, Shia LaBeouf, Blake Lively, Uğur Yücel, Ethan Hawke, Hayden Christensen ve John Hurt gibi birçok ünlü isim yer alıyor. 

5. Gün Doğmadan

Ethan Hawke ve Julie Delpy'nin başrollerinde yer aldığı, ilişkiler ve hayat adına inanılmaz diyalogların ve Viyana'nın akıl almaz güzelliğinin yer aldığı film Gün Doğmadan'ın yönetmeniyse Richard Linklater.

6. Bir Konuşabilse

Başrollerinde Scarlett Johansson ve Bill Murray'in yer aldığı Sofia Coppola filmi Lost in Translation, aynı anda Tokyo'da bulunan bir kadın ve bir adamın kurduğu bağı ve Tokyo'yu beraber keşfedişlerini sıcacık bir dille anlatıyor. 

Görüşleriniz