Son Yılların Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Hint Filmi

1. Fakir: Bir Hint Fakirinin Olağanüstü Yolculuğu (2018)

Ajatashatru Lavash Patel Yeni Delhi'li sihirbaz bir "Hint fakiri"dir ve hayatı boyunca mahallesinden dışarı çıkmamıştır. Bir gün annesi ardında bir Paris bileti ve miraz bırakarak vefat eder ve Aja bu günden sonra farklı kültürlerle tanıştığı bir maceraya atılır. Dram, komedi ve macera türündeki bu filmin başrolünde Dhanush yer alıyor. 

2. Dear Zindagi (2016)

Mutluluk, hüzün, acı ve romantizmi bir arada sunan Hint filmi Dear Zindagi hayatının monotonluğundan şikayetçi olduğu için terapiste giden Kaira adındaki bir kadının, benzerliklerinden dolayı terapisti Jehangir Khan'la yaşamaya başladığı ilişkiyi konu alıyor. Filmin başrollerindeyse Alia Bhatt ve Shah Rukh Khan yer alıyor. 

3. Pembe (2016)

Dram ve gerilim türündeki Hint filmi Pink, birlikte yaşayan Minal, Falak ve Andrea adındaki üç kadının hikayelerine odaklanıyor. Hint toplumunun kültürel olarak kadınlara bakışını da değerlendiren filmin başrollerinde Tapsee PannuAmitabh Bachchan ve Piyush Mishra yer alıyor. 

4. Sanam Teri Kasam (2016)

Aşk için aşkından vazgeçen bir adamın öyküsü olan Sanam Teri Kasam, kendisini güzel bulmayan bir kadın (Saru) ve hapisten yeni çıkmış başıboş bir adamın (Indeer) romantik olduğu kadar da acıklı hikayesine odaklanıyor. 

5. Sevginin Gücü (2015)

2015 yapımı, Kabir Khan'ın yönettiği ve senaryosunun Kabir Khan Vijayendra Prasad Kausar Munir'e ait olan filmde, doğuştan dilsiz olan küçük bir kız tedavi olabilmek için geldiği Hindistan'da tren raylarında kaybolur. Pakistanlı ve müslüman olan annesi kızını bulamadan sınır dışı edilir. Hindistan'da bir başına kalan küçük kızın ülkesine geri dönebilmesi için yaşadıklarını anlatmaktadır. 

6. Sultan (2016)

Ali Abbas Zafar'ın yönettiği 2016 yapımı film, Sultan Ali Khan (Salman Khan) Haryana adında küçük bir kasabada yaşayan bir güreşçiyi anlatıyor. Kazandığı bölgesel şampiyonluklar ona yetmemekte, günün birinde olimpiyat şampiyonu olabilmenin hayallerini kurmaktadır.

7. Kaabil (2017)

Rohan Bhatnagar, sevdiği bir kadınla evlenmiş görme engelli bir adamdır. Bir gün çok sevdiği eşi tecavüze uğrar ve öldürülür. Hayatı derinden sarsılan Rohan, engelini hiçe sayıp intikam için yaşamaya başlayacaktır. Aksiyon, dram ve gerilim dolu bu Hint filmi Kaabil'in başrollerinde Hrithik Roshan ve Yami Gautam yer alıyor. 

8. Airlift (2016)

Gerilim türündeki Airlift filmini Raja Menon yönetiyor. Aslında Hintli olan ancak kendini her zaman Kuveytli olarak gören zengin ve güçlü iş adamı Ranjit Katyal, savaş halinde oldukları Iraklılar üzerinde artık hiçbir etkisinin kalmadığını ve kendisi ile ailesinin de en az başkaları kadar tehlikede olduğunu fark eder.

9. P.K. (2014)

Amir Khan’ın başrol oynadığı dinleri sömüren insanları eleştirdiği ve çoğu zaman gülümseten, gerekli yerlerde de hüzünlendiren gerçekten çok derin ve manalı anlamları olan bir filmle karşı karşıyayız. Filmin yönetmenliğini Rajkumar Hirani yapıyor. 

10. Koş Milkha Koş (2013)

Film, Hiç bir imkana sahip olmayan bir insanın hayallerine ulaşmak için hangi zorluklarla, nasıl mücadele ettiğini anlatıyor. Başrollerinde Sonam Kapoor ve Farhan Akhtar yer alıyor. Filmde, 1947'de Hindistan ve Pakistan bağımsızlıklarını kazanıp birbirinden ayrılınca, Pakistan'dan çok acı hatıralarla Hindistan'a gitmek zorunda kalan Milkha Singh'in başarılı bir 400 metre koşucusu olma hikayesi anlatılıyor.