Müslüm Filmi Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 10 Bilgi

2013'te hayatını kaybeden ünlü Arabesk sanatçısı, "Babaların Babası" lakaplı Müslüm Gürses'in zorluklarla dolu hayatı beyaz perdeye taşındı! Kadroya, yapım ekibine, filme yapılan olumlu yorumlara kadar iddialı bir film olacağı şimdiden belli olan Müslüm'e dair daha önce duymamış olabileceğiniz 10 bilgi bu listede!

1. Genç yetenek Müslüm'ün gençliğini canlandırıyor!

Genç yetenek Müslüm'ün gençliğini canlandırıyor!

Müslüm Gürses’in çocukluğunu, 11 yaşında katıldığı ses yarışmasıyla tanınan Şahin Kendirci canlandıracak. Kendirci’nin acı dolu bakışları ve sesi Müslüm Gürses’in “film gibi” hayatının çocukluk dönemini oldukça iyi yansıtacağa benziyor. 

2. Taner Ölmez, Müslüm'ün kardeşi rolünde!

Taner Ölmez, Müslüm'ün kardeşi rolünde!

Medcezir dizisiyle tanınan ve sesi de oldukça içli olan oyuncu Taner Ölmez'se Müslüm Gürses’in kardeşi Ahmet Akbaş'ı canlandırıyor.

3. Timuçin Esen role sıkı hazırlandı!

Timuçin Esen role sıkı hazırlandı!

Timuçin Esen’se, Müslüm Gürses’in hafızalarımıza kazındığı yetişkin halini canlandıracak. Başarılı oyuncu, bu rol için Amerika’da Tom Cruise, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio gibi Hollywood yıldızlarına da oyunculuk koçluğunu yapmış bir isim olan Greta Seacat ile çalıştı. Ayrıca Timuçin Esen film için 14 tane Müslüm Gürses şarkısı da yorumladı. Yapımcı Mustafa Uslu oyuncuyla ilgili şunları söylüyor”Filmde oyunculuktan çok öte bir performans sergiledi. Müslüm Gürses’i canlandırmak, bir de onun gibi şarkı söylemek hiç kolay şeyler değil. Hele bir de bunları yaparken taklide kaçmamamız, Müslüm Gürses taklidi gibi olmaması gerekiyordu. Sağ olsun, var olsun…”

4. Zerin Tekindor, Muhterem Nur rolünde!

Zerin Tekindor, Muhterem Nur rolünde!

Müslüm Gürses’in kendisi de bir ses sanatçısı olan eşi Muhterem Nur rolünde usta oyuncu Zerrin Tekindor’u izleyeceğiz.

5. Müslüm'ün maliyeti de hedefi de büyük!

Müslüm'ün maliyeti de hedefi de büyük!

Filmin çekimlerine bir sene ayıran ekip filmden oldukça emin olacak ki, Müslüm’ün seyirci hedefi 10 milyon. Filmin maliyetiyse 21 milyon lira. 

6. Ayla'nın yapımcısı Müslüm'ün de yapımcısı!

Ayla'nın yapımcısı Müslüm'ün de yapımcısı!

Yapım kadrosuyla da oldukça konuşulan filmin yapımcısı, 2018’in Oscar aday adayı olan yerli film Ayla’nın da yapımcısı olan Mustafa Uslu. Senaristler Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi. Yönetmen koltuğunuysa Ketche (Hakan Kırvavaç) ve Ayla’nın da yönetmeni olan Can Ulkay paylaşıyor. Müslüm'ün görüntü yönetmeniyse Martin Ludmill Szecsanov.

7. Kadroda yok yok!

Kadroda yok yok!

Kadroda saydığımız isimler dışında Ayça Bingöl, Turgut Tunçalp, Erkan Can, Güven Kıraç, Erkan Keka, Erkan Avcı, Caner Kurtaran, Goncagül Sunar da yer alacak.

8. Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, filmden övgüyle bahsetti!

Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, filmden övgüyle bahsetti!

Müslüm Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur filmle ilgili şunları söyledi: “Müslüm’ü karşımda gördüğümde çok heyecanlandım, çok hüzünlendim. Timuçin, oyun gücü çok yüksek olan bir sanatçı. Kendisini çok beğeniyorum ve takdir ediyorum. Bu filmde Müslüm’ü sanatıyla yaşatacak.”

9. Atilla Dorsay'dan Müslüm'e tam not!

Atilla Dorsay'dan Müslüm'e tam not!

Ön gösterimde Müslüm'ü izleyen ünlü eleştirmen Atilla Dorsay'ın yorumları şöyle: “Film gerçek bir hikâyeyi başarılı bir dille sinemaya yansıtıyor. Muhterem Nur ve Müslüm Gürses arasında yaşanan aşk hikâyesi güzel yansıtılmış. Özellikle unutulmaz Gülhane konseri çok iyi çekilmiş.”

10. Müslüm 26 Ekim'de vizyona girdi!

Müslüm 26 Ekim'de vizyona girdi!

Müslüm Gürses’in acılarla ve müzikle dolu hayatını anlatan film Müslüm, 26 Ekim Cuma günü vizyona girdi. Film, 2018 yılının ön satış rekorunun da sahibi. Haydi sinema salonlarına!