2018-2019 Sezonunun En Çok Beklenen Disney Filmleri

1970'den beri San Diego'da düzenlenen ünlü çizgi roman fuarı Comic-Con'un 2018 etkinliğinde, ortak film yapım şirketleri Disney ve Marvel gelecek projelerini açıkladı. Biz de sizler için, Disney'in 2018'in son çeyreği ve 2019'da vizyona girmesi beklenen en heyecan verici filmlerini derledik!

1. Star Wars 9 (2019)

Star Wars 9 (2019)

Disney tarafından satın alınan Star Wars dünyası, birçok yeni projeyle karşımıza çıkıyor. Leia’ya hayat veren Carrie Fisher‘ın hayatını kaybetmesi senaryoda büyük değişiklikler yapılmasına sebep olmuştu ve filmin yönetmeni olmasını beklediğimiz Colin Trevorrow, Lucasfilm’le anlaşamadıklarını ifade ederek ayrılık kararı almıştı. Yapılan açıklamalara göre Star Wars 9, Skywalkerlar'ı merkezine alan son film olacak...

2. Captain Marvel (2019)

Marvel Sinematik Evreni'nin en güçlüsü Captain Marvel'ı Oscar Ödüllü genç oyuncu Brie Larson'ın canlandıracağı Marvel filmi Captain Marvel, 2019'u sallayacak! Avengers'ın en güçlü üyelerinden olan Captain Mar-Vel'in güçlerini kazanışını işleyecek olan ve Marvel'ın ilk kadın süper kahraman temelli filmi olacak Captain Marvel'in konusuysa şöyle: Carol Danvers, sakin bir hayat sürmekte olan bir kadındır. NASA'da çalıştığı sırada şahit olduğu bir patlamada, Kree adındaki yüksek teknolojiye sahip uzaylı halkın güçlerini edinir ve güçlerini iyi amaçlarla kullanmaya karar verir. Filmde Carol'ın akıl hocası Doktor Walter Lawson'ı Jude LawMarvel sinematik evreninin S.H.I.E.L.D. müdürü olan Nick Fury'i ise yine Samuel L. Jackson canlandıracak. Captain Marvel'ı yine 2019'da vizyona girmesi beklenen Avengers 4'te de Avengers'a yardım ederken göreceğiz.

Ek bir bilgi: Yakınlarda hayatını kaybeden, Marvel'ın babası Stan Lee'nin Marvel filmlerinde gelenekselleşmiş bir cameo'sunun, Captain Marvel kendisinin vefatından önce çekildiğinden, filmde yer alması muhtemel!

3. İnanılmaz Aile 2 (2018)

İlk filminin ardından tam 14 yıl sonra, 22 Ağustos 2018'de vizyona giren İnanılmaz Aile serisinin 2. filmi, animasyon severlerle kavuşmuş oldu. Serinin 2. filmi için, aradan uzun süre geçmesine rağmen, 1. filmdeki eğlence ve maceranın hala devam etmesi ise izleyicinin gözünden kaçmadı. Filmin konusu ise şöyle: İlk filmdeki olaylardan sonra halkın güvenini tekrar kazanmaya çalışan lastik kız Helen, şehri kötü güçlerden korumaya çalışır. 

4. Ralph ve İnternet: Oyunbozan Ralph 2 (2018)

11 Ocak 2019'da vizyona girmesi planlanan Disney filmi Ralph ve İnternet: Oyunbozan Ralph 2 serinin ikinci filmi. Filmin yayınlanan fragmanında gördüğümüz kadarıyla, bu Disney animasyonunda Disney prensesleri de tam kadro yer alacak. Ralph ve Vanellope adındaki iki kafadar internetin uçsuz bucaksız dünyasına dalıp Sugar Rush isimli oyunu kurtaracak parçayı bulmaya çalışacak. Filmin seslendirme kadrosunda dikkat çeken isimlerden biriyse ilk seslendirme denemesini bu filmle yapan, günümüzün Wonder WomanGal Gadot.

5. Dumbo (2019)

Disney'in sevimli fili Dumbo, bu sefer de Edward Scissorhands, Corpse Bride, Charlie and the Chocolate Factory ve Sweeney Todd gibi filmlerinden tanıdığımız ünlü yönetmen Tim Burton'ın yönetmenliğinde beyaz perdeye taşınıyor. Walt Disney klasiklerinin dördüncü filmi olan ilk filmi 1941'de televizyonda yayınlanan Dumbo, devasa kulaklarından dolayı dalga konusu olan fil Dumbo'nun ilham veren hikayesini konu alıyor. 29 Mart 2019'da vizyona girecek Disney filminin kadrosundaysa Colin Farrell, Eva Green, Michael Keaton, Danny DeVito ve Alan Arkin yer alıyor.

6. Oyuncak Hikayesi 4 (2019)

Dünyanın ilk bilgisayar animasyonunun dördüncü filmi yolda! İlk filmi 1995 yapımı olan unutulmaz Pixar animasyonu Oyuncak Hikayesi'nin dördüncü macerası 2019'da vizyona girecek. Geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlanan Disney-Pixar ortak yapımı Oyuncak Hikayesi 4'te, ekibe Woody, Buzz, Jessie gibi zaten tanıdığımız karakterlere ek olarak Forky isimli bir kafadar daha katılacak ve Oyuncak Hikayesi 4 bir yolculuk hikayesi olacak! Amerika ve İngiltere'de 21 Haziran 2019'da vizyona gireceği belli olan Disney filminin Türkiye'deki vizyon tarihi henüz belli değil. 

7. The Avengers 4 (2019)

The Avengers 4 (2019)

Avengers: Infinity War'un devam filmi olarak 2019'da izleyicisiyle buluşacak olan filmle ilgili henüz detaylı bir özet paylaşılmasa da, License Global'da yer alan bilgiye göre Avengers kahramanları bu filmde gerçekliğin ne kadar kırılgan olduğunu ve bunu sürdürmek için bazı fedakarlıklar yapmaları gerektiğini anlayacaklar.