Transformers Serisinin Tüm Filmleri (Transformers 1-2-3-4-5-6)

Amerikan Hasbro ve Japon Takaro Tomy oyuncak şirketlerinin işbirliğiyle tasarlanan bir oyuncak serisi olan Transformers, önce Japonya sonra da dünya çapında öyle çok sevildi ki önce çizgi roman, sonra animasyon ve sonra da Michael Bay'e emanet edilen bir film serisine uyarlandı. Dev oto-robotların evreni, 2007'deki ilk sinema filmi Transformers'dan başlayarak, 2018'de tam da bugün vizyona giren Bumblebee'ye uzanarak genişlemeye devam ediyor! Biz de sizler için Transformers evreninin tüm filmlerini derlediğimiz bir liste hazırladık. 

1. Transformers (2007)

Transformers efsanesinin ilk filmi 6 Temmuz 2007'de vizyona girmişti. Çok uzun yıllar önce Cyberton gezegeninde başlamak üzere olan savaşı konu alan filmde Megan Fox, Shia LaBeouf, Josh Duhamel ve Threse Gibson yer alıyor. Michael Bay'in yönettiği Transformers'ın ilk filmi, temposu hiç düşmeyen ve senaryosunun kalitesiyle dikkat çekiyor. 

2. Transformers: Yenilenlerin İntikamı (2009)

Serinin ikinci filmi Transformers: Yenilenlerin İntikamı, Genç Sam Witwicky’nin (Shia LaBeouf), savaşan robot uzaylıların arasında sonucu belirleyen bir savaşta evreni kurtarmasının üzerinden iki yıl geçti. Gösterdiği büyük kahramanlığa rağmen Sam, üniversiteye gitmek, kız arkadaşı Mikaela’nın (Megan Fox) yanından ayrılmak ve anne-babasından (Kevin Dunn ve Julie White) ilk kez ayrı kalmak gibi günlük endişelerini anlatıyor.

3. Transformers: Ay'ın Karanlık Yüzü (2011)

Serinin 3. filmi olarak 2011 yılında izleyicisiyle buluşan Transforers: Ay'ın Karanlık Yüzü,  insanoğlunun yaptığı bir hata sonrası dünyanın tarihinin en büyük savaşına tanık olmasını konu alıyor. Seri ilerledikçe Optimus Prime'ın aslından ne kadar güçlü olduğunu ortaya çıkarıyor ve serinin 3. filminde Decepticonlar insanoğlunun hayallerini zorlayacak düzeye çıkartılmış desek yeridir.

4. Transformers: Kayıp Çağ (2014)

Başrollerinde Mark Wahlberg, Stanley Tucci ve Nicola Peltz'in yer aldığı ve serinin dördüncü filmi olma özelliğini taşıyan Transformers filmi Kayıp Çağ'ın yönetmeniyse yine ilk üç filmde olduğu gibi Michael Bay. Aksiyon ögelerine oldukça fazla yer verilen serinin bu filminde, Autobot ve Decepticon'lar arasındaki savaştan dört sene sonrası konu alınıyor.İnsanlık büyük savaşın ardından toparlanmaya uğraşırken ve hükümet de tüm Autobot ve Decepticon'ları hızla yeryüzünden temizlerken Cade Yeager adındaki tamirci bir Optimus Prime'ı tamir etmekte olduğunu fark eder.

5. Transformers 5: Son Şövalye (2017)

Serinin beşinci filmi Transformers 5: Son Şövalye'nin yönetmenliğini yine Michael Bay üstleniyor. Başrollerinde Mark Wahlberg, Laura Haddock, Josh Duhamel ve Anthony Hopkins'in yer aldığı filmde Optimus Prime gitmiştir ve insanlar ve Transformer'lar tekrar savaş içindedir. Cade Yeager, Bumblebee, İngiliz bir lord ve Oxford Üniversitesi profesörü bir kadın beklenmedik bir ittifak kuracak ve Transformer'ların geçmişine bakarak insanlığın soyunu kurtarmaya çalışacaklardır. Ayrıca serinin bu filminin yapımcılarından biri de Steven Spielberg

6. Bumblebee (2018)

Transformers serisinin en taze ve altıncı filmi olan Bumblebee, ünlü Transformers kahramanı Bumblebee'ye odaklanan bir karakter filmi. Transformers evreninin sarı Autobot'unun hikayesini bu sefer serinin diğer filmlerinden farklı olarak Travis Knight yönetiyor. Bumblebee'nin başrollerindeyse Hailee Steinfeld ve John Cena var. Bumblebee'nin sıradan bir VW aracı olmadığının Charlie adındaki genç bir kız tarafından keşfedilme hikayesinin konu alındığı film, Transformers evreniyle büyüyenleri oldukça da duygulandırabilir, bizden söylemesi!