Yeni Yıl Heyecanını Yansıtan En İyi Yılbaşı Filmleri

Yaklaşan yeni bir yılın şerefine hazırladığımız yılbaşı filmleri listemize buyurun! Kar yağarken yorganın altında keyifle izleyeceğiniz 10 yılbaşı konseptli filmi bir araya getirdik.

1. Çılgın Ofis Partisi (2016)

Son yılların başarılı yılbaşı filmleri arasında yer alan Çılgın Ofis Partisi, yılbaşı ve Noel ruhunu en eğlenceli şekilde iliklerinize kadar hissettirecek. Clay (T.J. Miller), çalıştığı departmanın kapatılmaması için en büyük müşterinin gözünü boyamak durumundadır ve bunun en etkili yolunun, CEO'nun tüm itirazlarına rağmen şirkette çok büyük ve ses getiren bir parti düzenlemek olduğunu düşünür...

2. A Christmas Horror Story (2015)

Başrollerinde William Shatner, Amy Forsyth ve Michele Nolden gibi oyuncuların yer aldığı A Christmas Horror Story, bir önceki Noel arifesinde iki gencin okul bodrumunda korkunç bir şekilde katledilmesini konu alıyor. Steven Hoban,  Grant Harvey,  Brett Sullivan'ın yönettiği filmde, üç ayrı hayat hikayesini izlerken başarılı bir yılbaşı atmosferine tanık olacaksınız.

3. Büyülü Yılbaşı (2014)

Bir yıl aradan sonra, Noel'in yaklaşmasıyla, Noel Baba için hazırlık yapma vakti gelmiştir. Tek amacı çocukları mutlu etmek olan Noel Baba'nın bu süreçte en büyük destekçisi tabii ki de yarcımcısı olacaktır. 2014 ABD yapımı Büyülü Yılbaşı filmini yeni yıl sabahı ailenizle keyifle izleyebilirsiniz.

4. Hediye Operasyonu (2011)

Fantastik animasyon filmi Hediye Operasyonu, Noel Baba'nın en küçük oğlunun Noel gecesi babasından yardım olarak bir maceraya atılmasını konu alıyor. Kuzey Kutbu'nun beyaz ve büyülü atmosferinde geçen animasyon filmin seslendirme kadrosundaysa James McAvoy ve Hugh Laurie gibi isimler yer alıyor. 

5. Yılbaşı Gecesi (2011)

2011 yapımı Yılbaşı Gecesi filminde, yeni yıl arifesinde New York'ta yaşayan birkaç çift ve bekarların hayatlarının kesişmesi anlatılıyor. Başrolünde Robert De Niro'nun yer aldığı ve Ashton Kutcher, Zac Efron ve Jessica Biel gibi oyucuların da kadroda bulunduğu film, yılbaşı öncesinde keyifle izlenebilecek filmler arasında yer alıyor.

6. Rare Exports: A Christmas Tale (2010)

Finlandiya, Fransa, İsveç ve Norveç ortak yapımı eğlenceli yılbaşı filmi Rare Exports: A Christmas Tale, Korvatunturi Dağları'nın derinliklerinde saklı olan Noel Baba'yla birlikte bir mucizenin yılbaşı zamanı ortaya çıkışını konu alıyor. 

7. Nativity! (2009)

2009 İngiliz yapımı aile filmi Nativity!, öğrencilerinin sosyetik bir okulla rekabet içinde olacağı bir yılbaşı okul gösterisini en iyi şekilde gerçekleştirmeleri için verdiği inanılmaz çabaları konu alıyor. Paul Maddens (Martin Freeman) adındaki bu öğretmen öğrencilerine eski kız arkadaşı olan bir Hollywood yıldızının da bu gösteriye geleceğini söyler fakat eski kız arkadaşının bundan henüz haberi bile yoktur. 

8. Neşeli Hayat (2009)

Yılbaşı ruhunu yansıtan bir de yerli film önermek istedik. Başrollerinde Yılmaz Erdoğan, İbrahim Büyükak ve Büşra Pekin gibi BKM yıldızlarının yer aldığı Türk komedi filmi Neşeli Hayat, Noel Baba'dan habersiz bir adam olan Rıza Şenyurt'un hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmeni ve senaristi de yine Yılmaz Erdoğan. 

9. Aile Bağları (2005)

Ailenin büyük oğlu Ben (Luke Wilson), yeni kız arkadaşını bohem karakterli ailesiyle tanıştıracaktır. Stone ailesi, güçlü ve kontrollü bir New York’lu olan misafirlerini biraz karmaşık ve beceriksiz şekilde ağırlarlar. Başrollerinde ünlü isimleri izlediğimiz filmin yönetmen koltuğunda Thomas Bezucha yer alıyor.

 

10. Evde Tek Başına (1990)

Yeni yıl diyince senelerdir ilk akla gelen filmlerden olan Evde Tek Başına filminde o zamanlar küçücük bir çocuk olan Macaulay Culkin yer alıyor. Ailesi yılbaşı için tatile giderken Kevin'ı evde unutur ve macera başlar. Başta, yalnızlığın tadını çıkaran Kevin, eve girmeye çalışan iki hırsızı fark eder ve kendince onları savuşturmanın yollarını arar. Unutulmaz yılbaşı temalı filmin yönetmeniyse Chris Columbus.