Mayıs 2019 Filmleri: John Wick 3, Alaaddin ve Daha Fazlası

2019 yılının Mayıs ayı boyunca vizyona girmesi planlanan onlarca film içerisinden sizler için bir liste hazırladık! Aşağıdaki listede Mayıs'ın en çok beklenen filmlerini vizyon tarihlerine göre sıralanmış şekilde bulabilirsiniz!

1. High Life (2018)

38. İstanbul Film Festivali'nde gösterimi yapılan ve çok beğenilen film "High Life", müebbet hapis cezası alma ihtimali olan bir grup suçlunun hikayesini konu ediniyor. Bu cezayı almamak için önlerindeki tek seçenekleri ölümle sonuçlanabilecek bir deneye kobay olmak olan suçluları Robert Pattinson, Juliette Binoche, André Benjamin canlandırırken; filmin yönetmen koltuğunda ise Claire Denis oturuyor.

Fransa, Almanya, İngiltere, Polonya ortak yapımı dram ve korku filmi "High Life", 3 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek. 

 

2. Yuva (2018)

Ödüllü yönetmen Emre Yeksan'ın dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yaptığı yeni filmi "Yuva", şehir hayatını terk ederek inzivaya çekilen; ormanda yaşamayı seçen bir adamın hikâyesini anlatıyor. Ormanda kendisine ait bir hayat kuran adam, üzerinde yaşadığı arazinin satılması sonucu şehre geri gönderilmeye çalışır. Yaşadığı bu süreç, adamın hayatını bir kez daha sorgulamasına ve evrendeki yerinin neresi olduğu sorusuyla yüzleşmesine neden olur.

Çekimleri İğneada'da gerçekleşen Türk yapımı dram filmi "Yuva", 10 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek. 

3. Pokémon Dedektif Pikachu (2019)

Yönetmen koltuğunda Rob Letterman’ın oturduğu; Pikachu'yu Ryan Reynolds'ın seslendireceği; oyuncu kadrosunda Ken Watanabe, Kathryn Newton ve Bill Nighy’nin yer aldığı yeni nesil Pokemon filmi "Pokémon Dedektif Pikachu", 10 Mayıs 2019 tarihinde vizyonda olacak!

Başarılarıyla tanınan özel dedektif Harry Goodman’in esrarengiz bir şekilde kaybolması ve 21 yaşındaki oğlu Tim’in babasına neler olduğunu öğrenmek için kolları sıvamasıyla başlayan maceraya Pikachu’nun katılmasıyla olaylar daha da ilginç bir hal alır. Pikachu, dedektif Harry’nin eski Pokemon ortağıdır ve çok da iyi bir dedektiftir. Harry’ye yardım etmek için güçlerini birleştirmeye karar veren Pikachu ve Tim, insanların ve Pokemonların beraber yaşadığı Ryme şehrinin sokaklarında ipucu ararlarken beklemedikleri bir sonuca varırlar ve tüm Pokemon evrenini tehdit eden bir komployu fark ederler.

4. John Wick 3: Parabellum (2019)

Yönetmenliğini Chad Stahelski’nin yaptığı, 16 Mayıs 2019 tarihinde yayına girecek olan, serinin 3. filminde, kahramanımız John Wick (Keanu Reeves) iki sebepten dolayı firaridir. Continental Hotel’de birini öldürerek temel bir kuralı ihlal eden Wick’in başına 14 milyon dolarlık ödül konulmuştur. Kurbanının Yüksek Masa üyesi olmasıysa işleri daha da zora sokar. Çoktan öldürülmüş olması gereken Wick’e otel yöneticisi Winston yardım eder ve ona kaçması için bir saatlik süre tanır. Bu süre sonucunda ise John Wick'in üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden mahrum bırakılacak ve diğer üyelerle olan tüm iletişimi kesilerek yalnızlığa mahkûm edilecektir. John’un New York’tan kaçmak için tek bir güvencesi vardır: Servis endüstrisi.

5. Denemeye Değer (2019)

ABD yapımı komedi filminin başrolü olan Fred Flarsky (Seth Rogen), işsiz bir gazetecidir. Yaşadığı talihsizliklerden sonra kötü talihini kabullenen Flarsky, yıllardır çocukluk aşkını düşünüp ona sadık kaldığı bir hayat sürdürmektedir. Ancak Flarsky’nin bu durumundan habersiz olan çocukluk aşkı Charlotte Field (Charlize Theron), gezegenin en güçlü kadınlarından biri konumundadır. Amerika Dışişleri Bakanı olarak göreve başlayan Charlotte’un gözü, aslında Amerika'nın Başkan koltuğundadır.

24 Mayıs 2019 tarihinde beyaz perdede yayınlanacak olan filmi Jonathan Levine yönetti, filmin senaryosunu ise Dan Sterling kaleme aldı.

6. Aladdin (2019)

1992 yapımı Disney animasyon filminin, 2019 model yeniden yapımı olan "Aladdin"de, kahramanımız Aladdin (Mena Massoud), Agrabah şehrinde yiyeceği yiyecekleri pazardan çalan fakir bir gençtir. Gecelerini, şehrin farklı bölgelerinde uyuyarak geçiren, gündüzlerini ise hırsızlığa ayıran Aladdin'in yaptıklarıyla hiç de uyumlu olmayan altın gibi bir kalbi vardır. Onun asıl macerası, ülkenin sultanı olan babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan Prenses Jasmine (Naomi Scott) ile tanışmasıyla başlar. Her şey çok kötü giderken Aladdin'in şansı, Harikalar Mağarası'ndan sihirli bir lamba bulduğunda aniden değişir. Bilmeden aldığı bu lambanın içinde, 3 dileğini gerçekleştirebilecek neşeli bir cin (Will Smith) vardır. Aladdin, lambanın cini sayesinde sevdiği kıza kavuşmayı planlayadursun; Sultan'ın danışmanı Jafar (Marwan Kenzari) da hem Aladdin hem de lamba için kötü planlar yapmaktadır.

Yönetmenliğini Guy Ritchie’nin üstlendiği filmin vizyon tarihi ise 24 Mayıs 2019.

7. Düzenbazlar (2019)

Anne Hathaway ve Rebel Wilson'ın iki dolandırıcıya hayat verdiği filmde bu muhteşem ikili, teknoloji simsarı olan bir adamının peşine düşecektir. Dolandırıcılardan birinin kendini her yerde belli eden, göz alıcı ve alımlı; diğerinin ise son derece tahmin edilemez ve silik bir karakter olduğu filmin yönetmenliğini Chris Addison üstleniyor.

ABD yapımı olan komedi filmi "Düzenbazlar", 31 Mayıs 2019’da vizyona girecek.

8. Godzilla: Canavarlar Kralı (2019)

İlk kez 2014 yılında yayınlanmış olan Godzilla serisinin devamı niteliğinde olan ve 31 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanacak olan “Godzilla: King of Monster”ın yönetmen koltuğunda Michael Dougherty oturuyor.

Godzilla’nın Mothra, Rodan ve ezeli düşmanı olan üç başlı King Ghidorah ile çatışması ve bu esnada bir yandan da insanlığın var oluş dengesini bozmaya çalışmasının konu edildiği filmin senaryosunu Max Borenstein kaleme aldı. Millie Bobby Brown, Sally Hawkins, Vera Farmiga, Bradley Whitford, Kyle Chandler gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı aksiyon ve bilim kurgu filmi 31 Mayıs 2019 tarihinde beyaz perdede yerini alacak.

9. Ma (2019)

31 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek olan ABD yapımı gerilim-korku filmi "Ma", orta yaşlarındaki bir kadın ile arkadaş olan bir grup gencin başlarına gelen ilginç olayları konu alıyor.

Ohio’da yaşayan Sue Ann, otuz beş-kırk yaşlarında, kendi halinde, yalnız bir kadındır. Ancak hayatı, kasabaya yakın zamanda taşınmış olan Maggie ve onun arkadaşları ile tanışmasıyla değişir. Aileleri ile birlikte yaşayan gençler, üzerlerindeki baskıdan fazlasıyla bunalmıştır. Tam da bu sırada evinde büyük bir parti düzenlemeye karar veren Sue, gençleri de davet etmeye karar verir. Maggie ve arkadaşları için kaçırılmayacak bir fırsat olan bu davette gençler, başlarına geleceklerden hiç haberleri olmadan, gönüllerince eğlenir. Sue ile tanıştıkları için kendilerini şanslı hisseden gençler, hiç öngöremeyecekleri şeyler yaşamaya başlarlar.