Disney+'ın Yayına Hazırladığı Heyecan Verici Projeler

Disney, geçtiğimiz yıllarda yaptığı satın almalar ile birçok büyükprojenin imtiyazına sahip oldu. Bununla birlikte yapabileceklerinin sınırı iyice azalanmedya devi, Disney+'ı Kasım ayında Amerika'da yayına alacak, peki bu platformda neler izleyebileceğiz? Bu listede Disney+ üzerinden izlenebilecek heyecan verici projelere göz atacağız, iyi seyirler!

1. Loki Dizisi

Loki Dizisi

Avengers film serisinde kahramanların bazen düşmanı, zaman zaman da dostu olan Loki, Disney+'ta kendi dizisine sahip olacak. İnsanlık tarihi boyunca Loki'nin hayatını anlatacak olan dizide, ana karakteri alışık olduğumuz üzere Tom Hiddleston canlandıracak. Dizinin yapımcılığını Marvel Studios üstlendi. Bakalım Loki, Marvel evrenini küçük ekranda başarıya ulaştıracak mı?

2. The Mandalorian Dizisi

The Mandalorian Dizisi

Disney'in eline geçtikten sonra en çok tartışılan serilerden bir tanesiydi Star Wars. Film serisi dışında ilerleyen Clone Wars gibi animasyon yapımlar ile eski hayranlarının da gönlünü hoş tutan Star Wars, The Mandalorian ile galaksinin fazla keşfedilmemiş kısımlarından gelen bir savaşçının hikayesini anlatacak. Mandalorian kültürünün en öne çıkan karakterleri Jango ve Boba Fett idi, bunun dışında filmlerde derinlemesine işlenmeyen ancak galakside önemli bir yer tutan bu gezegene ve kültüre The Mandalorian dizisi ile ısınacağız gibi gözüküyor.

3. Hawkeye Dizisi

Hawkeye Dizisi

Marvel Sinematik Evrenin filmlerinin sonlanmasının ardından dizilerde yaşayacak kahramanlardan bir tanesi de Hawkeye. Dizide Jeremy Renner’ın canlandırdığı Hawkeye’ın varisini yetiştirmesi ve aralarındaki ilişki konu alınacak. Bazı Marvel hayranlarına göre Avengers: Endgame ile derinlik kazanma potansiyelinin harcanmış olduğu düşünülen Hawkeye, belki de bu dizi ile hakettiği hikayeye sahip olacak. 

4. WandaVision

WandaVision

Marvel Sinematik Evreninde en beklenmedik çiftlerden bir tanesi de yapay zekalı Vision ve telepatik güçlere sahip Scarlett Witch Wanda Maximoff olmuştu. 1950lerde geçecek olan dizide Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’yi izleyeceğiz. Avengers: Endgame'deki olaylar sırasında ''geri dönenlerden'' biri olmayan Vision'ın hikayesinin nasıl şekilleneceği ise hala merak konusu.

5. Obi-Wan Kenobi Mini Dizisi

Obi-Wan Kenobi Mini Dizisi

Star Wars Evreninin en önemli karakterlerinden bir olan Obi-Wan, bir mini dizide yeniden hayranlarla buluşacak. Kenobi'yi canlandıran Ewan McGregor'un da projede yer almak istemesi de hayranların rahat bir nefes almasını sağladı. Bakalım Disney Eski Star Wars hayranlarını bu mini diziyle birlikte geri kazanmayı başarabilicek mi?

6. Earthkeppers

Earthkeppers

Disney+’ın heyecan verici belgesel projesi Earthkeepers, hayvanlar alemine sıradışı bir bakış atmamızı sağliycak. Disney’in satın aldığı imtiyazlar arasında national geographicin de olduğunu hatırlatalım. Earthkeepers, belgesel konusunda tecrübeli bir yapımcı ekibine emanet edildi ve belgeselseverleri tatmin edebilecek bir yapıma benziyor.

7. Stargirl

Stargirl

Bir roman uyarlaması olan Stargirl, küçük bir kasabaya taşınan herkesten farklı bir kızın hikayesini anlatıyor. Kasabaya taşındıktan sonra herkesin hayatını değiştiren bu karakteri 15 yaşındaki pop yıldızı Grace VanderWaalt canlandıracak. 

8. Falcon And Winter Soldier

Falcon And Winter Soldier

Avengers: Endgame filminin sonuyla birlikte öne çıkan iki karakteri içeren dizi, Avengers hayranlarını ekrana kilitleyecek gibi görünüyor. Bir anlamda Kaptan Amerika’nın anısını yaşatıcak bu dizi için büyük ihtimalle en azından 2020yi beklememiz gerekecek.

 

9. Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi (2019)

Yeni Star Wars üçlemesini sonlandırıcak olan Star Wars: The Rise of Skywalker, Aralık ayında vizyonda yerini alacak. Aynı zamanda Disney+ üzerinden de izlenebilecek olan bu filmin ardından Disney, yeni Star Wars filmleri çekme planları yapmadığını açıklamıştı.