Yasaklar Sonrası Vizyona Girecek En İyi Filmler

2020 yılı herkes için zorlu bir zaman dilimi oldu. Koronavirüs salgınından dolayı yeni bir rutine adapte olmak gayet zorlayıcı bir süreç olsa da, pandemi durumu yavaş yavaş yerini yeni bir normale bırakıyor. Salgından dolayı feragat ettiğimiz birçok şeyin geri geldiğini ve geleceğiniz biliyoruz. Feragat ettiğimiz eylemlerin başında eğlence ve toplu etkinlikler geliyor. Her toplu eğlence etkinliğinin iptal edildiği, ertelendiği günler geride kalıyor. Bu etkinliklerin başında bulunan sinema salonlarının hizmetlerine ara vermesi de kısa bir süre içinde ortadan kalkacak. Her ne kadar karantina sürecinde televizyon, cep telefonu ve bilgisayar ekranlarından yeni çıkan filmleri ya da eski filmleri izleyebilmiş olsak da hiçbiri bir sinema salonunda film izlemenin tadını vermedi.

Yasakların bitmesinin ve sinemaların tekrar hizmet vermeye başlamasının ardından vizyona girecek en iyi filmleri sizler için derledik. “Yasaklar Sonrası Vizyona Girecek En İyi Filmler” listemizde Mart ayından bu yana vizyon tarihleri değiştirilen filmlerin yeni vizyon tarihlerini de bulabilirsiniz. Bu vizyon tarihleri henüz ülkemiz için geçerli olmasa en kısa zamanda yürürlüğe girecek diye umuyoruz.

Yapılan resmi açıklamalara göre Türkiye’de sinema salonlarının tekrar hizmet vermeye başlaması için verilen tarih 1 Temmuz 2020 olarak belirlendi. Yeni düzenlemelere göre açılacak sinema salonları ile ilgili detaylar ise önümüzdeki günlerde belli olacak. Her ne kadar resmi veriler salgın riski minimuma indiğini gösterse de yine de önleminizi almayı unutmayın.

1. Tenet

Tek bir kelime “Tenet” ile 3. Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir kargaşayı ve kaosu önlemeye çalışan bir ajan ve yavaş yavaş yeniden şekillendirdiği “zaman” kavramı. Zaman yolculuğundan farklı olarak zamanı “evirme” olarak tanımlanan bir yetenekle yine zamana karşı verilen bir mücadele.

Tenet 12 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girecek.

2. Bill & Ted Face the Music

Film daha önce zamanda yolculuk yapan ve dünyayı kurtaran Bill ve Ted’in gelecekten gelen sürpriz misafirlerine odaklanıyor. Bu ziyaret orta yaş krizinde olan Bill ve Ted’in hayatını kurtarmanın yanında; hayatlarına da renk getirecek yeni şarkılar yapmalarına vesile olacaktır. Bu süreçte ise; eski dostlarından olduğu kadar bazı efsanevi müzisyenlerin yardımını da alacaklardır.

Bill & Ted Face the Music 28 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girecek.

3. Dune

Dune

Mitsel ve yoğun bir kahramanlık yolculuğunu anlatan “Dune”, Paul Atreides’in hayatını odağına alıyor. Zeki ve yetenekli olan Atreides’in kaderi düşündüğünden çok uzaklara uzanacaktır. Kaderini gerçekleştirmek üzere çıktığı bu yolda evrenin en tehlikeli gezegenine gitmeli, halkının ve ailesinin geleceğini güvenceye almalıdır. Gezegenin ve büyük ihtimalle tüm insanlığın kaderini belirleyecek olan Dune Gezegeni’nin kaynakları için kötü güçler ile çatışmalar başladığında, korkusuna galip olanın kazanacağı bu savaş çok yakındır.

Dune Kasım 2020'de vizyona girecek.

4. No Time to Die

Aktif görevini bırakan Bond, Jamaika’da sakin bir hayat yaşamaktadır. Ancak bu sakin hayat kısa ömürlüdür. CIA ajanı olan Felix Leiter Bond’un yardımına muhtaçtır. Bond ise yardım edebilmek için sakin ve huzurlu hayatını geride bırakmak zorunda kalacaktır. Kaçırılan ve çift taraflı çalışan hain bir bilim adamını kurtarmak üzere çıktıkları bu görevde Bond tehlikeli, son teknoloji silahlar kullanan bir kötü adamla karşı karşıya kalacaktır.

No Time To Die 11 Kasım 2020 tarihinde vizyona girecek.

5. The King's Man

1.Dünya Savaşı zamanında geçen ve ilk bağımsız istihbarat ajansı olan “King’s Man”in nasıl kurulduğunu anlatan filmde Ralph Fienne’si Oxford Dükü olarak göreceğiz. Mottosunun “saf ama gaddar, medeni ama acımasız” olan ajansın yeni üyesi Conrad (Harrison Dickinson)’ın eğitimini, kullandığı ekipmanları ve gidilen ilk görevi konu alan film serinin üçüncü ve son filmi.

The King's Man 18 Eylül 2020 tarihinde vizyona girecek.

6. Black Widow

Captain America: Civil War ile Avengers: Infinity War arasındaki zaman dilimine odaklanacak olan ilk Black Widow solo filmi, Black Widow yani Natasha Romanoff'un geçmişiyle yüzleşmek için evine dönmek zorunda kalışını konu alıyor.

Black Widow 6 Kasım 2020 tarihinde vizyona girecek.

7. Wonder Woman 1984

Wonder Woman filminin devamı olan filmde Patty Jenkins’i yönetmen koltuğunda görüyoruz. Gal Gadot’un Wonder Woman’a hayat verdiği filmin kadrosunda Chris Pine, Kristen Wiig, Pedro Pascal, Connie Nielsen ve Robin Wright gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Wonder Woman 1984 2 Ekim 2020 tarihinde vizyona girecek.

8. A Quiet Place: Part II

Sessiz Bir Yer filmi konusu Dünya üzerinde ses çıkaran herkesi avlayan bilinmeyen bir güç, insan ırkını yeryüzünden silmek üzere olmasını konu alıyordu. Bu kaos içerisinde 4 kişilik Abbott ailesine odaklanan filmde, aile hayatını sürdürmek için büyük bir sessizlik içinde yaşamak zorundaydı. Sessiz Bir Yer 2’de ise ilk tehlikeden kurtulan aile, aslında kurtulduklarının karşı karşıya oldukları tek tehlike olmadığını farkedecektir. Evin dışında onları bekleyen dehşet verici başka tehditler de vardır!

A Quiet Place: Part II 4 Eylül 2020 tarihinde vizyona girecek.

9. The New Mutants

Henüz yeni yeni farketmeye başladıkları süper güçlere sahip, dünyanın farklı yerlerinden gelen 5 mutant genç, gizli bir tesiste kapalı tutulmaktadır. Burada geçmiş hatalarla yüzleşecek, tekrar özgür olmak adına mücadele edeceklerdir.

New Mutants 28 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girecek. 

10. Top Gun: Maverick

Otuz yıllık donanma hizmetinden sonra Pete Mitchell, hala ait olduğu yerdedir, kokpit. Test pilotu olarak sınırları zorlayan Mitchell, terfi etmemeye çalışıyordur. Terfi ederse kokpitten çıkması gerektiğini biliyordur.

Top Gun: Maverick 23 Aralık 2020 tarihinde vizyona girecek.