Mutlaka İzlenmesi Gereken Amazon Prime Video Dizileri

Amazon Prime Video’nun Türkiye’ye açılmasının ardından birçok dizi ve film kullanıcıların hizmetine sunuldu. Orijinal Amazon yapımlarının yanı sıra klasikleşen dizilere ve filmlere ev sahipliği yapan dijital yayın platformunun dünya genelinde 150 milyondan fazla abonesi mevcut. Tükiye’ye açıldıktan sonra abone sayısını hızla arttıran Amazon Prime’da izleyebileceğiniz başarılı dizileri sizin için derledik.

“Mutlaka İzlenmesi Gereken Amazon Prime Video Dizileri” listemizde aksiyondan drama, bilim kurgudan polisiye dizilere kadar birçok yapım sizleri bekliyor.

1. Hunters

1977, New York. İntikama meyilli Jonah, gizli bir grup olan ve Nazi avlayan Avcılar'a (Hunters) katılır. Nazilerin kurmaya çalıştıkları Fourth Reich’e karşı savaşan bu grup Nazi subaylarını avlamaya yemin etmiştir. David Weil'in yapımcılığı üstlendiği dizide Al Pacino ve Logan Lerman gibi ünlü isimler de kadroda bulunuyor.

2. The Boys

Aynı adlı çizgi romandan uyarlanmış The Boys dizisi, süperkahramanları hizaya getirmeye çalışan bir CIA ekibi etrafında gerçekleşen bir aksiyon hikayesini anlatıyor. 

3. The Man in the High Castle

1962 yılında, İkinci Dünya Savaşı’nı ABD kaybetmiştir. ABD toprakları Almanya ve Japonya tarafından işgal edilmiştir. Almanya, ABD’nin doğu eyaletlerini alırken, Japonya ise batı eyaletlere yerleşmiştir. Bu iki yaka arasında ise bir tarafsız bölge oluşturulmuştur. Philip K. Dick’in aynı isimli romanından uyarlanan distopik evrende hala bir umut var mıdır?

 

4. Tales from the Loop

Bilimsel araştırma merkezi olan “The Loop” küçük bir kasabanın altına inşa edilmiştir. Bu kasabada yaşayanlar ise farklı gerçekliklerde yaşanan, imkânsız gibi görünen olaylara şahit olmaktadır. Her bölümde kasabadaki bir kişiyi ya da belli bir grubu odağına alan dizide, kasaba halkının “The Loop” sayesinde tecrübe ettikleri hikâyelere tanık oluyoruz.

 

5. Fleabag

Fleabag, babasının ve üvey annesinin nişanlanmasını kutlamak için çok keyif almayacağı bir yemeğe gitmek zorundadır. Üvey annesinin rahibi, Fleabag’in ilgisini cezp eder. Fakat akşamın gidişatı eski sorunların gün yüzüne çıkması ile değişir.

6. Carnival Row

Gizemli bir fantastik kurgu üzerine kurulu olan “Carnival Row” Victorian bir dünyada yaşamaya çalışan mitolojik yaratıkların hayatlarını konu ediniyor. İnsanlardan korktukları için, aşık olmaları,uçmaları ve özgürce yaşamaları yasaklanan mitolojik yaratıkların hikayelerini izleyeceğimiz dizinin başrollerini ise Rycroft Philostrate karakteri ile Orlando Bloom ve Vignette Stonemoss karakteri ile Cara Delevingne paylaşıyor.

7. Tom Clancy's Jack Ryan

CIA analisti Jack Ryan şüpheli bir seri banka transferi keşfeder. Bu şüpheleri için cevaplar aramaya karar verir. Ancak onun bu cevap arayışı, Jack’i güvenli masa başı işinden, tehlikeli bir alan araştırmasına sürükler. Bir anda kendini Avrupa’dan Orta Doğu’ya kadar uzanan ve içinde kitlesel saldırı planları, terörist elebaşı ve ABD’ye karşı kurulan komplolardan oluşan bir kedi fare kovalamacasının içinde bulur.

8. The Expanse

Günümüzden 200 yıl sonrası... Deneyimli dedektif Miller, oldukça zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. Olayı araştırdıkça kahramanlarımız, insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya olduklarını fark ederler.

9. Good Omens

Bir melek, bir iblis, on bir yaşında bir sahte peygamber ve bir cadının kıyamet günü hikâyesi… Senaristliğini Neil Gaiman'ın yaptığı bu serinin yönetmen koltuğunda ise Douglas Mackinnon'ı görüyoruz.

10. Bosch

Los Angeles Polis Departmanı cinayet masası dedektifi Harry Bosch, 13 yaşında bir çocuğa ait olduğu tespit edilen bir kemik bulunmasının ardından olayı sorgulamaya başlar. Tam bu sıralarda Dedektif Bosch, haksız yere bir seri katili öldürme suçuyla da federal mahkemede yargılanmaya başlar. Bosch etrafındaki olayların katkısıyla hayatının en zorlu dönemlerinden birini yaşamaya başlar.