2020’de Evde En Çok İzlenen Filmler

2020 yılı herkes için dışarıdan çok içeride geçirilen bir yıl oldu diyebiliriz. Pandemiden dolayı olabildiğince evimizde kaldığımız, sosyal hayatlarımıza ara verdiğimiz daha önce hiç görülmemiş bir yılı geride bırakırken evde en çok yaptığımız şeylerin başında dizi ya da film izlemek gelir.

Dijital yayın platformları (Netflix, Amazon Prime, vb.) sayesinde oldukça geniş film kitaplıklarına çok kolay şekilde ulaşırken, evde en çok izlenen filmler de bu servislerin paylaştığı veriler ile ortaya çıkıyor. “2020’de Evde En Çok İzlenen Filmler” listemizi sizler için hazırladık.

1. The Devil All the Time

Ormanlık bir alan olan Ohio, Knockemstiff birbirinden farklı birçok karaktere ev sahipliği yapmaktadır. Yozlaşmış bir peder, çarpık ilişkiye sahip bir çift, yalancı bir şerif, ailesini ve kendini şeytani güçlerden korumaya çalışan bir genç... Her karakterinin kendine özgü sorunları olan bu kasaba, baştan çıkarıcı bir atmosfer ve yozlaşmışlık arasında kalmıştır.

2. Extraction

Silah kaçakçıları ve uyuşturucu baronlarının arasında çıkan yeraltı savaşında genç bir çocuk, bu savaşın piyonu haline gelmiştir. Dünya’nın girilmesi en zor şehirlerinden birinde esir tutulan suç baronunun oğlu, babası tarafından kurtarılmayı bekliyordur. Tyler Rake, korkusuz bir paralı askerdir ve bu kurtarma görevi için tutulmuştur. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan Tyler, bu intihar görevini tereddütsüz kabul eder.

3. The Old Guard

Yıllardır paralı askerlik yapan, Andy komutası altındaki seçkin bir ekip kendileri gibi ölümsüz başka birinin olduğunu öğrenirler ve buldukları izin peşinden gitmeye karar verirler. Aynı zamanda kötü amaçlı bir organizasyon tarafından ölümsüzlüklerinin kanıtı olan belgeler ile karşılaşan ekip bu komployu çözmek için mücadele ederler.

4. Project Power

New Orleans sokaklarında yeni bir hap ortaya çıkmıştır. Bu hapı içenin kendine özgü bir güç kazandığı söylentileri kulaktan kulağa ulaşır. Tek bityeniği vardır, o da hapı almadan hiçbir şey belli değildir, aldıktan sonra kurşungeçirmez bir cilde, görünmezliğe ve süper güçlü kaslara sahip olunabileceği gibi ölümle de sonuçlanabilir.

Bu hapın varlığı şehirdeki suç oranını giderek yükseltmektedir. Kritik seviyelere gelen suç oranına karşı yerel bir polis, genç bir uyuşturucu satıcısı ve gözünü intikam bürümüş bir eski asker, güce gülce savaşma yolunu seçer. Hapı almayı göze alarak, bu hapın çıkış noktasını bulana kadar durmayacaklardır.

5. Rebecca

Dul Maxim de Winter ile Monte Carlo’da geçirdikleri romantik günlerden sonra evlenmeye karar veren genç bir kadın, eşinin İngiltere kıyısında olan malikânesi Manderley’e yerleşir. Naif ve saf yeni evli kadın eve yerleşmeye çalışırken kendini bir anda Maxim’in eski eşi olan Rebecca’nın gölgesinde bulur. Zarif ve kibar Rebecca’nın bu akılda kalıcı mirası ise her fırsatta Manderley’in tekin olmayan hizmetlisi Mrs. Danvers tarafından gün yüzüne çıkmaktadır.

6. Enola Holmes

1884, İngiltere’sinde Dünya değişmek üzeredir. On altıncı doğum gününün sabahında Enola Holmes, uyanır ve annesinin kaybolduğunu fark eder. Arkasında garip doğum günü hediyeleri bırakan annesinin nerede olduğu ile ilgili tek bir ipucu bulunmamaktadır. Özgürce geçirdiği çocukluğunun ardından, Enola kendini Sherlock ve Mycroft’un bakımı altında bulur. Ağabeylerinin tek isteği ise Enola’nın okula geri dönmesi ve düzgün bir şekilde okulunu bitirmesidir. Bu isteği reddedip Londra’ya kaçan Enola annesini bulmaya kararlıdır. Fakat Enola’nın bu yolcuğu onu kaçak bir Lord’un izini sürmesine ve bunun arkasında yatan gizemi aydınlatmasına kadar götürecektir.

7. My Spy

Dışarıdan bakınca ciddi görünen ama bir o kadar da eğlenceli bir CIA ajanı gizli bir göreve gönderilir. Ajanın görevi bir aileyi gözetlemektir. Bu görevde başına türlü olaylar gelirken, görevdeki ortağı dokuz yaşında olmasına rağmen gayet olgun bir tutum izleyen Sophie’dir. Ajanın kaderi tam olarak Sophie’nin ellerindedir.

8. The Trial Of The Chicago 7

1968 yılında Chicago’da gerçekleşen ve barışçıl şekilde olması planlanan Ulusal Demokratik Kongresi bir anda polis ve ulusal muhafızlara karşı şiddet dolu bir çatışmaya dönüşür. Protestonun organizatörleri Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden ve Bobby Seale, isyan çıkarmaktan dolayı hüküm giyer. Bu duruşma, tarihin en kötü şöhretli duruşmaları arasında yerini alacaktır.

9. The Lovebirds

Birlikteliklerinin sonuna gelmiş bir çift, bir anda kendilerini gizemli bir cinayetin içinde bulurlar. Bu olayı çözmek ve kendilerini temize çıkarmak için ise ilişkilerini nasıl kurtaracaklarını bulmaları gerekir.

10. Spenser Kanunları

Spenser, sorun çözmekten çok sorun çıkarmasıyla ünlü eski bir polistir. Hapishaneden çıkmıştır ve eski hayatını geride bırakmak üzere Boston’ı terk etmek istemektedir. Fakat işler düşündüğü gibi gitmez. Eski amirini dövmekten dolayı hapse atılan Spenser, amirinin ve dürüst bir polis olan arkadaşının öldüğünü öğrenir. Boks öğretmeni ve onun sevgilisi ile bir takım kuran Spenser bu olayı çözmeden hiçbir yere gitmeyecektir.

11. Da 5 Bloods

4 Afrikalı-Amerikalı savaş gazisi komutanlarından kalanları gömmek için ve gömülü hazineyi bulma umuduyla Vietnam’a geri döner. Spike Lee’nin yönettiği filmde Jean Reno, Veronica Ngo ve Chadwick Boseman gibi tanınmış isimler de yer alıyor.

12. Blow the Man Down

Kaybettikleri annelerinin yasını tutarken bir anda kendilerini bir cinayeti örtbas etmeye çalışırken bulan Connolly kardeşlerin, sırlar dolu balıkçı köyü Maine’de yaşadıkları olaylar gözler önüne seriliyor.

13. Lost Girls

Mari Gilbert’in kızının kaybolması ve polisin bu durum karşısındaki durağanlığı, onu kendi davasını araştırmaya iter. Araştırması onu Long Islan’da kızının son görüldüğü bir topluluğa götürür. Kendi çabalarıyla yürüttüğü bu araştırma dikkatleri öldürülmüş sayısız seks işçisinin durumuna dikkat çeker. Mari dünyanın bu davaları unutmasına izin vermeyecektir. Gerçek olaylardan esinlenen hikayede yönetmen olarak Liz Garbus’u görüyoruz.

14. The Sleepover

Ebeveynleri bir grup hırsız tarafından kaçırılmış gençler, casusluk ekipmanları ve çılgınca planlarla onları kurtarmak için yola koyulur.

15. Borat 2

Kazak bir televizyon muhabiri olan Borat Sagdiev’in maceraları kaldığı yerden devam ediyor. Bu sefer Borat’a kızı Tutar eşlik ediyor.