2021'de Şu Ana Kadar İzlediğimiz En İyi Korku Filmleri

2021 yılı, birçok sinemasever için pandemi ve yasakların etkisinde geçmiş olsa da bu yıl boyunca çıkan bazı sinema filmleri hepimizin dikkatini çekti. Bu yıl çıkan dikkat çekici korku filmleri bazılarımızın radarına girmemiş olsa da korku sinemasının başarılı örnekleri 2021 boyunca beğenimize sunuldu. Bu listede 2021 yılına damga vurmuş en iyi korku filmlerine ortak olabilirsiniz, herkese iyi seyirler. 

1. Saint Maud

Maud, geçirdiği travmanın sonrasında kendisini dine adayan genç bir hemşiredir. Maud, kanser nedeniyle perişan bir halde olan Amanda adındaki eski bir dansçı ile ilgilenmekle görevlendirilir. Bu süreçte Amanda’nın evinde kalmaya başlayan Maud, hasta kadın ile arasında farklı bir bağ kurar. Çok geçmeden Maud, Amanda’nın ruhunu kurtarmaya karar verir ve bunu saplantı haline getirir. Ancak kendi karanlık geçmişi peşini bırakmayacaktır.

2. A Quiet Place: Part II

Sessiz Bir Yer serisinin ilk filmi, Dünya üzerinde ses çıkaran herkesi avlayan bilinmeyen bir gücün insan ırkını yeryüzünden silmek üzere olmasını konu alıyordu. Bu kaos içerisinde 4 kişilik Abbott ailesine odaklanan filmde, aile hayatını sürdürmek için büyük bir sessizlik içinde yaşamak zorundaydı. Sessiz Bir Yer 2’de ise ilk tehlikeden kurtulan aile, aslında kurtulduklarının karşı karşıya oldukları tek tehlike olmadığını fark ediyor. Evin dışında onları bekleyen dehşet verici başka tehditler de vardır!

3. Jakob's Wife

Anne, küçük bir kasaba papazıyla evlidir ve hayatı ile evliliğinin son 30 yılda daraldığını hissetmektedir. "Usta" ile acımasız ve kanlı bir karşılaşmadan sonra, yeni gücünü ve eskisinden daha büyük ve daha cesur yaşama arzusunu keşfeder. Bununla birlikte, bu değişiklikler ile birlikte gelen cinayetler ve evliliğine zarar vermektedir.

4. Sator

Adam, ıssız bir ormandaki bir kulübede yalnız bir yaşam sürmektedir. Çoğunlukla bilgisayarında ormana yerleştirdiği kameraların çektiği görünütleri izleyen Adam'ın arada sırada ziyaretine gelen tek kişi kardeşi Pete'dir. Bununla birlikte başka bir aile üyesi hayatında önemli bir yer tutmaya başlar: uzun süredir ''Sator'' olarak adlandırdığı bir ruhun bedenine hükmettiğini iddia eden büyükannesi...

5. The Night

Amerika’da yaşayan İranlı bir çift, gizemli olayların yaşandığı bir otelde mahsur kalmıştır. Bu olaylar ikilinin sakladıkları sırları gün yüzüne çıkarmaya zorlarken, ikili hiç bitmeyecek gibi duran bir gecede kapana kısılır.

6. The Queen of Black Magic

Bir yetimhanede aileler terörize edilmektedir. Görünüşe göre çok ölümcül bir kara büyü ile birileri onların ölmesini istemektedir. Bu kişi onlara kin beslemektedir ve aynı zamanda onu Kara Büyü Kraliçesi'ne dönüştüren yetimlerin günahları nedeniyle doğmuştur.

7. Caveat

Yalnız bir serseri olan Isaac, kısmi hafıza kaybından muzdariptir. Isaac, ıssız bir adada terk edilmiş bir evde yaşayan psikolojik olarak sorunlu bir kadın olan yeğeni Olga'ya bakmak için eski ev sahibi Barrett'tan gelen bir işi kabul eder. Barrett, Isaac'i hareketlerini evle sınırlamaya ikna edip ikisini yalnız bıraktığında, Isaac'in kendi hafızasının ürkütücü dirilişinin ortasında hayatta kalmak için savaştığı bir kedi ve fare oyunu başlar.

8. Violation

Boşanmanın eşiğinde olan sorunlu bir kadın, yıllar sonra küçük kız kardeşinin yanına döner. Ancak kız kardeşi ve kayınbiraderi güvenine ihanet edince, acımasız bir intikam mücadelesine girişir.

9. Lucky

Tüm cevaplara sahip bir kendi kendine yardım yazarı olan May, aniden kendini her gece gizemli bir şekilde yeniden ortaya çıkan maskeli bir adam tarafından takip edilirken bulur. May onu öldürdüğünde bile. May hayatta kalma mücadelesi verirken çevresindeki insanlardan yardım almakta zorlanır. Bu paranoya mı, yoksa May yeni gerçekliğini kabul etmeye mi mahkumdur?

10. The Vigil

Ortodoks Yahudi cemaatinden ölen birinin bedenine gömülene kadar refakat etmesi istenen Yakov, eskiden bu cemaatin üyesi olduğu için görevi istemeyerek de olsa kabul eder. İnanışa göre gözcünün vefat eden kişi gömülene kadar cenazenin başında beklemesi gerekir. Bu işi gönülsüzce yapan Yakov kötü niyetli bir ruhun hedefi haline gelecektir.