Müzikalseverlere 4 Müzikal Dizi

Bir müzikalsever için en üzücü an müzikalin bittiği andır -kalp kırıcı ikinci perdeli müzikalleri saymazsak. İhtişamlı bir şarkıyla bitip tadını damağımızda bırakan müzikal filmlere ve tiyatrolara meydan okuyan tür ise müzikal diziler! Bu listemizde sizinle en ilgi çekici müzikal dizileri paylaşıyoruz.

İyi seyirler!

1. Bir Garip Romantik Komedi: Crazy Ex-Girlfriend

Crazy Ex-Girlfriend: Müzikal/Komedi/Romantik

Listedeki en uzun soluklu dizi olma özelliğini de taşıyan "Crazy Ex-Girlfriend," 2000'li yılların romantik komedilerini tiye alan ve kadın başkarakterlere boyut kazandıran bir dizi. Bünyesinde pek çok şarkı türüne referans bulunan bu dizide bölüm başına en az iki orijinal şarkılı müzikal sahne bulunmaktadır ve dizi dört sezon sürmüştür.

Dışardan bakan çoğu insan için Rebecca Bunch mükemmel hayata sahiptir. Rebecca zeki, zengin ve güzel bir kadındır. Ayrıca New York’ta prestijli bir hukuk firmasında avukattır. Fakat işin aslı kendisini mutlu olmaya zorlamakta, her şey mükemmelken neden mutlu hissetmediğini sorgulamaktadır. Bu sırada Rebecca bir anda lise yaz kampındaki sevgilisi Josh Chan ile karşılaşınca tüm hayatını tepetaklak edecek bir karar alıp West Covina adında bir kasabaya taşınır.

2. Klasik Müzikal Sevenlere: Schmigadoon

Schmigadoon: Müzikal/Komedi/Romantik

Klasik müzikalleri kim sevmez ki? İlk görüşte aşk, görkemli dans sahneleri, şarkı söyleyen öğretmenler... Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, Apple Tv'nin Broadway oyuncularıyla bezeli yeni müzikal dizisini beğeneceğinize eminiz!

1940'ların müzikallerinin bu parodisinde, sırt çantasıyla gezen çift Melissa ve Josh, şarkı söyleyip dans eden halkla dolu büyülü bir kasaba olan Schmigadoon'da kapana kısılır. Bu kasabadan zaten sahip olduklarını düşündükleri gerçek aşkı bulmadan gidemeyeceklerini öğrenirler.

3. High School Musical'ı Özleyenlere: Julie and the Phantoms

Julie and the Phantoms: Müzik/Gençlik/Dramedi

Eğer gençlik dizilerini seviyorsanız, bir tepe gördüğünüzde kendinizi koşarak "Bet on It" söylerken buluyorsanız, Disney Channel'ın eski hâlini özlüyorsanız, bu dizi tam sizlik! "High School Musical"in yönetmeni Kenny Ortega'nın yönettiği bu müzikal dizi sadece bir sezon sürmüş olsa da izlenmesi gereken güzel yapımlardan.

Julie Molina, liseye giden ve müzikle ilgilenen bir genç kızdır. Fakat annesini kaybedince tekrar müzik yapmak istemez. Bir gün yanlışlıkla ölmüş bir müzik grubunun ruhlarını çağıran Julie, grubun solisti olur. Dizi Brezilya yapımı "Julie e os Fantasmas"nın bir uyarlaması.

4. Sahne Arkasını Merak Edenlere: Smash

Smash: Müzikal/Dram

Bir müzikalin yaratılma sürecini merak edenler için okul niteliğinde olan "Smash" dizisi, bir Marilyn Monroe müzikalini Broadway'e taşımaya çalışan bir ekibi konu alır. Bu süreçte başrol için hazırlanan iki farklı kadının Marilyn'lerini görme fırsatı yakalarız. Dizideki hayali müzikal "Bombshell" için orijinal şarkılar yazılmıştır. 

"Hiçbir şey, bir Broadway müzikali açılışından daha heyecanlı olamaz. Belki sahne arkasında yaşananlar hariç." Dizi, ünlü sanatçı  Marilyn Monroe'nun hayatını anlatan bir müzikal yapmak için bir araya gelen bir grup insan üzerine kurulu. Müzikalin uzun ve zorlu yapım süreci izleyiciyi ekrana kilitliyor. Dizide aile yaşamı ile işi arasında denge kurmaya çalışan söz yazarı bir kadın, çok yetenekli ama şımarık bir yönetmeni ikna etme çabaları, bütçe ve özel yaşamındaki sıkıntılarıyla boğuşan bir yapımcı, Marilyn rolünü kapmak için kıyasıya mücadele eden genç yetenekler ve daha çok fazlası izleyicileri beklemekte.