Ocak Ayında Netflix’e Gelecek En İyi Film ve Diziler

Popüler dizi-film platformu Netflix, Ocak 2023 takvimini açıkladı.

Bu ay kataloğa eklenecekler arasında hayranlarının sabırsızlıkla beklediği "That '70s Show"un devam yapımı olan "That '90s Show", Serenay Sarıkaya'nın başrolünde oynadığı "Şahmaran", "Kung Fu Panda Ejderha Şövalye", "Vikings: Valhalla", "Ginny & Georgia" gibi bazı sevilen dizilerin devam sezonları ile birlikte, Elena Ferrante'nin aynı isimli romanından uyarlanan "The Lying Life of Adults" gibi yeni yapımlar da yer alıyor. Aralık ayı listesine halen göz atmadıysanız kaçırdığınız yapımları buradan görebilirsiniz.

Bu listede ise sizin için Ocak ayında Netflix'e gelecek en iyi dizi ve filmleri derledik.

İyi seyirler.

1. Kaleidoscope

Dizi - 1.Sezon

Yayın Tarihi: 1 Ocak 2023

Dizi, şimdiye kadar denenmiş en büyük soygun, onu çevreleyen intikam ve ihanet etrafında şekilleniyor.

2. Yetişkinlerin Yalan Hayatı

Orijinal İsmi: La Vita Bugiarda Degli Adulti

Tür: Dram
Yönetmen: Edoardo De Angelis
Senarist: Elena Ferrante
Yapımı: 2023 - İtalya

Dizi - 1.Sezon

Yayın Tarihi: 4 Ocak 2023

Elena Ferrante'nin aynı isimli çok satan romanından uyarlama olan The Lying Life of Adults, genç Giovanna'nın babasından dış görünüşüyle ​​ilgili kötü bir yorum duymasıyla başlar ve onun terbiyeli, sosyetik çocukluğunun altında yatan illüzyonları yerle bir edecek bir dizi olayı harekete geçirir. Giovanna'nın incinmesi ve kafa karışıklığı onu  gizemli teyzesi Vittoria'ya götürür. Ebeveynlerinin ve teyzesinin arasında gidip gelen Giovanna, yavaş yavaş ailesinin geçmişini ve bir kadın olabilmesi için gerekenlere dair bazı şaşırtıcı gerçekleri ortaya çıkarır.

3. Ginny & Georgia

Dizi - 2.Sezon

Yayın Tarihi: 5 Ocak 2023

Ginny & Georgia, otuz yaşındaki annesi Georgia’dan daha olgun olan on beş yaşındaki Ginny Miller'ın, kardeşi Austin'le birlikte annesinin onlara daha iyi bir hayat vermek isteyerek bir New England kasabasına yerleşmeye karar vermesiyle başlıyor.

4. Copenhagen Cowboy

Dizi - 1.Sezon

Yayın Tarihi: 5 Ocak 2023

Kopenhag'ın suçlu dünyasında seyahat eden genç bir kadın kahraman olan Miu'nun hikayesi.

5. Pokemon Benzersiz Yolculuklar

Orijinal İsmi: Pokémon Ultimate Journeys: The Series

Süre: 23dk
Yönetmen: Maki Kodaira
Yapımı: 1997 - Japonya

Dizi - 25.Sezon (Serinin Final Sezonu)

Yayın Tarihi: 6 Ocak 2023

Hedeflerine doğru ilerlerken Ash, Goh ve Chloe için risk her zamankinden daha yüksektir. Pokémon Dünya Taç Giyme Serisi turnuvası kızışırken Ash, Pikachu ve Pokémon arkadaşlarını yoğun bir eğitim bekliyor. Pokémon Ultimate Journeys: The Series, Pokémon anime serisinin yirmi beşinci sezonu ve Japonya'da Cep Canavarları (Pocket Monsters) olarak bilinen Pokémon Journeys: The Series'in üçüncü ve son sezonudur.

6. Solgun Mavi Gözler

Orijinal İsmi: The Pale Blue Eye

Süre: 130dk
Tür: Gerilim , Gizem , Suç
Yönetmen: Scott Cooper
Senarist: Scott Cooper
Yapımı: 2022 - ABD

Film

Yayın Tarihi: 6 Ocak 2023

Hikaye, daha sonra dünyaca ünlü bir yazar olacak olan detay odaklı öğrenci Edgar Allan Poe'nun (Harry Melling) yardımıyla cinayetleri araştıran deneyimli dedektif Augustus Landor'u (Christian Bale) takip ediyor.

7. Vikings: Valhalla

Dizi - 2.Sezon

Yayın Tarihi: 12 Ocak 2023

"Vikings" dizisinin 100 yıl sonrasını konu alan devam serisidir. Bin yıldan fazla bir süre önce 11. yüzyılın başlarında geçen "Vikings: Valhalla", gelmiş geçmiş en ünlü Vikinglerden bazılarının - efsanevi kaşif Leif Eriksson (Sam Corlett), ateşli ve dikbaşlı kız kardeşi Freydis Eriksdotter'ın (Frida Gustavsson) ve hırslı İskandinav prensi Harald Sigurdsson (Leo Suter) kahramanca maceralarını anlatıyor. Vikingler ve İngiliz kraliyetleri arasındaki gerilim kanlı bir kırılma noktasına ulaşıp, Vikinglerin kendi aralarında Hıristiyan ve pagan inançları yüzünden çatışırken, bu üç Viking, onları okyanuslar ve Kattegat'tan İngiltere'ye ve savaş alanlarına götürecek destansı bir yolculuğa başlar. 

8. Kung Fu Panda: Ejderha Şövalye

Orijinal İsmi: Kung Fu Panda: The Dragon Knight

Süre: 24dk
Oyuncular: Stephanie Hsu
Yapımı: 2022 - ABD

Dizi - 2.Sezon

Yayın Tarihi: 12 Ocak 2023

Bu animasyon çocuk dizisinde, iki gizemli sansarın, dört güçlü silahtan oluşan bir koleksiyonu gözlerine kestirmesi üzerine başı belaya giren Po, adalet arayışı için evinden ayrılmak zorunda kalır ve bir İngiliz şövalyesi olan Gezgin Kılıç (Wandering Blade) ile birlikte yola koyulur. Uyumsuz bu iki savaşçı, sihirli silahları sansarlardan önce bulup dünyanın yok olmasını önlemek için destansı bir yolculuğa çıkarlar.

9. That '90s Show

Dizi - 1.Sezon

Yayın Tarihi: 19 Ocak 2023

1998 yapımı olan ve 70'leri anlatan That '70s Show'un devam dizisi olan That '90s Show, 1995 yılında geçmektedir. Yaz tatili için büyükannesi ve dedesini ziyarete gelen Leia Forman, yeni arkadaşlıklar kuracak ve bodrum katında dumanlı anlar dahil olmak üzere çeşitli maceralar yaşayacaktır. 

10. Şahmaran

Orijinal İsmi: Şahmaran

Senarist: Pınar Bulut
Yapımı: 2023 - Türkiye

Dizi - 1.Sezon

Yayın Tarihi: 20 Ocak 2023

Şahsu, öğretim görevlisi olarak gittiği Adana'da annesini yıllar önce terk eden dedesiyle yüzleşmek konusunda kararlıdır. Bu yolculukta kendisini Şahmaran soyundan gelen Mar adında sıra dışı ve gizemli bir topluluğun içinde bulur. Aşkın ve bilgeliğin en büyük sembollerinden biri olan Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı, Şahsu'nun gelişiyle tarihi kehanetin tamamlanmasını beklemektedir. Şahsu ve Maran'ın yolları kesiştiğinde ise hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır...