Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (26 Aralık - 1 Ocak)

Netflix Türkiye 26 Aralık - 1 Ocak haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta "Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven" çekerken onu 2. sırada "Godzilla vs. Kong" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak

1. Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven

Orijinal İsmi: Glass Onion: A Knives Out Mystery

Süre: 140dk
Tür: Gizem , Komedi , Suç
Yönetmen: Rian Johnson
Senarist: Rian Johnson
Yapımı: 2022 - ABD

Teknoloji milyarderi Miles Bron arkadaşlarını (ve dedektif Benoit Blanc'ı) Glass Onion isimli özel Yunan adasında bir "katil kim" partisine davet eder. Partide birisi hayatını kaybedince gizemi çözmek ve katili bulmak Blanc'a düşer.

2. Godzilla vs. Kong

Orijinal İsmi: Godzilla vs. Kong

Süre: 114dk
Yönetmen: Adam Wingard
Yapımı: 2021 - ABD

Sinematik Canavarlar evreninin bu kilometre taşında büyük ekrandan aşina olduğumuz iki ikonik canavar karşı karşıya geliyor. Tabii ki iki canavarın savaşı sırasında insanlık da arada kalıp kendisini bekleyen tehlikelerden kurtulmaya çalışıyor.

3. Matilda

Orijinal İsmi: Matilda the Musical

Süre: 117dk
Tür: Aile , Fantastik , Komedi
Yönetmen: Matthew Warchus
Yapımı: 2022 - İngiltere

"Matilda", keskin bir zihin ve canlı bir hayal gücü ile donanmış, hikayesini mucizevi sonuçlarla değiştirmek için tavır almaya cesaret eden olağanüstü bir kızın hikayesini anlatıyor. Yapım, Tony ve Olivier ödüllü müzikalin film uyarlaması. 

 

4. Tom and Jerry

Orijinal İsmi: Tom and Jerry

Süre: 101dk
Tür: Animasyon , Aile , Komedi
Yönetmen: Tim Story
Yapımı: 2021 - ABD

Tarihin en sevimli rakiplerinin arasındaki kovalamaca devam ediyor. Jerry, New York’a taşınmaya zorlanmıştır. New York’un en iyi otellerinden birinde önemli bir düğün öncesi ortaya çıkan Jerry’nin orada olması, düğün planlamacısının sinirlerini bozar ve bu sorunla ilgilenmesi için Tom’u işe almaya karar verir. Durmak bilmeyen kedi fare savaşı, düğün planlamacısının kariyerini, düğünü ve büyük ihtimalle tüm oteli yok etmek üzeredir. Fakat yakınlarında daha büyük bir problem vardır. Kötü niyetli bir otel çalışanı bu üçlüyü ortadan kaldırmak için planlar kurmaya başlar.

5. Yedi Kadın ve Bir Cinayet

Orijinal İsmi: 7 donne e un mistero

Süre: 84dk
Tür: Gizem , Komedi , Suç
Yönetmen: Alessandro Genovesi
Yapımı: 2021 - İtalya

7 kadın kendilerini esrarengiz bir cinayetle uğraşırken bulur. Katil kim ve cinayetin sebepleri nelerdir?

6. Mortal Kombat

Orijinal İsmi: Mortal Kombat

Süre: 110dk
Yönetmen: Simon McQuoid
Yapımı: 2021 - ABD

Bir MMA dövüşçüsü olan Cole Young, para için bir takım dövüşlere katılmaktadır. Aldığı mirası tam olarak bilmeyen Cole, geçimini kafes dövüşleri üzerinden sağlar. Ancak Outworld’den gelen İmparator Shang Tsung, Cole’un peşine en iyi savaşçısı olan Sub-Zero’yu takar ve her şey alt üst olur. Bu olaydan sonra ailesinin güvenliği için korkmaya başlayan Cole, yardım etmesi için Sonya Blade’i aramaya başlar. Binbaşı Jax’in de yardımı ile kendini bir tapınakta bulan Cole burada Earthrealm’in koruyucusu olan Raiden ile tanışır. Joe burada tecrübeli savaşçılar olan Liu Kang, Kung Lao ve Kano ile birlikte antrenman yapar ve Dünya’yı diğer savaşçılar ile birlikte Outworld’ün saldırılarına karşı savunmaya hazırlanır. Acaba Cole ailesini ve Earthrealm’i kurtarabilecek midir?

 

7. Özel Ders

Süre: 89dk
Tür: Romantik
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Senarist: Murat Dişli
Yapımı: 2022 - Türkiye

Azra, "özel ders" adı altında gençlere yaşam ve ilişki konularında özel koçluk yapmaktadır. Fakat yakışıklı yeni komşusu ona bildiği bütün doğruları unutturur.

8. Bıçaklar Çekildi

Orijinal İsmi: Knives Out

Süre: 131dk
Tür: Gizem , Komedi , Suç
Yönetmen: Rian Johnson
Senarist: Rian Johnson
Yapımı: 2019 - ABD

Harlan Trombey 85. Yaş gününde evinde ölü olarak bulunur. Dedektif Benoit Blanc bu olayı araştırmaya başlar. Blanc aileden araştırmaya başlar ama ailenin çok da bir işe yaramayacağını düşünmesi sebebiyle, olayların daha derinine inmesi gerektiğini anlar.

9. Toprak

Orijinal İsmi: Land

Süre: 89dk
Tür: Dram
Yönetmen: Robin Wright
Senarist: Liz Hannah
Yapımı: 2021 - ABD

Avukat olan Edee Mathis, yaşadığı trajedinin ardından büyük bir yıkıma uğrar. Ayakta kalmak için çabalayan Edee, vahşi ormanda bulunan bir kulübeye yerleşir. Zorlu geçen kış, onu her an öldürebilecek vahşi hayvanlarla karşı karşıya olan Edee, burada nasıl hayatta kalınacağını öğrenmeye çalışır. Edee’nin yolu bu sırada yerel bir avcı ile kesiştiğinde, kendi şeytanları ile yüzleşmek zorunda kalır.

10. Hayal Adası

Orijinal İsmi: Fantasy Island

Süre: 109dk
Tür: Fantastik , Gizem , Korku , Macera
Yönetmen: Jeff Wadlow
Yapımı: 2020 - ABD

Film, tatil için bir adaya giden bir grup insanın başına gelenleri konu alıyor. Fantasy Island’da harika bir tatil hayal ederek çıktıkları yolun sonunda onları beklediklerinden oldukça farklı bir tatil bekliyor. Tropik bir tatil hayal ederken kendilerini karanlık bir ortamda bulan insanlar hayatlarını kurtarmak için mücadele vermek zorunda kalırlar.