Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Diziler (2 - 8 Ocak)

Netflix Türkiye 2 - 8 Ocak 2023 haftasında en çok izlenen 10 diziyi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen dizileri listeledi. Listede başı bu hafta "Komşu Ev" çekerken onu 2. sırada onu ilginç formatıyla öne çıkan "Kaleidoscope" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak

1. Komşu Ev

Orijinal İsmi: Olhar Indiscreto

Süre: 38dk
Tür: Dram , Gizem
Senarist: Marcela Citterio
Yapımı: 2023 - Brezilya

Mini-Dizi 

Röntgencilik yapan yetenekli bir hacker, seks işçisi komşusu hafta sonunda bir seyahate gittikten sonra kendini tehlikeli bir soruşturmanın içinde bulur.

2. Kaleidoscope

Mini-Dizi

Dizi, şimdiye kadar denenmiş en büyük soygun, onu çevreleyen intikam ve ihanet etrafında şekilleniyor.

Yapım ayrıca bir sıra olmaksızın bölümleri izleyebilmeniz açısından da öne çıkıyor.

3. Wednesday

Orijinal İsmi: Wednesday

Yönetmen: Tim Burton
Yapımı: 2022 - ABD

1. Sezon

Addams Ailesi'nin sevilen karakteri Wednesday Addams'ın maceralarına odaklanan bu spin-off dizide Wednesday, kendisi gibi sıradışı Nevermore Akademisi'nde okumaya başlıyor.

4. Rise of Empires: Ottoman

Orijinal İsmi: Osmanlı Yükseliyor

Süre: 44dk
Tür: Aksiyon , Belgesel , Savaş
Yönetmen: Emre Şahin
Yapımı: 2020 - ABD , Türkiye

2. Sezon

Türkiye'de çekilmiş olan mini dizide, 15. yüzyıl'ın en önemli tarihi gelişmesi sayılan İstanbul'u fethi epik bir dille anlatılıyor. Dizide 13 yaşında tahta geçen 2. Mehmed'in İstanbul'u fetheden ''Fatih'' olma süreci konu alınıyor.  

5. Ginny & Georgia

2. Sezon

Ginny & Georgia, otuz yaşındaki annesi Georgia’dan daha olgun olan on beş yaşındaki Ginny Miller'ın, kardeşi Austin'le birlikte annesinin onlara daha iyi bir hayat vermek isteyerek bir New England kasabasına yerleşmeye karar vermesiyle başlıyor.

6. Sıcak Kafa

1. Sezon

Konuşma yoluyla yayılan bir delilik salgını olan abuklamanın sarstığı dünyada, eski dilbilimci Murat Siyavus, bu hastalıktan gizemli bir şekilde etkilenmeyen tek kişidir. "Acımasız Salgınla Mücadele Kurumu" peşine düşen Murat, güvenli bölgeyi terk etmek ve İstanbul'un gizemli sokaklarının yıkıntıları arasında kaçmak zorunda kalır. 

7. Emily in Paris

3. Sezon

Orta batı Amerikalı genç bir kadın, ürünlere Amerikan bakış açısı sağlamak amacıyla Paris'teki bir pazarlama şirketi tarafından işe alınır. 

8. Alice in Borderland

Orijinal İsmi: Imawa no Kuni no Arisu

Süre: 56dk
Tür: Aksiyon , Dram , Gizem
Yönetmen: Shinsuke Sato
Yapımı: 2020 - Japonya

2. Sezon

Video oyunu tutkunu genç bir adam ve iki arkadaşı kendilerini bir anda Tokyo’nun garip bir versiyonunda bulur. Buradan kurtulmak için ise tehlikeli bir takım oyunları tamamlamaları gerekmektedir.

9. The Glory

Orijinal İsmi: The Glory

Süre: 47dk
Tür: Dram
Yönetmen: Ahn Gil-ho
Senarist: Kim Eun-sook
Yapımı: 2022 - Güney Kore

1. Sezon

Okulda zorbalığa ve korkunç bir tacize uğrayan, ancak kinini uzun süre içine gömen genç bir kadın, artık birer yetişkin olan okul arkadaşlarından intikam almak ve faillere suçlarının bedelini ödetmek için bir dizi plan yapar ve işe koyulur.

10. Ölüme Eş

Orijinal İsmi: Totenfrau

Süre: 42dk
Tür: Dram , Suç
Yönetmen: Nicolai Rohde
Yapımı: 2022 - Almanya , Avusturya

1. Sezon

Kocasını kimin öldürdüğünü bulmaya ve intikamını almaya çalışan bir kadın, küçük kasabasının en derin ve çirkin sırlarını açığa çıkarır. Tutkulu bir kadının, eşinin ölümünün ardından intikam için yapabileceklerine ve hepimizin içinde var olan iyilikle kötülüğün arasındaki çekişmeye dair bir hikâye.