Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (2 - 8 Ocak)

Netflix Türkiye 2 - 8 Ocak 2023 haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta "Solgun Mavi Gözler" çekerken onu 2. sırada "Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak

1. Solgun Mavi Gözler

Orijinal İsmi: The Pale Blue Eye

Süre: 128dk
Tür: Gerilim , Gizem , Korku , Suç
Yönetmen: Scott Cooper
Senarist: Scott Cooper
Yapımı: 2022 - ABD

Hikaye, daha sonra dünyaca ünlü bir yazar olacak olan detay odaklı öğrenci Edgar Allan Poe'nun yardımıyla cinayetleri araştıran deneyimli dedektif Augustus Landor'u takip ediyor.

2. Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven

Orijinal İsmi: Glass Onion: A Knives Out Mystery

Süre: 140dk
Tür: Gizem , Komedi , Suç
Yönetmen: Rian Johnson
Senarist: Rian Johnson
Yapımı: 2022 - ABD

Teknoloji milyarderi Miles Bron arkadaşlarını (ve dedektif Benoit Blanc'ı) Glass Onion isimli özel Yunan adasında bir "katil kim" partisine davet eder. Partide birisi hayatını kaybedince gizemi çözmek ve katili bulmak Blanc'a düşer.

3. Mortal Kombat

Orijinal İsmi: Mortal Kombat

Süre: 110dk
Yönetmen: Simon McQuoid
Yapımı: 2021 - ABD

Bir MMA dövüşçüsü olan Cole Young, para için bir takım dövüşlere katılmaktadır. Aldığı mirası tam olarak bilmeyen Cole, geçimini kafes dövüşleri üzerinden sağlar. Ancak Outworld’den gelen İmparator Shang Tsung, Cole’un peşine en iyi savaşçısı olan Sub-Zero’yu takar ve her şey alt üst olur. Bu olaydan sonra ailesinin güvenliği için korkmaya başlayan Cole, yardım etmesi için Sonya Blade’i aramaya başlar. Binbaşı Jax’in de yardımı ile kendini bir tapınakta bulan Cole burada Earthrealm’in koruyucusu olan Raiden ile tanışır. Joe burada tecrübeli savaşçılar olan Liu Kang, Kung Lao ve Kano ile birlikte antrenman yapar ve Dünya’yı diğer savaşçılar ile birlikte Outworld’ün saldırılarına karşı savunmaya hazırlanır. Acaba Cole ailesini ve Earthrealm’i kurtarabilecek midir?

4. Zor Hedef 2

Orijinal İsmi: Hard Target 2

Süre: 104dk
Tür: Aksiyon , Gerilim
Yönetmen: Roel Reiné
Yapımı: 2016 - ABD

Wes bir dövüşçüdür. Ünvan maçında en iyi arkadaşı Jonny ile dövüşmek zorundadır. Fakat maç sırasında kontrolünü kaybeder ve sert bir yumruk ile arkadaşını öldürür. Wes bunalıma girer ve kendini yasadışı dövüşlerin içinde bulur. Burada Aldrich isimli organizatörle tanışır. Tek bir dövüş karşılığı yarım milyon dolar önerir. Fakat işler beklediği gibi olmaz.

5. Güneşin Gözyaşları

Orijinal İsmi: Tears Of The Sun

Süre: 121dk
Tür: Aksiyon , Dram , Savaş
Yönetmen: Antoine Fuqua
Yapımı: 2003 - ABD

Orduya bağlı özel kuvvetlerde görev yapan A.K. Waters yönetimindeki manga, Nijerya ormanlarına özel bir görev için gönderilirler. Görevleri; burada mahkum kalmış olan doktor Lena Hendricks'i kurtarmaktır. Waters ve komutasındakiler Hendricks'i bulurlar, ancak Hendricks onlarla birlikte gelmek için bir şartı vardır. Eğer yanında bulunan 70 mülteci de onunla birlikte kurtarılırsa bulunduğu yerden ayrılmayı kabul eder. Yavaş yavaş doktora duygusal bir yakınlık duymaya başlayan Waters kendine verilen emirleri arka plana itip duygularıyla hareket etmeye başlar.

6. Godzilla vs. Kong

Orijinal İsmi: Godzilla vs. Kong

Süre: 114dk
Yönetmen: Adam Wingard
Yapımı: 2021 - ABD

Sinematik Canavarlar evreninin bu kilometre taşında büyük ekrandan aşina olduğumuz iki ikonik canavar karşı karşıya geliyor. Tabii ki iki canavarın savaşı sırasında insanlık da arada kalıp kendisini bekleyen tehlikelerden kurtulmaya çalışıyor.

7. Rüya Ülkesi

Orijinal İsmi: Crisis

Süre: 118dk
Tür: Dram , Gerilim , Suç
Yönetmen: Nicholas Jarecki
Senarist: Nicholas Jarecki
Yapımı: 2021 - Belçika , Kanada

Opioidlerin dünyası hakkında üç hikaye çarpışıyor: Bir uyuşturucu kaçakçısı, Kanada ile ABD arasında çok kartlı bir Fentanil kaçakçılığı operasyonu düzenler, OxyContin bağımlılığından kurtulan bir mimar, oğlunun narkotikle olan ilişkisinin ardındaki gerçeği izler ve bir üniversite profesörü durumla kararlı şekilde mücadele eder. Derin hükümet etkisine sahip bir ilaç şirketi olan ve pazara yeni bir "bağımlılık yapmayan" ağrı kesiciyi getiren araştırma işvereni hakkında bilgiler...

8. Özel Ders

Süre: 89dk
Tür: Romantik
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Senarist: Murat Dişli
Yapımı: 2022 - Türkiye

Azra, "özel ders" adı altında gençlere yaşam ve ilişki konularında özel koçluk yapmaktadır. Fakat yakışıklı yeni komşusu ona bildiği bütün doğruları unutturur.

9. Matilda

Orijinal İsmi: Matilda the Musical

Süre: 117dk
Tür: Aile , Fantastik , Komedi
Yönetmen: Matthew Warchus
Yapımı: 2022 - İngiltere

"Matilda", keskin bir zihin ve canlı bir hayal gücü ile donanmış, hikayesini mucizevi sonuçlarla değiştirmek için tavır almaya cesaret eden olağanüstü bir kızın hikayesini anlatıyor. Yapım, Tony ve Olivier ödüllü müzikalin film uyarlaması. 

10. Beyaz Gürültü

Orijinal İsmi: White Noise

Süre: 136dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Noah Baumbach
Yapımı: 2022 - ABD , İngiltere

Netflix yapımı film, Hitler çalışmaları alanına öncülük ederek adını duyurmuş bir profesör olan Jack Gladney'in hayatındaki bir yılı takip ediyor.