Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Diziler (9 - 15 Ocak)

Netflix Türkiye 9 - 15 Ocak 2023 haftasında en çok izlenen 10 diziyi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen dizileri listeledi. Listede başı bu hafta 2. sezonu ile "Ginny & Georgia" çekerken onu 2. sırada "Wednesday" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak

1. Ginny & Georgia

2. Sezon

Ginny & Georgia, otuz yaşındaki annesi Georgia’dan daha olgun olan on beş yaşındaki Ginny Miller'ın, kardeşi Austin'le birlikte annesinin onlara daha iyi bir hayat vermek isteyerek bir New England kasabasına yerleşmeye karar vermesiyle başlıyor.

2. Wednesday

Orijinal İsmi: Wednesday

Yönetmen: Tim Burton
Yapımı: 2022 - ABD

1. Sezon

Addams Ailesi'nin sevilen karakteri Wednesday Addams'ın maceralarına odaklanan bu spin-off dizide Wednesday, kendisi gibi sıradışı Nevermore Akademisi'nde okumaya başlıyor. 

 

3. Vikings: Valhalla

2. Sezon

"Vikings" dizisinin 100 yıl sonrasını konu alan devam serisi.

Bin yıldan fazla bir süre önce 11. yüzyılın başlarında geçen "Vikings: Valhalla", gelmiş geçmiş en ünlü Vikinglerden bazılarının - efsanevi kaşif Leif Eriksson, ateşli ve dikbaşlı kız kardeşi Freydis Eriksdotter'ın  ve hırslı İskandinav prensi Harald Sigurdsson kahramanca maceralarını anlatıyor. Vikingler ve İngiliz kraliyetleri arasındaki gerilim kanlı bir kırılma noktasına ulaşıp, Vikinglerin kendi aralarında Hıristiyan ve pagan inançları yüzünden çatışırken, bu üç Viking, onları okyanuslar ve Kattegat'tan İngiltere'ye ve savaş alanlarına götürecek destansı bir yolculuğa başlar. 

4. Komşu Ev

Orijinal İsmi: Olhar Indiscreto

Süre: 38dk
Tür: Dram , Gizem
Senarist: Marcela Citterio
Yapımı: 2023 - Brezilya

Mini-Dizi

Röntgencilik yapan yetenekli bir hacker, seks işçisi komşusu hafta sonunda bir seyahate gittikten sonra kendini tehlikeli bir soruşturmanın içinde bulur.

5. Ginny & Georgia

1. Sezon

Ginny & Georgia, otuz yaşındaki annesi Georgia’dan daha olgun olan on beş yaşındaki Ginny Miller'ın, kardeşi Austin'le birlikte annesinin onlara daha iyi bir hayat vermek isteyerek bir New England kasabasına yerleşmeye karar vermesiyle başlıyor.

6. Ölüme Eş

Orijinal İsmi: Totenfrau

Süre: 42dk
Tür: Dram , Suç
Yönetmen: Nicolai Rohde
Yapımı: 2022 - Almanya , Avusturya

1. Sezon

Kocasını kimin öldürdüğünü bulmaya ve intikamını almaya çalışan bir kadın, küçük kasabasının en derin ve çirkin sırlarını açığa çıkarır. Tutkulu bir kadının, eşinin ölümünün ardından intikam için yapabileceklerine ve hepimizin içinde var olan iyilikle kötülüğün arasındaki çekişmeye dair bir hikâye.

7. Kaleidoscope

Tür: Dram , Suç
Yönetmen: José Padilha
Senarist: Eric Garcia
Yapımı: 2023 - ABD

Mini-Dizi

Dizi, şimdiye kadar denenmiş en büyük soygun, onu çevreleyen intikam ve ihanet etrafında şekilleniyor.

Yapım ayrıca bir sıra olmaksızın bölümleri izleyebilmeniz açısından da öne çıkıyor.

8. Sıcak Kafa

1. Sezon

Konuşma yoluyla yayılan bir delilik salgını olan abuklamanın sarstığı dünyada, eski dilbilimci Murat Siyavus, bu hastalıktan gizemli bir şekilde etkilenmeyen tek kişidir. "Acımasız Salgınla Mücadele Kurumu" peşine düşen Murat, güvenli bölgeyi terk etmek ve İstanbul'un gizemli sokaklarının yıkıntıları arasında kaçmak zorunda kalır. 

9. Rise of Empires: Ottoman

Orijinal İsmi: Osmanlı Yükseliyor

Süre: 44dk
Tür: Aksiyon , Belgesel , Savaş
Yönetmen: Emre Şahin
Yapımı: 2020 - ABD , Türkiye

2. Sezon

Türkiye'de çekilmiş olan mini dizide, 15. yüzyıl'ın en önemli tarihi gelişmesi sayılan İstanbul'u fethi epik bir dille anlatılıyor. Dizide 13 yaşında tahta geçen 2. Mehmed'in İstanbul'u fetheden ''Fatih'' olma süreci konu alınıyor.  

10. Alice in Borderland

Orijinal İsmi: Imawa no Kuni no Arisu

Süre: 56dk
Tür: Aksiyon , Dram , Gizem
Yönetmen: Shinsuke Sato
Yapımı: 2020 - ABD , Japonya

2. Sezon

Video oyunu tutkunu genç bir adam ve iki arkadaşı kendilerini bir anda Tokyo’nun garip bir versiyonunda bulur. Buradan kurtulmak için ise tehlikeli bir takım oyunları tamamlamaları gerekmektedir.