“The Last of Us” Sevenlerin Hoşlanabileceği Filmler ve Diziler!

Tüm dünyada fırtınalar estiren "The Last of Us" dizisini sevenlerin keyifle izleyeceği diziler ve filmlerle geldik!

Aynı isimli video oyunundan uyarlanan "The Last of Us" yılın merakla beklenen işlerindendi ve ilk bölümden itibaren büyük ses getirdi. Her yeni bölümden sonra dizinin devamı için heyecan artarken, 2. sezonun geleceği de kesinleşti. Dizi, büyük bir salgının yol açtığı kıyamet sonrsı bir düzende geçiyor. Hikaye, Pedro Pascal'ın hayat verdiği Joel'a, salgının tedavisinde kilit rol oynayan, Bella Ramsey'in canlandırdığı Ellie'yi kurtarma görevi verilmesiyle şekilleniyor.

Ülkemizde BluTV'de yayınlanan dizi bir süre daha konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor.

1. Mahşer

Orijinal İsmi: The Stand

Süre: 90dk
Tür: Bilim Kurgu , Dram
Yönetmen: Mick Garris
Senarist: Stephen King
Yapımı: 1994 - ABD

Dizi

Bir ölümcül virüsten kurtulmayı başaranlar nihayet uzun ve tehlikeli yolculuklarının sonuna gelirler. Mother Abagail’in liderliğindeki iyilerin gücü Boulder, Colorado’da biraraya gelirler. Bu arada sayıları zaten az olan insanlar, ordusunu Las Vegas’ta toplayan Karanlık Güç Randall Flagg’ın çağrısına boyun eğmek zorunda kalmışlardır.

2. Son Umut

Orijinal İsmi: Children of Men

Süre: 109dk
Yönetmen: Alfonso Cuarón
Yapımı: 2006 - ABD , İngiltere

Film

Dünya, 2027: Gelecek için umut gittikçe önemini kaybeden bir kaynak oluyor. Son doğan bebeğin üzerinden neredeyse 19 yıl geçmiş ve açıklanamayan evrensel çocuksuzluk her geçen yıl beşeriyet sınırlarını, gelecekteki tüm haklarından vazgeçirmeye yaklaştırmıştır. Çoğu insan kaçınılmazı benimsemeyi seçip, ayrılıkçılığın, kanunsuzluğun ve nihilizmin içine çekilirken, diğerleri birleşik bir gezegen ve yavaş yavaş azalan nüfus için mücadeleye devam eder.

3. 12 Monkeys

Orijinal İsmi: 12 Monkeys

Süre: 43dk
Tür: Bilim Kurgu , Dram
Yapımı: 2015 - ABD

İnsan ırkını neredeyse yok edecek ölümcül bir salgının kaynağını bulmak ve ortadan kaldırmak için kıyamet sonrası gelecekten gelen bir zaman yolcusunun yaşadıklarını takip ediyor.

Başrollerini Bruce Willis, Brad Pitt ve Madeleine Stowe’un paylaştığı, 90’ların unutulmaz bilimkurgu filmi "12 Maymun"un dizi uyarlaması.Filmde Bruce Willis’in canlandırdığı James Cole karakterini "Nikita" dizisiyle tanıdığımız Aaron Stanford, Madeleine Stowe’un hayat verdiği Kathryn Railly karakterini ise "Suits" ile adını duyuran Amanda Schull canlandıracak. Kadroda ayrıca Noah Bean ve Kirk Acevedo gibi isimler yer alıyor. "12 Monkeys"de, orijinal filmin yapımcısı Charles Roven ve en son "Düzenbaz"da ismi geçen Richard Suckle’ın imzası bulunuyor. Orijinal filmi izlemenizi de şiddetle tavsiye ederiz.

4. 28 Gün Sonra

Orijinal İsmi: 28 Days Later

Süre: 113dk
Yönetmen: Danny Boyle
Senarist: Alex Garland
Yapımı: 2002 - İngiltere

Film

İngiltere'de bir genetik araştırmalar ensitüsünde bilimadamları insan doğasındaki şiddeti ve öfkeyi önleyebilmek amacıyla bazı tehlikeli deneyler yapmış ve bunun sonucunda 'rage' adını verdikleri bir virüs geliştirmişlerdir. Ancak bu araştırmalarda denek olarak maymunların kullanıldığını öğrenen hayvan hakları koruyucusu bir grup eylemci, bilimadamlarının maymunlara zarar verdikleri gerekçesiyle kendi yöntemleriyle deneylerin yapıldığı binaya sızarak korunaklı kafeslerde tutulan ve bilimadamlarının 'rage' virüsü aşıladıkları maymunlardan birini serbest bırakırlar.Fakat serbest kalan maymun kafesten çıkar çıkmaz eylemcilerden birine saldırır ve olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

5. The Walking Dead

Dizi

Şerif Rick Grimes, komadan uyanır ve bildiği dünyanın yok olduğunu öğrenir. Ölülerin egemen olduğu bu dünyada hayatta kalmak için diğer kurtulanları bir arada tutmalı ve onlara liderlik etmelidir. Ancak tek tehlike ölüler değildir...

6. Sessiz Bir Yer

Orijinal İsmi: A Quiet Place

Süre: 90dk
Tür: Bilim Kurgu , Dram , Korku
Yönetmen: John Krasinski
Yapımı: 2018 - ABD

Film

Dünya üzerinde ses çıkaran herkesi avlayan bilinmeyen bir güç, insan ırkını yeryüzünden silmek üzeredir. 4 kişilik Abbott ailesi, hayatta kalabilmek için büyük bir disiplin duygusuyla ve hiçbir gereksiz ses çıkarmadan hayatlarını sürdürmek zorundadır.

7. Day 5

Dizi

Açıklanamayan bir salgın, herkesi derinden etkiler ve insanlar çılgınca cevap arımaya başlarlar. Çünkü uykuya dalarsanız, ölürsünüz. Peki, bir insan ne kadar uyanık kalabilir?

8. Kar Küreyici

Orijinal İsmi: Snowpiercer

Süre: 127dk
Yönetmen: Bong Joon-ho
Yapımı: 2013 - Güney Kore

Film

2031 yılında, küresel ısınmayı durdurmak üzere yapılan bir deney yanlış gitmiş ve dünya yeniden buzul çağına dönmüştür. Bu felaketten geride kalan az sayıda insan, Snowpiercer adı verilen bir trende yaşamak zorunda kalmıştır. Ancak trendeki insanlar yöneten ve yönetilen kesim olarak ikiye ayrılmıştır. Sürekli ezilen arka vagon halkı, artık bu duruma bir son vermek istemektedir

Filmin, 2020 yılında bir de dizi uyarlamsı yapıldığını not düşelim.