Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Diziler (30 Ocak - 5 Şubat)

Netflix Türkiye 30 Ocak - 5 Şubat 2023 haftasında en çok izlenen 10 diziyi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen dizileri listeledi. Listede başı bu hafta "Şahmaran" çekerken onu 2. sırada "Lockwood & Co." izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak

1. Şahmaran

Orijinal İsmi: Şahmaran

Senarist: Pınar Bulut
Yapımı: 2023 - Türkiye

1. Sezon

Şahsu, öğretim görevlisi olarak gittiği Adana'da annesini yıllar önce terk eden dedesiyle yüzleşmek konusunda kararlıdır. Bu yolculukta kendisini Şahmaran soyundan gelen Mar adında sıra dışı ve gizemli bir topluluğun içinde bulur. Aşkın ve bilgeliğin en büyük sembollerinden biri olan Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı, Şahsu'nun gelişiyle tarihi kehanetin tamamlanmasını beklemektedir. Şahsu ve Maran'ın yolları kesiştiğinde ise hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır...

2. Lockwood & Co.

Orijinal İsmi: Lockwood & Co.

Süre: 43dk
Tür: Bilim Kurgu
Yapımı: 2023 - İngiltere

1. Sezon

Hayaletlerin istila ettiği bir dünyada üç genç, şeytani bir komployu çözmek için her şeyi riske atıp paranormal araştırmacılar olarak güçlerini birleştirir.

3. Wednesday

Orijinal İsmi: Wednesday

Yönetmen: Tim Burton
Yapımı: 2022 - ABD

1. Sezon

Addams Ailesi'nin sevilen karakteri Wednesday Addams'ın maceralarına odaklanan bu spin-off dizide Wednesday, kendisi gibi sıradışı Nevermore Akademisi'nde okumaya başlıyor.

4. Karlar Kızı

Orijinal İsmi: The Snow Girl

Tür: Gizem , Suç
Yönetmen: Laura Alvea , David Ulloa
Senarist: Jesús Mesas Silva
Yapımı: 2023 - İspanya

1. Sezon

Málaga'daki bir geçit töreni sırasında küçük bir kız çocuğu kaybolur ve genç bir gazeteci, ebeveynlerinin Amaya'yı bulmasına yardım etmeye kararlıdır.

5. Ginny & Georgia

2. Sezon

Ginny & Georgia, otuz yaşındaki annesi Georgia’dan daha olgun olan on beş yaşındaki Ginny Miller'ın, kardeşi Austin'le birlikte annesinin onlara daha iyi bir hayat vermek isteyerek bir New England kasabasına yerleşmeye karar vermesiyle başlıyor.

6. En Güçlü 100

Orijinal İsmi: Physical: 100

Süre: 54dk
Tür: Realite Şov
Yapımı: 2023 - Güney Kore

1. Sezon (Realite Şov)

Mükemmel fiziğe sahip yüz yarışmacı, şampiyon olmak ve nakit para ödülünü kazanmak için güçlerini, dayanıklılıklarını ve cesaretlerini sınıyor.

7. Vikings: Valhalla

2. Sezon

Bin yıldan fazla bir süre önce 11. yüzyılın başlarında geçen "Vikings: Valhalla", gelmiş geçmiş en ünlü Vikinglerden bazılarının - efsanevi kaşif Leif Eriksson, ateşli ve dikbaşlı kız kardeşi Freydis Eriksdotter'ın  ve hırslı İskandinav prensi Harald Sigurdsson kahramanca maceralarını anlatıyor. Vikingler ve İngiliz kraliyetleri arasındaki gerilim kanlı bir kırılma noktasına ulaşıp, Vikinglerin kendi aralarında Hıristiyan ve pagan inançları yüzünden çatışırken, bu üç Viking, onları okyanuslar ve Kattegat'tan İngiltere'ye ve savaş alanlarına götürecek destansı bir yolculuğa başlar.

8. Komşu Ev

Orijinal İsmi: Olhar Indiscreto

Süre: 38dk
Tür: Dram , Gizem
Senarist: Marcela Citterio
Yapımı: 2023 - Brezilya

Mini-Dizi 

Röntgencilik yapan yetenekli bir hacker, seks işçisi komşusu hafta sonunda bir seyahate gittikten sonra kendini tehlikeli bir soruşturmanın içinde bulur.

9. Sıcak Kafa

1. Sezon (yeni sezon gelmeyecek, iptali duyuruldu)

Konuşma yoluyla yayılan bir delilik salgını olan abuklamanın sarstığı dünyada, eski dilbilimci Murat Siyavus, bu hastalıktan gizemli bir şekilde etkilenmeyen tek kişidir. "Acımasız Salgınla Mücadele Kurumu" peşine düşen Murat, güvenli bölgeyi terk etmek ve İstanbul'un gizemli sokaklarının yıkıntıları arasında kaçmak zorunda kalır. 

10. Ginny & Georgia

1. Sezon

Ginny & Georgia, otuz yaşındaki annesi Georgia’dan daha olgun olan on beş yaşındaki Ginny Miller'ın, kardeşi Austin'le birlikte annesinin onlara daha iyi bir hayat vermek isteyerek bir New England kasabasına yerleşmeye karar vermesiyle başlıyor.