"Yargı" Dizisi Sevenlerin Hoşlanabileceği Hukuk Dizileri

Ülkemizde ses getiren efsanevi hukuk dizisi "Yargı"nın severleri için ilgi çekici hukuk dizisi önerileri ile karşınızdayız!

2021 yılında Kanal D'de yayımlanmaya başlayan "Yargı" dizisi, yayınlanmaya başladığı günden beri reyting rekortmeni olmayı sürdürüyor. Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz'in bulunduğu popüler dizide; yolları bir cinayet davasıyla kesişen bir avukat ve bir savcı, katili bulmak için birlikte çalışmak zorunda kalıyor. Bu onların hayatlarında geri dönüşü olmayan bir kırılma noktasına sebep oluyor. Şu an 2. sezonunda ve şimdiye kadar 50'den fazla bölümü yayınlanmış olan dizi, sizde hukuk dizilerine karşı bir ilgi yaratmış olabilir. Özellikle Amerika'da pek çok örneği bulunan bu dizi türünde; gerçeğin peşinde olan ve adalet uğruna savaş veren prensipli ve zeki avukatlardan tutun, avukat rolü yapan çıkarcı ve kurnaz insanlara kadar pek çok farklı türde insana rastlayabilirsiniz!

İşte "Yargı" dizisi sevenlerin hoşlanabileceği hukuk dizileri!

1. Better Call Saul

Orijinal İsmi: Better Call Saul

Tür: Dram , Suç
Yapımı: 2015 - ABD

Breaking Bad “prequel”u olan bu dizi, Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman'a odaklanıyor. 

2. How To Get Away With Murder

Bir grup hırslı hukuk öğrencisi ile onların kriminal savunma derslerine giren gizemli profesörleri; hem kendi hayatlarını değiştirecek, hem de tüm üniversiteyi çalkalayacak bir cinayet davasına karışırlar. "Grey's Anatomy", "Scandal" gibi dizilerle tanıdığımız  Shonda Rhimes’ın imzası bulunan dizinin başrolünde; başarılı aktris Viola Davis bulunuyor.

3. The Good Wife

Kocasının seks skandalıyla hayatı altüst olan Alicia, yıllar sonra tekrar avukatlığa dönmüştür. İşinde hızla yükseltmekte, aile hayatıyla ilgili sıkıntılara rağmen ailesini bir araya tutmaya çalışmaktadır.

4. Damages

Dizi, çok başarılı ve acımasız avukat Patty Hewes ve onun yeni sağ kolu, yeni mezun Ellen Parsons'u konu almakta. Her sezon bir davaya odaklanan dizi, aynı zamanda Ellen ve Patty arasındaki kompleks ilişkiyi de incelemekte.

5. Suits

Ters giden bir uyuşturucu satışından paçayı sıyırmak için kaçan Mike Ross aslında çok zeki ve üniversite terk bir adamdır. Bir anda kendini New York'un en iyi avukatlarından biri olan Harvey Specter ile çalışırken bulur.

6. Scandal

Orijinal İsmi: Scandal

Tür: Dram , Gerilim , Gizem
Yönetmen: Roxann Dawson , Jessica Yu
Senarist: Shonda Rhimes
Yapımı: 2012 - ABD

Başınız belaya girdiğinde, arayabileceğiniz sadece bir kişi var; Olivia Pope. Olivia henüz fark edilmemiş problemleri bile yok eden profesyonel bir “iş bitiricidir.” Zenginler, güçlüler ve hatta Başkan için bile Olivia kendi alanında bir efsanedir. Muhteşem başarısı “İçindeki sese güven!” kuralının bir sonucudur. Ne kadar dikkatli olursan ol, bir canlı için hasar kontrolü yaptığında, kendi hayatına ister istemez zarar vermiş olursun.Olivia ve ekibi kriz yemekte, kriz içmekte, kriz solumaktadır. Her hafta ekip daha büyük felaketler yaşanmadan yeni sorunları etkisiz hale getirmek için zamana karşı yarışırken, bir yandan da kendi kişisel sorunlarıyla ilgilenmek zorundadır. Kendilerine “takım elbiseli gladyatörler” diyebilirler ama yavaş yavaş Olivia ve ekibindekiler zırhlarındaki çatlakları belli etmeye başlayacaklardır.

7. Boston Legal

Orijinal İsmi: Boston Legal

Süre: 42dk
Tür: Dram , Komedi
Yapımı: 2004 - ABD

Emmy ödüllü Boston Legal, bir dizi genç,yetenekli ve idealist avukatların hikayelerini anlatıyor.. İzleyicilerin karşısına zaman zaman kara bir komedi sunan "Boston Legal", her bölümünde sosyal ve ahlaki konular işliyor. Her zaman olayların bir de öteki yüzü vardır.  Avukatlar,sorunlar karşısında kanunların sınırlarını zorluyorlar.

8. Billions

Orijinal İsmi: Billions Sezon 1

Süre: 60dk
Tür: Dram
Yönetmen: Neil Burger , Reed Morano
Yapımı: 2016 - ABD

New York’ta hırslı bir savcı ile ülkenin en zengin milyarderlerinden biri arasındaki gizli anlaşma üzerine bir drama.

9. Ally Mcbeal

Ally McBeal, Boston hukuk firması Cage and Fish'de çalışan genç bir avukattır. Ally'nin hayatı ve romantik ilişkileri; eksantrik, mizahi, dramatik ve fazla mesai yapan inanılmaz derecede aktif bir hayal gücü ile bezelidir.

10. The Defenders

Orijinal İsmi: The Defenders

Süre: 50dk
Yapımı: 2017 - ABD

Daredevil'in ikinci sezonundaki olaylardan birkaç ay sonra ve Iron Fist olaylarından bir ay sonra; kanunsuzlar Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist, ortak bir düşmanla savaşmak için New York'ta bir araya geldi: The Hand.