İyi Hissettiren Robin Williams Filmleri

İçimizi ısıtan filmleri ve akıl almaz komedi yetenekleri ile Robin Williams'ın unutulmaz performanslarına birlikte göz atalım!

Robin McLaurin Williams, 21 Temmuz 1951 tarihinde Chicago'da doğmuştur. Kariyerine 1970'lerde stand up sanatçısı olarak başlayan Williams, 1980'li yılların ortalarından itibaren sinemada da kendini ispat etmiş, hem komedi hem de dram filmleriyle büyük hayran kitlesi kazanmıştır. Doğaçlama yetenekleri ve birbirinden eğlenceli karakterleriyle aklımıza kazınmıştır. Biz de sizler için içinizi ısıtacak Robin Williams filmlerini bir araya getirdik.

Karşınızda iyi hissettiren Robin Williams filmleri!

Şimdiden iyi seyirler.

1. Müthiş Dadı

Orijinal İsmi: Mrs. Doubtfire

Süre: 125dk
Tür: Aile , Dram , Komedi
Yönetmen: Chris Columbus
Yapımı: 1993 - ABD

Sizce sıradan bir baba çocukları ile daha fazla zaman geçirebilmek için ne kadar ileri gider? Daniel Hillard (Robin Williams) sıradan bir baba değildir. Eski karısının (Sally Field) evde bir bakıcıya ihtiyacı olduğunu öğrenince hemen bu iş için başvurur. Mükemmel peruğu, birazcık makyaj ve bütün durumlara elverişli elbisesi ile Mrs. Doubtfire kendini işne adamış İngiliz bir bakıcı olarak hemen işe alınır. Ve tüm alesiyle yepyeni bir hayat yaratır. Şok edici, neşeli ve çoğu zaman dokunaklı olan bu filmi Robin Williams tekrar tekrar seyredilmesini sağlıyor.

2. Günaydın Vietnam

Orijinal İsmi: Good Morning Vietnam

Süre: 121dk
Tür: Dram , Komedi , Savaş
Yönetmen: Barry Levinson
Senarist: Mitch Markowitz
Yapımı: 1987 - ABD

Eleştirmenler Oscar Ödülü sahibi Robin Williams'ın Günaydın Vietnam'da , 1965'te Saigon'u yerinden oynatan, saygısız, konformist DJ Adrian Cronauer rolünü oynamak için doğduğunu söylüyorlar. Cronaue, ordu tarafından sabahın erken saatlerinde yayınlanan bir radyo şovu için getirtilir. Cronauer, önceki ciddi ve sıkıcı hava dalgalarını, mizah ve hippi nağmeleriyle dolu yaylım ateşiyle yok eder. askerler tarafından çok sevilir, ancak üst yönetim içinde öfke uyandırır. Bilmeceler, inanılmaz eğlenceli fıkra bombardımanları ve 60!ların hitleriyle dopdolu film, Cronauer'in sıkı Saigon macerasının ortasında bir dünyanın nasıl deliye döndüğünü gösteriyor.

3. Kuş Kafesi

Orijinal İsmi: The Birdcage

Süre: 119dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Mike Nichols
Yapımı: 1996 - ABD

Armand Goldman, Güney Miami sahilinde "Kuş Kafesi" adındaki bir gece kulübünü işleten gay bir adamdır. Uzun zamandır Armand'ın sevgilisi olan Albert ise "Kuş Kafesi"nin yıldız şarkıcısıdır. Çiftin heteroseksüel oğlu Val, (aslında Armand'ın eski evliliğinden öz oğlu) onlara nişanlandığını açıklar. Nişanlısı ise Amerikalı bir senatörün kızıdır. Daha da kötüsü senatör ve eşi, Val'in babasını ve "annesini" merak ettiğinden Miami'ye bir ziyarette bulunmak isterler

4. Kanca

Orijinal İsmi: Hook

Süre: 141dk
Tür: Aile , Fantastik , Komedi , Macera
Yönetmen: Steven Spielberg
Yapımı: 1991 - ABD

Peter Banning, işkolik bir avukattır. Karısı ve iki çocuğunu fazlasıyla ihmal etmektedir. Ailece İngiltere'deki büyükanne Wendy'i ziyarete gittiklerinde, çocukları Kaptan Hook tarafından kaçırılır. Peter, peri Tinkerbell'in yardımıyla Olmayan Ülke'ye döner.  Peter Banning, artık Peter Pan olmuştur ve Kayıp Çocuklar'ın da yardımıyla çocukluk anılarını ve uçmayı hatırlayacak ve Kaptan Hook ile savaşacaktır. 

5. Çık Aramızdan

Orijinal İsmi: License to Wed

Süre: 91dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Ken Kwapis
Senarist: Kim Barker , Wayne Lloyd
Yapımı: 2007 - ABD , Avustralya

Yeni nişanlanmış olan Ben Murphy (John Krasinski) ve Sadie Jones (Mandy Moore) ortak hayatlarına başlamak ve sonsuza dek mutlu yaşamak için sabırsızlanmaktadırlar. Sorun şudur ki Sadie’nin aile kilisesi St. Augustine’i Peder Frank (Robin Williams) idare etmektedir ve patenti kendisine ait olan “sağlam” evliliğe hazırlık kursunu bitirmedikleri takdirde, Ben ve Sadie’nin birlikteliğini kutsamayacaktır. Peder Frank’in insafsız dersler, tuhaf ev ödevleri ve bazı mahremiyet ihlallerinden oluşan katı ders programı Ben ile Sadie’nin ilişkisini sınava tâbi tutar. Sonsuza dek mutlu yaşamak bir yana, acaba ilişkileri mihraba gidebilecek kadar güçlü müdür?

6. Ölü Ozanlar Derneği

Orijinal İsmi: Dead Poets Society

Süre: 128dk
Tür: Dram
Yönetmen: Peter Weir
Senarist: Tom Schulman
Yapımı: 1989 - ABD

50'lerin Welton Akademisi, ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir hale getirmektedir. Fakat yeni ingilizce öğretmeni John Keating'in okula atanmasıyla çok şey değişecektir.

7. Dalgın Profesör

Orijinal İsmi: Flubber

Süre: 93dk
Tür: Bilim Kurgu , Aile , Komedi
Yönetmen: Les Mayfield
Senarist: John Hughes , Bill Walsh
Yapımı: 1997 - ABD

Profesör Philip Brainard (Robin Williams) kendisini bilime ve düşünmeye adamıştır. Günlük yaşam pek ilgisini çekmez. Çevresinde dalgın olarak adlandırılan profesör, çok sevdiği nişanlısı Sara (Marcia Gay Harden) ile evlenecekleri günü iki kez unutmuştur. Ona bu önemli tarihi unutturan ise Weebo adını verdiği yüksek voltajlı uçan robotuyla yapacağı keşiftir. Profesör Brainard, yeni bir enerji kaynağı üzerinde çalışmaktadır. Eğer bu kaynağı keşfedebilirse bilim dünyasında bir devrim yaratacak ve nişanlısı Sara'nın başkanlık yaptığı Medfield Koleji'nide mali krizden kurtaracaktır. Her şey yolunda gittiğinden profesör ve Sara, üçüncü kez evlenme girişiminde bulunmaya karar verirler. Profesör, bu kararı verdiği gün labaratuvarında çalışırken uzun süredir yaptığı çalışmalar nihayet meyvesini verir ve mucize bir madde keşfeder.Yeşil olan bu madde görünüşte lastiğe benzemektedir fakat yerçekimini ortadan kaldırma özelliğine sahiptir.

8. İki Babalık

Orijinal İsmi: Old Dogs

Süre: 88dk
Tür: Aile , Komedi
Yönetmen: Walt Becker
Yapımı: 2009 - ABD

Altı yaşında ikiz çocukları olan boşanmış bir baba (Robin Williams) ile hovarda ruhlu iş ortağı (John Travolta) bu iki çocuğun bakımı ve sorumluluğu iki hafta boyunca üzerlerine kalınca çareyi ikizler ile birlikte bir yaz kampına katılmakta bulurlar. Yaz kampının yöneticisi Barry (Matt Dillon) ikizlerle birlikte kampa gelen adamların (Williams ile Travolta) aslında sevgili olduklarını ve ikizleri evlat edindiklerini düşünür. Bu nedenle bir an bile eleştirel gözlerini onların üzerlerinden ayırmaz.

9. Müzede Bir Gece: Lahitteki Sır

Orijinal İsmi: Night at the Museum: Secret of the Tomb

Süre: 97dk
Tür: Aile , Fantastik , Komedi , Macera
Yönetmen: Shawn Levy
Yapımı: 2014 - ABD , İngiltere

Müzede Bir Gece serisinin 3. filmi, Lahitteki Sır, izleyicileri yine eğlenceli bir maceraya davet ediyor. 2014'ün Ağustos'unda aramızdan ayrılan Robin Williams'ın Teddy Roosevelt rolünü son kez üstlendiği film, 2015'in ilk haftasında Türkiye'de vizyona girdi. Bu filmde Larry'nin (Ben Stiller) New York'tan Londra'daki British Museum'a uzanan maceralarını izliyoruz.

10. Patch Adams

Orijinal İsmi: Patch Adams

Süre: 115dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Tom Shadyac
Yapımı: 1998 - ABD

Yaşanmış bir hayat hikayesinden alınmıştır. İntihar eğilimli biri olarak girdiği akıl hastanesinde gördüklerinden sonra Hunter 'Patch' Adams (Robin Williams), çıktıktan sonra tıp fakültesine öğrenci olarak girer. Okulda başarılı bir öğrenci olmasına karşın, ideallerinden dolayı hocalarından tepki görür. Amacı 'hayata renk katarak' mizah yoluyla tedaviye katkıda bulunmaktır. Daha sonra yoksul hastalar için kendi parası ve bağışlarla özel bir klinik açmaya kadar girişimlerini sürdüren Adams, film sürecinde sevgilisi Carin Fisher'in (Monica Potter) öldürülmesiyle ve lisanssız klinik açmakla darbeler yese de, tedavi hizmetlerinde yaptıklarıyla ünü ülke çapına yayılır ve bir anlamda amacına ulaşır.