"Gönül Dağı" Oyuncularına Yakından Bakalım!

17 Ekim 2020'den beri TRT 1'de yayımlanan, başrollerinde Berk Atan ve Gülsim İlhan Ali'nin bulunduğu dizi "Gönül Dağı"na gelin yakından bakalım! 

Dizi, bir gün çocukluk aşkı Dilek'e yeniden kavuşmanın hayalini kuran Taner ve iki kuzeninin kısıtlı imkanlarla mücadele ederken, unutulmaz bir olayın içinde kendilerini bulmalarını konu alıyor. Yönetmenliğini Yahya Samancı, senaristliğini Mustafa BecitAli Asaf Elmas, ve Teoman Gök'ün üstlenmekte.

Her pazar 21.20'de TRT 1'de yayımlanan Gönül Dağı'nın önceki bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Peki "Gönül Dağı" dizisinin oyuncuları ve karakterleri kim?

1. Berk Atan

Berk Atan
Doğum Tarihi: 26 Eylül 1991

"Gönül Dağı" dizisi Taner kimdir?

Taner, Gedelli kasabasında farklı farklı icatlar yapan; zeki,becerikli ve hayaller kuran bir gençtir. Küçükken babası öldüğü için ve ablası eşinden boşanıp eve döndüğü için üniversiteye gitme fırsatı olmamıştır ama kendini geliştirmiştir. Dilek'e çocukluğundan beri âşıktır. Daha sonra Dilek ile nişanlanıp evlenmiştir. 

"Yargı" dizisinin Taner'i Berk Atan kimdir?

Berk Atan, İzmir doğumlu bir manken ve oyuncudur. 2012 yılında "Best Model of Turkey" birincisi olan Atan, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde oyunculuk eğitimi almıştır. İlk kez Her Şey Yolunda Merkez dizisinde canlandırdığı Selçuk Demircioğlu karakteri ile ekranlara gelen Atan, Güneşin Kızları dizinde Savaş Mertoğlu'nu canlandırmıştır. En son yer aldığı projeler arasında Gönül Dağı'nda canlandırdığı Taner karakteri vardır.

2. Gülsim İlhan Ali

Gülsim İlhan Ali
Doğum Tarihi: 18 Şubat 1995

"Gönül Dağı" dizisi Dilek kimdir?

Dilek Taner'in ilkokuldaki sınıf arkadaşı ve çocukluk aşkıdır. Annesi Gülsüm Öğretmen'dir. Küçükken pilot olmanın hayalini kurmuştur fakat büyüyünce jeoloji mühendisi olmuştur. Büyüdüğünde jeoloji mühendisi olarak Gönül Dağı'ndan düşen taşları araştırmak için İstanbul'dan Gedelli'ye dönmüştür. Daha sonra Taner ile nişanlanıp evlenmiştir. 

"Yargı" dizisinin Dilek'i Gülsim İlhan Ali kimdir?

Gülsim İlhan Ali, Bulgaristan doğumlu Türk oyuncudur. Bulgaristan'da yapılan Super Model yarışmasında Ford Modeli seçilmiştir ve 2012 yılında oyunculuğa adım atmıştır. İlk olarak Son Yaz Balkanlar'da yer alan Ali, Diriliş: Ertuğrul'da Aslıhan, Payitaht Abdülhamid'de Gülcemal, Gönül Dağı'nda Dilek karakterini canlandırmıştır.

3. Ali Düşenkalkar

Ali Düşenkalkar
Doğum Tarihi: 1 Ocak 1961

"Gönül Dağı" dizisi Düğüncü Muammer kimdir?

Veysel'in babasıdır ve Taner ile Ramazan'ın amcasıdır. Kendisi düğüncüdür. Sürekli kardeşi Ağıtçı Hüseyin ile tartışır, inatçı bir kişiliğe sahiptir. Oğlu Veysel'i sürekli hor görür, ona olan sevgisini belli etmez. 

"Yargı" dizisinin Düğüncü Muammer'i Ali Düşenkalkar kimdir?

Ali Düşenkalkar, Lefkoşa doğumlu sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. Kardeşi Munis Düşenkalkar da oyunculuk yapmaktadır. 1983 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. "İstanbul Efendisi", "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz", "Macbeth", "Amadeus", "Afife Jale", "Küçük Nasrettin" gibi 38 oyunda oyuncu, yönetmen ve yardımcı yönetmen olarak görev yaptı. Yaklaşık beş bin saat film, dizi film ve çizgi film; arkası yarın radyo tiyatrosu ve belgesel seslendirmiştir. 2000 Yılında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 2005 Ankara Film Festivali “Korkuyorum Anne“ filmi ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 2005 Nürnberg Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır. Dialog Anlatım ve İletişim’ de Diksiyon, Fonetik, Drama, Konuşma dersleri vermektedir. Son yer aldığı yapımlar arasında Malazgirt 1071Hep Yek 2 ve Gönül Dağı bulunmaktadır.

4. Ege Aydan

Ege Aydan
Doğum Tarihi: 15 Haziran 1958

"Gönül Dağı" dizisi Münir Korkmaz kimdir?

Kasabanın belediye başkanı olan Münir, kasabalı tarafından sevilir. Asuman'ın babasıdır. Kızının Ramazan ile ilişkisini onaylamaz. Asuman Ramazan ile kaçınca felç geçirir, felç geçirince pişman olur ve artık Ramazan'a onaylar.

"Yargı" dizisinin Münir Korkmaz'ı Ali Ege Aydan kimdir?

Ege Aydan, tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu. 1958'de Ankara'da, Efe Aydan ile opera sanatçısı ve oyuncu Sevda Aydan'ın (1930-2018) oğlu olarak doğdu. 3 yaş büyük ağabeyi Efe Aydan, Türkiye'nin en önemli basketbolcularından biridir. İlk ve orta eğitimiyle liseyi İstanbul'da okudu. Daha sora sanat eğitimine bale ile başladı ve hocalarının boyunun uzun olması yönündeki uyarıları sonucunda baleden vazgeçti. Ankara Devlet Konservatuarı yüksek bölümünden mezun oldu. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda görev almaya başladı. Tiyatro hayatı boyunca Devlet Tiyatroları bünyesinde farklı bölgelerde ve merkezlerde çeşitli oyunlar sahneledi ve oynadı. 1974 yılından bu yana tiyatronun yanı sıra çeşitli sinema, televizyon ve seslendirme çalışmaları da yaptı. Ayrıca çocukluğundan bu yana resim sanatı ile de ilgilenen sanatçı, ilk sergisini 1982 yılında Ankara'da açtı ve defalarca Ankaralı sanat severlerlerle paylaştı. 1980'li yıllarda yaptığı resimlerle Avrupa'nın önemli ressamları arasına girdi. Resimlerinde ağırlıklı olarak aşk, özlem, yalnızlık gibi konuları işledi. 1990'larla birlikte daha çok televizyon projesinde göründü. Kaynanalar'daki Timuçin rolüyle dikkat çekti. 1994 yapımı Kurtuluş filminde Yüzbaşı Faruk rolünde kısa ama akıllarda kalan bir rolü vardı. 1990'ların ünlü dizisi Kara Melek'te Mithat rolünde oynadı. Asmalı Konak'ta Yaman, Binbir Gece'de Engin, Kavak Yelleri'nde Murat, Ömre Bedel'de Agah rolleriyle aktif bir şekilde kariyerine devam etti. 2010'da başlayıp 3 sezon boyunca sevilerek izlenen Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Behzat'ın ağabeyi Şevket Ç. rolüyle müthiş bir beğeni kazandı. Bi Küçük Eylül Meselesi, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, Sonsuz Aşk gibi filmlerle sinemada da yerini aldı.

5. Ulviye Karaca

Ulviye Karaca
Doğum Tarihi: 1 Mart 1968

"Gönül Dağı" dizisi Gülsüm Akgün kimdir?

Kasabanın saygı gören öğretmeni Gülsüm, aynı zamanda Dilek'in annesidir. Gençlik yıllarında görev yaptığı kasabaya yıllar sonra geri dönmüştür ve kendi emekleriyle kasabadaki halk eğitim merkezini tekrar açmıştır. Okuma yazma bilmeyenlere eğitim vermektedir. 

"Yargı" dizisinin Gülsüm Akgün'ü Ulviye Karaca kimdir?

Ulviye Karaca, Ankara doğumlu tiyatro yönetmeni ve oyun yazarıdır. Aynı zamanda tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde tiyatro eğitimi gören Karaca, Devlet Tiyatrosu oyuncusudur. Tiyatro işleri arasında 2013'de yazıp yönettiği "Üç Şehzade" ve 2018'de yazdığı yönettiği ve maske ve kukla tasarımını yaptığı "Keloğlan Keleşoğlan" da bulunmaktadır. Son yıllarda yer aldığı ekran yapımları arasında ise Beni AffetMüjdemi İsterimGönül Dağı vardır.

6. Cihat Süvarioğlu

Cihat Süvarioğlu
Doğum Tarihi: 23 Eylül 1990

"Gönül Dağı" dizisi Ramazan kimdir?

Taner ve Veysel'in amcasının oğludur. Komik ve enerjik bir yapıya sahiptir. Çok neşelidir, üzgün insanları da neşelendirmeyi ve hayvanları çok sever. Belediye başkanının kızı Asuman'dan hoşlanır.

"Yargı" dizisinin Ramazan'ı Cihat Süvarioğlu kimdir?

Cihat Süvarioğlu, Konya doğumlu bir tiyatro ve sinema oyuncusudur. Marmara Üniversitesi'nde İşletme Bölümü'nü okumuştur. 2019 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi'nde İleri Oyunculuk alanında yüksek lisans yapmıştır. 2014 yılından itibaren ekranlarda karşımıza çıkmaya başlayan Süvariğlu, son yıllarda KelebeklerFracturedHakan: Muhafız yapımlarında yer almıştır.

7. Feyza Işık

Feyza Işık
Doğum Tarihi: 17 Aralık 1975

"Gönül Dağı" dizisi Döndü kimdir?

Döndü, Muammer'in karısıdır ve Veysel'in annesidir. Veysel'den önceki üç çocuğunu doğurup kısa bir süre sonra kaybettiği için oğluna çok düşkündür. Gelini Cemile ile de arası çok iyidir. Arasının en iyi olduğu kişi eltisi Günşıl'dır. Daha sonraları Doktor Kenan'ın doğumunda öldüğünü zannettiği oğlu olduğu ortaya çıkar.

"Yargı" dizisinin Döndü'sü Feyza Işık kimdir?

Feyza Işık, Almanya doğumlu Türk oyuncu ve dramaturgdur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Işık, tiyatro eleştirmenliği ve yaratıcı drama eğitmenliği de yapmaktadır. Son yıllarda FilintaÇoban YıldızıGönül Dağı yapımlarında yer almıştır.

8. Erdal Cindoruk

Erdal Cindoruk

"Gönül Dağı" dizisi Hüseyin kimdir?

Hüseyin Ramazan'ın babasıdır ve Taner ile Veysel'in amcasıdır. Ağabeyi Düğüncü Muammer ile sürekli tartışır, kendini her konuda onunla kıyaslar ve Muammer'in yaptığı her şeyi kendine de mal eder. Ne kadar tartışsalar da ağabeyi Muammer ile ayrılmaz bir ikilidirler. Komik ve çocuksu bir kişiliğe sahiptir. 

"Yargı" dizisinin Hüseyin'i Erdal Cindoruk kimdir?

Erdal Cindoruk, Adana doğumlu sinema, tiyatro ve dizi oyuncudur. Adana Belediyesi Konservatuvarı'nda tiyatro eğitimi görmüştür. Duygu Akşen Cindoruk ile evliliğinden iki çocuğu vardır. Son yıllarda Kurtlar VadisiAile Arasında ve Gönül Dağı yapımlarında yer almıştır.

9. Nuri Gökaşan

Nuri Gökaşan
Doğum Tarihi: 20 Haziran 1950

"Gönül Dağı" dizisi Musa kimdir?

Kasabanın dişçisidir ve herkes onu "Dişçi Musa" olarak bilir. Kasabanın saygı gören ve önde gelen insanlarındandır. Cemile'nin babasıdı olan Musa, tutumlu biridir ve damadı Veysel'in de tutumlu olmasını istemektedir. Biraz aksi gözükse de yumuşak tarafı da vardır. Diş tedavi ederken para konusunda sıkışık hastalardan para istemez. 

"Yargı" dizisinin Musa'sı Nuri Gökaşan kimdir?

Nuri Gökaşan, Ankara doğumlu tiyatro,dizi, sinema oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır. Tiyatroculuk yaptığı yerler arasında Ankara Sanat Tiyatrosu ve Dormen Tiyatrosu bulunan Gökaşan,1989 yılında Türk Sanat Kurumunun En İyi Erkek Sanatçı Ödülü'nü kazanmıştır. Ankara İktisadi Ticari ilimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Okulunda Radyo ve TV alanından mezundur.

10. Utku Ateş

Utku Ateş
Doğum Tarihi: 19 Nisan 1990

"Gönül Dağı" dizisi Serdar kimdir?

Şehirli bir mühendis olan Serdar'ın doğuştan gelen rahatsızlıkları vardır. Bu yüzden hassas bir çocuk olarak büyümüştür ve küçüklüğünden beri hastalanmamak için devamlı ilaçlar kullanmaktadır Dilek'in eski nişanlısıdır. İlk başlarda Taner ile Dilek konusunda tartışsalar da sonradan iyi anlaşmaya başlarlar.

"Yargı" dizisinin Serdar'ı Utku Ateş kimdir?

Utku Ateş, İstanbul doğumlu bir oyuncudur. Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema Radyo Televizyon ve Reklamcılık Bölümü'nden mezun olmuştur. Akademi 35.5’dan temel oyunculuk eğitimi ve yönetmen Nezaket Çoşkun ve Merve Girginden kamera oyunculuğu eğitimleri almıştır. Son yer aldığı projelerden bazıları Çilek KokusuErkenci KuşGönül Dağı'dır.