Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Austin Peck

Austin Peck profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0/ 10
11 oy
4 kullanıcının favorisi

Austin Peck

ABD

9 Nisan 1971

Biyografisi

Arkadaşlarının baskısıyla Los Angeles’da bir reklam ajansına giren bu yakışıklı henüz 16 yaşındayken fotomodellik yapmaya başlar. Austin fiziği ve karizmatik kişiliği ile kısa zamanda fotomodellikten podyumlara terfi eder ve kendini birdenbire dünya’nın moda merkezleri sayılan Paris, Milan ve Roma’da dünyaca ünlü markaları tanıtırken bulur. Mankenlikte kendini ispatlayan ve gün geçtikçe hayran kitlesi genişleyen Peck “Esquire”, “GQ”, “Vogue Hommes” ve “British Vogue” gibi dergilere poz verir.

 

Austin 19 yaşındayken başarılı modellik kariyerine ara vererek Hollywood’un birçok ünlü isminin eğitim gördüğü “Stella Adler Konservatuarı”na girerek Milton Stevens’dan tiyatro oyunculuğu üzerine ders alır. Bu süreç içinde oyunculuğa iyice ısınan ve bu alanda da yeteneklerinin farkına varan Peck New York’a taşınarak “New Actors Workshop” adlı oyunculuk atölyesinde Sherry Landrum ve Terry Somner ile oyunculuk derslerine devam eder. Peck’in bundan sonraki durağı “Three of Us Studios”dur. 

 

Aldığı yoğun oyunculuk eğitiminin ardından Los Angeles’a taşınan Peck keskin bakışları ve modellik kariyerindeki başarısıyla kısa zamanda sinema dünyasında ilerlemeye başlar ve 1995 yılının nisan ayında TV için çekilen “Days of Our Lives” adlı filmde rol alır. Yakışıklı oyuncu burada eski bir boksörü başarıyla canlandırır. 1997 yılında Peck ve filmde birlikte rol aldığı Christie Clark “Ekranın En Romantik Çifti” dalında “Soap Opera Digest” ödülünü alır.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (2)
Avatar
murat77 (Jön) | 6 Haziran 2009, 11:53

bu zamana kadar pek filmde oynamamış ama umarım resident evilde hayal kırıklığı olmaz..

Cevap Yaz
0
0
BRANDONROUTH (Star) | 6 Temmuz 2009, 17:59

murat farkındaysan böyle sanatcıları bi biz takip ediyoruz:)

0
0
BRANDONROUTH (Star) | 1 Haziran 2009, 19:04

oyunculuğunu bilmiyorum ama bakalım resident evil 4 filminde nasıl olcak

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz