Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Mehmet Günsür

Martıların Efendisi (2017) Fragman
Mehmet Günsür profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.2/ 10
1741 oy
2602 kullanıcının favorisi

Mehmet Günsür

Türkiye

8 Mayıs 1975

Mehmet Günsür Biyografisi

Mehmet Günsür, dizi ve sinema oyuncusu. Ferzan Özpetek'in Hamam filmiyle ünlenen Günsür, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa'yı canlandırmıştı.

8 Mayıs 1975'te İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Günsür'ün babası Teoman Günsür kuantum fizikçisi, annesi Sibel Günsür ise Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu'nda Almanca üzerine öğretim üyesiydi. Ablası Zeynep Günsür Yüceil ise koreograf ve akademisyendir. Mehmet Günsür İtalyan Lisesi'nde okudu. Liseden sonra Marmara Üniversitesi Reklamcılık Bölümü'nde okumuş olmasına rağmen bu sektörde hiç çalışmamıştır. Aslında çocuk yaşta kameralar karşısına geçmiş olsa da Hamam filmine kadar oyunculuğu profesyonel olarak yapmayı düşünmemiştir. Hatta 25 yaşına kadar oyunculuk eğitimi almamıştır.

Ciddi anlamdaki ilk oyunculuk denemesi ise TRT'de yayınlanan 1988 tarihli 'Geçmiş Zaman Mimozoları' dizisidir. Burada evin gözlüklü küçük oğlu Sabih'i canlandıran Mehmet, uzunca bir süre oyunculuktan uzak kaldı. Bu dönemde Roxy isimli mekanın restoranını da işleten Mehmet'in yönetmen Ferzan Özpetek ile tanışması da yine buradaki işi sırasında olmuştur.

Yine bu yıllarda hiçbir mekanda çalma şansını elde edemeyen The Dawn isimli müzik grubunun üyeleri arasında da yer alan Mehmet Günsur için milat 1997 tarihli 'Hamam' filmi olmuştur. Bu filmin ardından kariyerini oyunculuk yönünde geliştirmeye karar veren Mehmet Günsur bu tarihten sonra birçok film,dizi ve oyunda yer almıştır.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa rolüyle izleyenlerin kalbinde taht kuran Günsür, rol icabı öldüğü bölümde milyonlarca insan tarafından izlendi ve sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden biri oldu.

2006 yılından bu yana İtalyan belgeselci Caterina Mongio ile evli olan ve yaşamını Roma'da sürdüren Günsür'ün Ali adlı bir oğlu Maya ve Cloe adında 2 kız, toplam 3 çocuğu bulunmaktadır.

Devamı
Gizle

Popüler Yorumlar

gozdeu (Amatör) | 31 Ocak 2014, 23:04

yalnızca tipi değil diksiyonu ve kibarlığıyla kızların gönlünü fethettiğine inandığım aktör.başarılıdır da.

0
10
LOsTGrL (Star) | 14 Mart 2013, 18:28

Muhteşem yüzyıl dizisini sürekli takip ettiğim için orda oyunculuğunu izleme şansım oluyor,canlandırdığı karakter son derece cömert, akıllı ve dürüst bir şehzade ve başarıyla canlandırıyor,ama nedense sevmiyorum kendisini ve çok yakışıklıda bulmuyorum!özellikle sakalsız hali gerçekten çok sıradan en azından sakal yakışıyor,bu arada yaşından daha genç gösterdiğini söylemeliyim..

3
11

Tüm yorumlar (359)

Avatar
balaym (Amatör) | 23 Aralık 2017, 21:51

Çok takdir ettiğim oyunculardan birisidir. Bir eleştirmen son filmi yani şuan vizyonda olan filmi için, “Mehmet Günsür Martıların Efendisi rolünde o kadar iyi bir performans sergiliyor ki, sadece bu oyunculuk için bile film izlenmeli diyebiliriz.” diyor. Yürekten katılıyorum. Ve başarılarının devamını diliyorum.

Cevap Yaz
0
0
Ada Sinem (Amatör) | 2 Mart 2017, 15:08

kalp var bizde yahu :)

Cevap Yaz
0
0
fikretbey (Figuran) | 11 Mayıs 2016, 02:54

çok başarılı

Cevap Yaz
0
0
aybars bey (Dublör) | 21 Nisan 2016, 12:29

çok kaliteli bir oyuncu, daha fazla projede görebilsek keşke

Cevap Yaz
0
1
deckard (Artist) | 7 Ağustos 2015, 19:53

Çok iyi bir aktör.Hamam filminden beri sinemamızda oyun gücüyle oynadığı vasat filmleri bile izlenir kılmıştır.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz