Kuzuların Sessizliği

The Silence Of The Lambs

Bütün Fragmanlar ►
Kuzuların Sessizliği (1991) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5
/ 10
3322 oy

17 Şubat 1991

1991 - ABD

DramGerilimSuç

118 Dak.PT118M

Sefa Zengin Uğur Taşdemir Hakan Vanlı Mümtaz Sevinç Burcu Başaran

Thomas Harris Ted Tally

4520 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Akademiyi başarıyla bitirmiş olan Clarice Starling artık genç bir FBI ajanıdır.Clarice, sapık bir katilin peşindedir.Katilin elinde bulunan bir kadını kurtarmaya çalışmaktadır.Bu katil, kurbanlarının derilerini yüzebilecek kadar psikopat bir sapıktır.Clarice, bu sapığa ulaşma amacıyla, bir başka psikopat olan ünlü Doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşmak gerektiği yönünde bir plan yapar.Fakat, Clarice’in Lecter’dan alacağı bilgiler güvenini kazanmasına bağlıdır.

Film, 1992 yılında 7 dalda Oscar’a aday oldu ve en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında ödüle layık görüldü.Bu başarılı yapım, Hannibal Lecter serisinin 1.filmidir ve seride dört film daha yer almaktadır.Serinin diğer filmleri; The Silence of The Lambs(1991), Hannibal(2001), Red Dragon(2002), Hannibal Rising(2007) şeklinde sıralanmaktadır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen semra67
Popüler Yorumlar
404 (Efsane) | 28 Şubat 2013, 22:00

" Nüfus sayım memurunun biri beni sınamaya çalışmıştı. Onun karaciğerini taze fasulye ve 1 kadeh Chianti ile birlikte yemiştim " " Çok hırslısın öyle değil mi? Kaliteli çantan ve ucuz ayakkabılarınla bana nasıl görünüyorsun biliyor musun? Bir taşralıya benziyorsun. Zevk sahibi olmayan, iyi yontulmuş çalışkan bir taşralı. İyi beslenmek kemik yapını güçlendirmiş ama aslında sokaklara düşmüş beyaz kızlardan fazla uzakta değilsin. Saklamak için zorla kullandığın şu aksanın tamamen batı Virginia. Baban ne iş yapıyor? Maden işçisi mi? Lambanın gaz kokusu üzerine sinmiş mi? Erkeklerin seni ne kadar çabuk bulduğunu, arabanın arka koltuklarında kaba imalarıyla seni nasıl sıkıştırdıklarını biliyorum. Seninse tek düşündüğün oradan uzaklaşıp bi yerlere gitmekti. Neresi olursa " " Evyan cilt kremi kullanıyorsun. Ve bazen de L'air du Temps. Ama bugün sürmemişsin " " Çok iyi gidiyordun. Naziktin ve nezaketime karşılık veriyordun. Miggs'le ilgili utanç verici gerçeği açıklayarak güven kazanmıştın. Ama bu anketi beceriksizce araya sokuşturmaya çalıştın. İşe yaramaz " " Seri katiller kurbanlarını genelde kendi etnik gruplarından seçer. Beyaz bir erkek. Serseri değil. Bir yerlerde kendi evi var. Apartman dairesi değil çünkü yaptığı şey gizlilik istiyor. 30 veya 40 yaşlarında. Fiziksel olarak güçlü. Olgun biri gibi kendini kontrol edebiliyor. Tedbirli, planlı, titiz, içgüdüyle hareket etmiyor ve kendinden emin. Hiçbir zaman durmayacak. Artık tadını aldı ve gittikçe işinde ustalaşıyor " Jodie Foster ve Anthony Hopkins oynuyor. Psikoloji dalında eğitim görmüş ve FBI'da eğitimini sürdüren Clarice Starling'in Buffalo Bill lakaplı seri katili yakalamaya çalışmasını izleyeceksiniz. Tabi onu yakalayabilmek için konuşturtup bilgi almaya çalışacağı birisi olacak. Yüksek güvenlikli hücresinde tutulan son derece zeki ve tehlikeli bir seri katil. İnsan eti yiyen psikiyatrist doktor Hannibal Lecter. Özellikle Hannibal ve Clarice arasındaki diyaloglar çok etkileyici. Psikolojiyi derinden işleyen ve türünün en iyi örneklerinden diyebilceğim psikolojik türünde film. Ayrıca polisiye ve gerilim tarzı sevenlere de hitap ediyor. Devam filmleri 2001 Hannibal ve 2002 Red Dragon. Bu tarz film sevenlere bu üçlemeyi tavsiye ederim " Sen içindeyken Dünya daha ilginç bir yer " " Daha uzun konuşmak isterdim ama yemek için eski bir dostumu alacağım "

0
+25
dogukan35 (Efsane) | 10 Mart 2014, 08:05

...[Kuzuların Sessizliği] Hakkında İlginç Bilgiler... 1992 yılında 7 dalda Oscar'a aday olan film, yönetmeni ve başrol oyuncularına altın heykelciği getirirken; en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında da ödüle layık görülmüştü.. Filmde başrol oynayan, Jodie Foster 30 yaşına gelmeden iki oscar kazanan nadir oyuncular arasına girdi.. Anthony Hopkins, bu filmdeki toplam 16 dakikalık performansıyla en iyi erkek oyuncu Oscar'ını kazandı. Ki bu süre, bir oyuncunun bir filmde gözüktüğü en kısa süredir. En iyi film Oscarını alan tek korku filmidir.. Mükemmel diyalogların ve olayların yer aldığı bu filmin devamı olan Hannibal cok daha önemli ve büyük bir filmdir.. Fakat bunun temellerinin atıldığı Kuzuların Sessizliği yapılan korku-gerilim filmleri arasında çok çok önemli bir yere sahiptir.. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film diye düşünüyorum.. 9/10..!!

0
+21
Tüm yorumlar (1130)
ECDADIMIZ (Amatör) | 19 Nisan 2014, 21:16

| FİLMİN PSİKOLOJİK YANI |

Herkes Ajan Clarice Starling'in büyük bir suçluyu yakaladığını zannediyor.. Aslında Dünya'nın en tehlikeli 10 suçlusundan birini ormana saldı.

'' Daha uzun konuşmak isterdim ama yemek için eski bir dostumu alacağım '' Dr.Hannibal Lecter !

Sevgilerle

Cevap Yaz
0
0
redkitgarfield (Dublör) | 18 Nisan 2014, 18:00

Beklediğimi bulamadım puanı hem burada hem imdb de abartılmış bence ama oyunculuklar mükemmel

Cevap Yaz
0
0
Arkedios (Amatör) | 09 Nisan 2014, 02:28

Hannibal dizisinden sonra büyük beklentilerle izledim ama beklediğimi bulamadım. Neredeyse sıkılarak izledim bile diyebilirim. Hannibal karakterine Mads Mikkelsen kesinlikle daha iyi oturuyor. 7/10

Cevap Yaz
-1
+0
forzAntalyaspor (Figuran) | 07 Nisan 2014, 22:12

8.5/10

Cevap Yaz
0
1
gerekyokhic (Amatör) | 01 Nisan 2014, 21:55

güzel bir gerilim ile film başlayıp devam ederken aklınıza ' daha başında bukadar esrarengiz gidiyorsa kimbilir sonunda nasıl bir süpriz olacaktır ' sorusu geliyorsa hiç şaşırmayın.şaşıracağınız nokta filmin süprizsiz sıradan ve birazda kaçan suçlu ne oldu şimdi dedirten bir finalle sizi karşılaması olacaktır.. dönemine göre iyi bir film olabilir ama bu zamana göre vasat bir film . 6/10

Cevap Yaz
-1
+0
Görüşleriniz